Тісна співпраця влади і громадськості – запорука впровадження у Кропивницькому успішних соціальних ініціатив

Четвер, 24 вересня 2020 17:13

Сьогодні, 24 вересня, у Кропивницькому відбувся круглий стіл, організований благодійною організацією “100 відсотків життя. Кропивницький”, учасники якого обговорили успішні соціальні ініціативи, втілені в обласному центрі міською радою у співпраці з громадськими активістами.

У заході взяли участь секретар міської ради Андрій Табалов, директор Кропивницького міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Олег Краснокутський, представники виконавчих органів міської ради та громадських організацій Кропивницького та Полтави.

За ініціативи  Андрія Табалова два роки тому депутатський корпус проголосував за проєкт БО “100 відсотків життя.Кропивницький” та центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді щодо закупівлі послуг соціальної профілактики клієнтам Центру пробації. Вже другий рік поспіль громадські активісти відкрито і прозоро звітують про результати своєї роботи в напрямку, спрямованому на профілактику та протидію соціально-значущих захворювань.

До участі у круглому столі запросили представників виконавчих органів міської ради, щоб поділитися успішним досвідом взаємодії міської влади та неурядового сектору. З цього приводу у своєму вступному слові секретар міської ради зазначив, що у місті є багато проблем і з ефективним вирішенням абсолютно їх усіх міська рада не може впоратися самостійно, потрібна фахова підтримка громадського сектору. Зокрема це стосується проблеми безпритульних тварин.

- Є два вирішення цієї проблеми: або побудувати за десятки мільйонів гривень комунальний притулок, або за кошти міського бюджету підтримувати організації “Бім” та “Щасливий пес”, які утримують притулки для безхатніх тварин. Особисто я підтримую другий варіант, - зазначив Андрій Табалов. - На мій погляд, в певних сферах ефективніше залучати на так званий субпідряд або громадські організації, або приватні структури. Це те саме, як покласти асфальт чи відремонтувати дах. Міська рада цього ж не робить, розробляє проєкт, залучає підрядників, контролює і проводить експертизу. Так само треба зробити не тільки у сфері ЖКГ і будівництва, а й у послугах.

Андрій Табалов наголосив, що у наступній каденції міська рада має нарешті вирішити питання повноцінного фінансування обох притулків, бо бездомні тварини — дійсно проблема для міста. Найбільш ефективний метод — залучити громадські організації.

У свою чергу Олег Краснокутський розповів про власний досвід співпраці з благодійною організацією “100 відсотків життя. Кропивницький”. Він наголосив, що фахівці центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді ретельно контролюють використання бюджетного ресурсу, організація постійно звітує про всі послуги, які надаються. Їх закупка відбувається через систему “Прозоро”. Керівник центру закликав своїх колег-посадовців не боятися такої форми співпраці з громадськістю, адже вона дуже вигідна та ефективна.

Усі новини