«Живописна палітра»: кропивницькі художники дарують на день народження рідному місту свою творчість

Понеділок, 16 вересня 2019 17:30

У Кропивницькому, в художньо-меморіальному музеї О.О.Осмьоркіна відбудеться презентація художньої виставки «Живописна палітра Сергія та Анатолія Шаповалових», присвячена 265-й річниці від дня заснування міста. Відкриття виставки заплановане на 18 вересня об 12.00.

Виставка творів відомих кропивницьких митців заслуженого художника України Сергія Шаповалова та члена Національної Спілки художників України Анатолія Шаповалова, які з нагоди 265-річчя заснування міста Кропивницького нагороджені відзнакою Міської ради міста Кропивницького «За заслуги» ІІ ступеню, презентується в рамках заходів, присвячених Дню міста.

Рідні брати Сергій та Анатолій Шаповалови народилися на Кіровоградщині.

Обидва закінчили Київський державний художній інститут, нині Національна академія образотворчого мистецтва і архітектури, за спеціальністю «живопис».

Багато років працювали художниками-живописцями в Кіровоградських художньо-виробничих майстернях Художнього фонду УРСР.

Є лауреатами обласної премії у сфері образотворчого мистецтва та мистецтвознавства імені Олександра Осмьоркіна в номінації «національна традиція».

Беруть активну участь у міських, обласних, всеукраїнських та зарубіжних виставках. Чимало персональних виставок митці презентували в багатьох містах України та за кордоном. Так, Сергій Шаповалов експонував свої твори в Національному музеї Тараса Шевченка в Києві та в Гвадалахарі в Іспанії. А живописні доробки Анатолія Шаповалова успішно представляються на престижних міжнародних мистецьких аукціонах у Великобританії. Їх картини прикрашають збірки українських музеїв і приватних колекції в нашій країні та за її межами.

Художники Сергій та Анатолій Шаповалови є яскравими представниками київської школи живопису з її потягом до монументальності, насиченої колоритності, мажорності настроїв. Творчість кожного має свої особистісні художні риси, що визначають індивідуальність мистецького почерку. Для Сергія Шаповалова характерні живописна експресія, колірна і формотворча модернізація реальності, робота мастихіном та пензлем. Анатолій Шаповалов дотримується класичної манери живопису української академічної традиції. Виявляючи свої таланти в сфері жанрової картини, все ж перевагу вони надають пейзажу, натюрморту та портрету.

На виставці представлено понад сорок живописних творів художників, виконаних в різні роки. Особливу увагу привертають краєвиди міста Кропивницького, зокрема його історичного центру з пам’ятками архітектури минулих століть, виконані Сергієм Шаповаловим. А композиції на побутову тематику та квіткові натюрморти Анатолія Шаповалова наповнюють позитивними емоціями та відчуттям подиху українського степу.

Усі новини