«Непереможені»: у Кропивницькому презентували книгу про Героїв АТО

Субота, 28 серпня 2021 13:53

Сьогодні, 28 серпня, у Кропивницькому  на Меморіальному комплексі «Фортечні вали»  презентували  книгу «Непереможені» про полеглих земляків - учасників антитерористичної операції та операції об’єднаних сил.  Загалом, коштом бюджету міста видано 352 примірники книги.

Учасниками презентації стали родини загиблих Героїв, ветерани російсько – української війни, видавці та автори книги, волонтери, керівництво міста, освітяни, молодь Кропивницького. До свята народження книги долучилися і учасники забігу пам'яті “Шаную воїнів, Біжу за Героїв України”.

«Непереможені» отримали своє життя  у видавництві «Імекс ЛТД». Історії воїнів писали Вікторія Семененко та Жанна Петрович, а зі збором матеріалів, світлин та спогадів допомогли рідні загиблих героїв. Врешті книга була написана і от сьогодні - презентована. Першим до слова запросили ініціатора її створення – Кропивницького міського голову Андрія Райковича.

- Ми повинні не лише пам’ятати, необхідно увіковічити подвиг ваших синів, батьків, братів та сестер. Подвиг великої боротьби за велику ідею українського народу – бути незалежними. Жити в мирі в квітучій державі. Я переконаний, що скоро так і буде, - наголосив міський голова. – Я підписую дуже багато документів, але коли мені принесли перший примірник цієї глибинної праці, я її залишив, аби передивитись, заглянути в кожне обличчя Героя. Хай їм буде вічна людська пам’ять і безмежна подяка за подвиг!

Усі 65 новел цієї книги пронизані світлою печаллю і великою любов'ю. Особливо – спогади мам, які втратили на цій  війні найдорожче - своїх дітей.

Алла Кондакова, мама Олександра Кондакова згадує, як багато разів її син виконував бойове патрулювання на вертольотах у якості бойового стрільця і попри все завжди повертався з усмішкою на обличчі. Але з останнього вильоту він так і не прилетів. Його збили 24 червня 2014 року. Рана материнського серця не загоїться ніколи. Але мама Героя закликала кропивничан бути єдиними, згуртованими і цінувати свободу рідної країни.

Із щемливою піснею перед учасниками презентації виступив студент КДПУ Дмитро Бірзул. А двоє діток, які так і не дочекались своїх татусів – Сусана Гаспарян та Іван Французан, хвилюючись, зачитали вірші про рідну Україну. Лідерка волонтерського руху  «Серця матерів» Інеса Колпак зазначила, що всі земляки мають бути довіку вдячними нашим Героям за науку бути українцями.

- Вони прийшли в цей світ, щоб не просто його змінити, а щоб Україна стала Україною. Щоб ми стали українцями. Вони прожили своє коротке життя  гідно! Вони включили нашу генетичну пам’ять, – підкреслила Інеса Колпак. – Вони Герої для всього українського народу!

Примірники «Нескорених»  отримали рідні загиблих воїнів, також вони відправляться в бібліотеки усіх кропивницьких  шкіл, бібліотек, в музеї та  громадські організації.

 

Усі новини

Сарана — реальна небезпека
Середа, 17 липня 2024 16:17