У музеї Карпенка-Карого на Щедрий вечір вишивали та співали щедрівки

П'ятниця, 17 січня 2020 15:18

У четвер, 16 січня, у літературно-меморіальному музеї І.К. Карпенка-Карого відбувся щедровечір на тему: «Вишиваємо, сміємось і співаємо» - за давньою традицією проведення українських вечорниць. Їх розпочав відомий у місті ансамбль театралізованої пісні «Чиста криниця», який понад 30 років працює при БК «Авіатор» під керівництвом композиторки, музиканта, педагога ще й письменниці Ніни Бредихіної. Десять співаків разом з концертмейстером Юрієм Малиновським розпочали вечорниці колядками та щедрівками, які здавна звучать в Україні в період зимових святок. Потім звучали українські народні, переважно жартівливі пісні, та авторські. Із сольним новорічним вітанням виступив новий член ансамблю, багаторічний учасник телепередачі «Киньте все - гармошка грає!» Михайло Семенов.

Серед почесних гостей були іменинники: громадська діячка Віра Махоріна та очільник Кіровоградської обласної організації НСПУ Василь Бондар, яким присвятили пісні. А від Петра Чорноморченка Віра Іванівна одержала в подарунок чудову вишивку «Маки». Ведуча Антоніна Корінь виконала авторські колядки.

У свою чергу директорка музею Лариса Хосяінова розповіла про давні традиції Різдвяних свят у будинку Тобілевичів та пригостила колядників.

До вечора була оформлена виставка вишивок «Чарівний хрестик» Петра Чорноморченка, колишнього артиста розмовного жанру обласної філармонії, гумориста, який минулого року відзначив своє 75-річчя. Вишивання хрестиком стало його хобі, яке він успадкував від матері. На авторських роботах зображені відомі українські храми, зокрема Лавра, та портрет Шевченка поміж квіткової композиції.

Вечорниці продовжила презентація виставки і читання гуморесок у виконанні Петра Михайловича.

Серед гостей теж знайшлись охочі поколядувати – на щастя, на добро, на мирний врожайний рік. Заключною для всіх прозвучала колядка сімейного дуету Притул «Лебедина вірність

Усі новини