Ветеран Максим Сліпець: “Хочу відчувати себе рівним з іншими людьми у праві пересуватися вулицями міста”
Бруківку, брущатку, бордюри — все, що заважає безбар’єрному пересуванню, замінять на доступне покриття на вулиці Театральній у Кропивницькому в рамках реалізації першої черги проєкту “Безбар’єрного маршруту”.
Ветеран Максим Сліпець і волонтерка, засновниця ГО "РУХ. РЕСУРСИ УСПІШНИХ ХОДІВ" Вікторія Бобіта проінспектували рух брущаткою по Театральній і висловили сподівання на якісні зміни безбар’єрного простору.
Ці зміни безбар’єрного простору уже помітні за рогом на вулиці Великій Перспективній. Там триває демонтаж тротуарної плитки, розбирання основи дорожнього покриття та підготовка до влаштування нового тротуару відповідно до сучасних стандартів доступності. Такі ж роботи заплановані і на вулиці Театральній.
- Місто не пристосоване для пересування людей з інвалідністю, дуже важко це робити. Коли виїжджаю з дому, то фактично планую кожну поїздку, бо не скрізь можу потрапити, куди потрібно. Не всі заклади обладнані пандусами, скрізь перепона — бордюри. Ще одна велика проблема — місця для паркування для людей з інвалідністю, - каже ветеран Максим Сліпець. - Ось подивіться на цю бруківку, хіба людина на візку може її здолати? Але коли реалізується проєкт “Безбар’єрний маршрут”, то ветерани, люди з інвалідністю на кріслі колісному, батьки з дітьми на візочках зможуть без перешкод пересуватися вулицею, зайти куди їм потрібно, та навіть просто випити кави, зможуть відчувати себе рівними з іншими людьми у праві пересуватися вулицями міста. Я хочу, щоб люди звернули увагу і зрозуміли, наскільки безбар’єрний простір важливий.
На цьому наголошує і Вікторія Бобіта, яка як ніхто розуміє, наскільки фізично важка праця — супровід ветерана. Адже вже майже три роки вона щодня — поряд зі своїм підопічним Максимом Сліпцем. Вона розповіла про один день їхнього життя, який в плані долання перешкод нічим не відрізняється від інших днів року.
- Кожного ранку, коли ми збираємося виходити з дому, я планую маршрут: куди поїхати, де припаркуватися, як потрапити в те чи інше приміщення. В місті надзвичайно велика проблема з паркувальними місцями для людей з інвалідністю, є вулиці з одностороннім рухом, коли машину паркуємо по один бік, а ветерану вийти і сісти у крісло колісне треба з іншого боку, але навіть якщо це вдалося, наступна перешкода — високі бордюри. Щоб подолати цю перешкоду, треба докласти чималих фізичних зусиль. Пересуватися по брущатці в кріслі з маленькими коліщатами надзвичайно важко і навіть небезпечно, бо через нерівну поверхню він може випасти з крісла, - розповідає Вікторія Бобіта. - Бачимо, що ця ситуація в місті уже почала змінюватися і дуже сподіваємося, що за рахунок проєкту “Безбар’єрний маршрут” ці проблеми будуть вирішені.
Волонтерка переконана, що всі люди мають рівні можливості і всі мають відчувати себе вільними у безбар’єрному середовищі. Це стосується не лише вулиць і тротуарів, а й укриттів, медичних закладів, магазинів, транспорту та інших закладів. Створення безбар’єрного простору — сьогодні критично важливо.
Нагадаємо, «Рух без бар’єрів» – флагманський проєкт Міністерства розвитку громад та територій, який реалізовують у межах ініціативи першої леді Олени Зеленської «Без бар’єрів», та охоплює 14 пілотних громад, де створюються безбар’єрні маршрути.
#БезбарєрністьКропивницький