Аграріям

Оголошення

 

16.03.2023

Грантова підтримка аграрних господарств у 2023 році!

Агровиробники зможуть отримати від держави безповоротні гранти на створення теплиць і садів у межах програми єРобота – обсяг гранту сягатиме 5-7 млн грн.

Кабінет міністрів затвердив відповідні програми. Так, за програмою часткової компенсації вартості створення теплиць розмір гранту становитиме від 5 до 7 млн грн – за рік планують видати до 3 тисяч таких грантів, а загальний бюджет програми становитиме 7 млрд грн.

Учасниками програми можуть бути як приватні підприємці, так і аграрні компанії й фермерські господарства, які мають у власності або в оренді землю на строк не менше 25 років.

Кошти від гранту можна буде витратити на безпосереднє будівництво комплексу, закупівлю технічного обладнання для його роботи, закупівлю посівного матеріалу та добрив. Водночас з огляду на те, що сума гранту за цією програмою значно вище, то вводиться принцип співфінансування. Так, для першої тисячі учасників 70 % вартості проєкту фінансує держава, а 30 % — сам підприємець.

Крім того, держава виділить загалом 4 млрд грн на програму підтримки садівництва, ягідництва та виноградарства у вигляді часткової компенсації вартості садів. Аграріям надаватиметься від 300 до 400 тисяч грн на 1 гектар садів — це близько 70 % від середньої вартості висадки.

Більш детальна інформація доступна за посиланням


21.02.2023

До уваги суб'єктів господарювання!

Головне управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області повідомляє.

Враховуючи наближення комплексу весняно-польових робіт, нагадуємо, що при роботі з пестицидами одним з обов'язкових документів є допуск (посвідчення) на право роботи з пестицидами і агрохімікатами.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 16 березня   2022 року № 297 строк дії допусків (посвідчень) на право роботи, пов'язаної з транспортуванням, зберіганням, застосуванням та торгівлею пестицидами і агрохімікатами, дійсних станом на 01 січня 2022 року, продовжується на період дії воєнного стану в Україні та на 90 днів , наступних за днем його припинення або скасування. Допуски (посвідчення), отримані після 01 січня 2022 року не підпадають під дію цієї постанови і мають термін дії 1 рік, що визначено в статті 18 Закону України "Про захист рослин" та статті 11 Закону України "Про пестициди і агрохімікати"- особи, діяльність яких пов'язана з транспортуванням, зберіганням, застосуванням пестицидів і агрохімікатів повинні щороку проходити спеціальну підготовку і мати допуск (посвідчення) на право роботи з пестицидами і агрохімікатами.

З метою екологічного проведення робіт по захисту рослин та недопущення отруєння бджіл, рекомендуємо пройти спеціальну підготовку з питань безпечного проведення робіт з пестицидами і агрохімікатами та отримати допуск на право роботи з пестицидами агрохімікатами особам, які не мають діючих допусків.

За довідками звертатися до Головного управління Держпродспожив служби в Кіровоградській області, вул. Тараса Карпи, 84, м. Кропивницький, тел. (0522) 24 63 36, (0522) 32 12 21.


13.02.2023

 


09.02.2023

Шановні ветерани війни!

Національна асоціація сільськогосподарських дорадчих служб України в рамках реалізації проєкту зі створення Школи сімейного фермерства для ветеранів і ветеранок, проводить опитування для виявлення ветеранів, зацікавлених у створенні та розбудові сімейних фермерських господарств та проходження ними відповідного навчального курсу.

Метою проєкту є розробка та підтримка діяльності системи неформального професійного навчання та дорадчого супроводу для залучення ветеранів війни до фермерської діяльності насамперед, щодо створення та розвитку сімейних фермерських господарств, а також їхнього кооперування для підвищення ефективності. Проєкт охоплюватиме усю Україну, окрім тимчасово окупованих територій.

Якщо Ви маєте статус ветерана та зацікавлені у створенні та розбудові сімейних фермерських господарств, заповніть, будь ласка анкету за посиланням та отримайте неохідну для цього інформаційно-консультаційну підтримку: https://forms.gle/4bDJBtiCaMQYUgY67

Якщо ви маєте статус ветерана і вже є успішним фермером, що застосовує у своєму господарстві Кращі агропрактики та готовий ділитися своїм досвідом з іншими ветеранами, заповніть, будь ласка анкету за посиланням та допоможіть іншим ветеранам стати успішними фермерами: https://forms.gle/HaKE9TCmF8sULuJG6

Інформаційна підтримка : тел. +38093 163 25 81 (Світлана), shkolaveteraniv@gmail.com.

Разом до ПЕРЕМОГИ!


28.11.2022

До уваги суб'єктів господарювання!

ФАО у партнерстві з УАРОР роздасть 35 тисяч полімерних рукавів для зберігання 7 мільйонів тон зерна

Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО), а також Міністерство аграрної політики та продовольства України у партнерстві з Українською асоціацією районних та обласних рад розпочали роздачу українським аграріям рукавів для зберігання зерна.

Ініціатива реалізовується в рамках Програми «Допомога тимчасовими засобами для зберігання зерна».

Так, по Україні планується роздати 35 тисяч рукавів, що забезпечить зберігання 7 мільйонів тонн зерна. Допомога надається малим фермерам та підприємствам.

«Повномасштабне вторгнення росії спричинило складні умови зберігання та експорту збіжжя. Втім, українські аграрії як завжди на передовій продовольчої безпеки держави.

Для успішної реалізації Програми мобілізовані зусилля обласних та районних рад.  Представниками ОМС на місцях організовано роботу 21 складу.

УАРОР вдячна партнерам за стратегічну місію з підтримки продовольчої безпеки в Україні», — наголосив Президент УАРОР Сергій Чернов.

У свою чергу,  представники ФАО зазначають, що ця підтримка є дуже необхідною у межах підготовки до зимового сезону і зберігання зібраного збіжжя, а також підтримки та забезпечення продовольчої безпеки не лише України, а й усього світу.

Програма є частиною Стратегії ФАО щодо підтримки зберігання зерна. Програма реалізується за фінансової підтримки урядів КанадиЯпонії та австралійської благодійної організації Minderoo Foundation.


22.11.2022

В Україні продовжено програму державної підтримки аграріїв

Урядом прийнято рішення про подовження до 30 листопада поточного року терміну реєстрації заяв аграріїв у Державному аграрному реєстрі на отримання державної допомоги, збільшивши при цьому (на 100 млн гривень) загальний обсяг підтримки фермерів та інших виробників сільськогосподарської продукції.

З 1 вересня 2022 року, тобто початку реалізації програми, у Державному аграрному реєстрі, наказом Мінагрополітики затверджено до виплат 13 960 заявок, що дозволило розподілити майже мільярд гривень протягом одного місяця.

Кількість бажаючих учасників програми постійно зростає і наразі становить понад 33 тисячі потенційних отримувачів державної підтримки. Відтак, прийняте рішення дозволить більшій кількості сільгосптоваровиробників отримати кошти.

Кошти, що надаються в рамках програм допомоги Європейського Союзу на підтримку суб’єктів господарювання агропромислового комплексу, використовуються за напрямами:

Нагадаємо, що учасниками програми можуть бути лише ті виробники сільськогосподарської продукції, котрі зареєстровані у Державному аграрному реєстрі та відповідають її критеріям. Адже розподіл підтримки відбуватиметься лише онлайн через ДАР.

За умовами програми, безповоротну допомогу можуть отримати аграрії, які мають від 1 до 120 га сільськогосподарських угідь або утримують від 3 до 100 корів. Перші можуть отримати – 3100 грн на один гектар оброблюваних угідь сільськогосподарського призначення, але не більше 372 тис. гривень. Другі – 5300 грн на кожну корову, яка перебуває у власності отримувача, але не більше 530 тис. гривень.


16.11.2022

Змінено умови надання грантів у рамках програм єРобота

Уряд вніс зміни до програм грантової підтримки єРобота (мікрогранти на власну справу, гранти на розвиток садів та теплиць). За відповідні зміни до Постанови №738 проголосували на засіданні Кабінету Міністрів України, що відбулось 15 листопада 2022 року.

Проєктом акта пропонується внести зміни до програм грантової підтримки (мікрогранти на власну справу, гранти на розвиток садів та теплиць), які спрямовані на:

1) перенесення дати початку шестимісячного строку, протягом якого мають бути створені робочі місця та відбутись працевлаштування на них осіб:

- було: з дня укладання договору мікрогранту;

- пропонується: з дня зарахування коштів на рахунок отримувача;

2) надання можливості подання сканованих копій проектів висадки насаджень та проектів будівництва модульних теплиць, що обов’язково додаються до заяв на отримання відповідних грантів;

3) встановлення максимального розміру гранту на будівництво модульних теплиць залежно від площі модульної теплиці, а саме:

0,4 га - 0,6 га – 2,0 млн. гривень;

0,8 га - 1,2 га – 3,5 млн. гривень;

1,6 га - 2,4 га – 7,0 млн. гривень;

4) уточнення кількості створюваних нових робочих місць за підсумками проєкту будівництва модульної теплиці:

- було: створити щонайменше 40 нових робочих місць;

- пропонується: не менше 14 нових робочих місць на 1 гектар модульних теплиць.

Нагадаємо, проєкт єРобота включає грантові програми, спрямовані на стимулювання підприємницької діяльності. Зокрема, це програми мікрогрантів на відкриття чи розвиток власного бізнесу, грантів на створення й розвиток переробних підприємств, закладки саду та виноградарства, тепличного господарства. 

Наразі прийом заявок на всі напрямки програми єРобота триває. Подача заявки здійснюється через Портал Дія.


14.10.2022

До уваги власників сільськогосподарських тварин!

Відповідно до пункту 1 Положення про Державну службу України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 02 вересня 2015 року №667, Держпродспоживслужба є Центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України та який реалізує державну політику у галузі ветеринарної медицини, сферах безпечності та окремих показників якості харчових продуктів, ідентифікації та реєстрації тварин.

Метою ідентифікації та реєстрації сільськогосподарських тварин є встановлення ефективних та дієвих засобів виявлення, локалізації, контролю і за можливості ліквідації хвороб тварин, занесених на територію України, попередження обігу тварин, які захворіли на хворобу, що підлягає повідомленню або щодо яких є підозра про захворювання на таку хворобу, а також забезпечення належного рівня захисту здоров'я тварин та пов'язаний із цим захист здоров'я людей.

Законодавство з ідентифікації та реєстрації тварин визначає основні засади та порядок, а саме:

обов’язковість проведення ідентифікації та реєстрації тварини в залежності від виду відповідно до нормативно-правових актів: для великої рогатої худоби, ягнят/козенят протягом 7 днів від народження; приплід, отриманий від племінних свиней повинен бути ідентифікований протягом 60 днів від народження, але раніше ніж тварина залишить господарство; ідентифікація товарних свиней, які утримують юридичні особи здійснюється перед вибуттям тварини з господарства;

проведення реєстрації даних про господарства, переміщення, забій, облік тварин у господарствах фізичних, юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців;

забезпечення задоволення потреб споживачів відповідної тваринницькоюї продукції (м’ясо, молоко) щодо придбання якісних безпечних продуктів харчування.

Внаслідок відкритої військової агресії російської федерації проти України відбувається значне погіршення контролю за обліком та переміщенням тварин, зокрема, через зменшення рівня їх ідентифікації, що створює загрозу для харчової безпеки в країні.

Департамент економічного розвитку Кропивницької міської ради звертає увагу власників великої рогатої худоби, свиней, овець, кіз та коней щодо необхідності проведення своєчасної ідентифікації та реєстрації зазначених тварин.


05.10.2022

Українські аграрії можуть отримати допомогу

Вже понад 17 000 аграріїв подали на неї заявки.

Це можна зробити через Державний Аграрний Реєстр за посиланням https://www.dar.gov.ua/


26.08.2022

До уваги суб'єктів господарювання!

Про можливості співпраці з програмою міжнародного розвитку USAID АГРО

26 липня 2022 року на базі Кіровоградської регіональної торгово-промислової палати відбувся круглий стіл з координаторами Програми з аграрного і сільського розвитку (АГРО), що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку USAID (далі – Програма) на тему «Економічний розвиток громад. Інструменти USAID АГРО».        

У ході заходу, представниками Програми було презентовано головні напрямки підтримки, а саме: плодово-овочевий, м’ясо-молочний, свійська птиця, аквакультура, а також виробництво кондитерських та крафтових виробів та вирощування зернових.

Серед короткострокових планів Програми представлено грантову підтримку в таких секторах: сприяння розвитку переробних потужностей у плодоовочевому, м’ясомолочному та зерновому секторах для забезпечення продовольчої безпеки; розвиток ініціатив зі збереження, переробки та логістики зернових і олійних культур; допомога в релокації бізнесів з постраждалих територій; удосконалення взаємозв’язків виробників продовольчих продуктів та споживачів, у тому числі завдяки експорту.

На даний час, відкриті наступні грантові конкурси та пропозиції в рамках або за часткового сприяння Програми АГРО, на які можливо подати грантову заявку, ідею розвитку бізнесу/громади або значно спростити отримання кредитних коштів:

Підвищення спроможності демонстраційних ферм на забезпечення продовольчої безпеки України

Діяльність за цією субгрантовою програмою впроваджуватиметься в ланцюгах створення вартості таких як фрукти, овочі і ягоди, м’ясо-молочна продукція та продукція аквакультури та птиці (крім курятини) та охопить всю територію України, за винятком тимчасово окупованих територій за результатами військового вторгнення Російської Федерації.

Більше інформації за посиланням: https://bit.ly/3uwg41O.

Надіслати запитання щодо конкурсу: agro.subawards@chemonics.com

Дедлайн - 23 березня 2023 року.

Конкурсний відбір ММСП для переміщення виробничих потужностей у безпечніші області України

Проєкт з підтримки переміщення виробничих потужностей у безпечніші області України за підтримки Програми USAID з аграрного і сільського розвитку - АГРО,  розрахований на мікро, малі та середні підприємства (ММСП) - виробників і переробників овочів, фруктів, ягід, зернових, молока, м’яса (врх, свинини, барана, птиці, тощо), продукції аквакультури та виробників кондитерських і крафтових виробів.

 Підприємства-переможці отримають безповоротну фінансову допомогу в розмірі до 238 000 гривень для релокації власного бізнесу. У рамках ініціативи планується підтримати щонайменше 20 ММСП.

Метою проєкту є створення умов і підтримка українських агровиробників та переробників у переміщенні виробничих потужностей із зон активних бойових дій, зон підвищеного ризику та/або непідконтрольних уряду України територій до більш безпечних регіонів країни, відновлення роботи на новому місці з дотриманням стандартів якості і простежуваності безпечності виробництва продуктів харчування, формуванні нових каналів і ринків збуту, налагодженні партнерств між підприємствами регіонів України.

До участі в конкурсі допускаються ММСП, сільськогосподарські кооперативи або інші суб’єкти підприємницької діяльності, які: офіційно зареєстровані в Україні  і функціонують мінімум 1 рік на момент подачі заявки на конкурс, є заснованими, створеними, та такими, що визнаються відповідними українськими органами влади й дотримуються українського законодавства, усіх чинних норм цивільного права та податкового кодексу України та відповідають критеріям Програми. 

Дедлайн для подачі повного пакету документів – 26 серпня 2022 року.

15 серпня з 10.00 до 11.00 відбудеться інформаційний вебінар для зацікавлених у конкурсі.

Реєстрація на семінар: https://bit.ly/3bGtzWh

Детально про умови конкурсу: ТУТ

Програма підтримки мікро-, малих, середніх підприємств зернового напрямку в доступі до послуг зі зберігання та сушки зерна

Метою Програми є: підтримка стратегічних напрямків аграрного виробництва зернових та технічних культур  через забезпечення ММСП додатковими потужностями та послугами з доробки, сушіння та зберігання зерна для подовження терміну реалізації вирощеної продукції та збереження сталості аграрного бізнесу.

Участь можуть прийняти фізичні особи-підприємці, суб'єкти господарювання, які провадять або планують розпочати діяльність у аграрній сфері та сфері переробки та зберігання зерна.

Проєкт АГРО передбачає надання до 15 субгрантів на забезпечення  ресурсної, технічної та експертної підтримки ММСП, щоб допомогти їм зберегти вирощену зернову продукцію та зміцнити стійкість свого бізнесу в умовах війни. Для цих цілей передбачено до 300 млн. грн. фінансової допомоги від Уряду США. Остаточна сума кожного субгранту буде залежати від субгрантової діяльності та результатів переговорів.

Для участі в Програмі потрібно надіслати заявки (включаючи бюджет та супровідну документацію) до 05 вересня 2022 року.

Додаткову інформацію можна отримати за посиланнями: ТУТ і на Facebook-сторінці Програми ТУТ

Проект AGRIANALYTICA

Об`єднує аграріїв, фінансові установи, постачальників матеріально-технічних ресурсів, покупців сільськогосподарської продукції, інвесторів, донорів, страхові компанії та інші бізнеси з метою забезпечення доступу до фінансів, ринків та знань на засадах “Win-Win” для всіх учасників.

Більше інформації за посиланням на онлайн-платформу: https://agrianalytica.com/uk/

AgroApp: можливість швидкого фінансування для МСБ у аграрній галузі

Спеціальна цифрова платформа AgroApp — Кредити для агробізнесу. Вона об’єднує фермерів, банки та постачальників — там можна знайти різні варіанти кредитування та обрати найбільш привабливу з огляду на особливості господарства пропозицію. Для отримання кредиту потрібно лише заповнити заявку на сайті, вказавши код ЄДРПОУ, або через чат-бот у Telegram. Зазначити необхідну суму, обрати постачальника та банк, з якими планується співпраця. При цьому, після подання заявки через цифрову платформу автоматично надходять кредитні пропозиції, з яких можливо обрати найкращу.

Більше інформації за посиланням на онлайн-платформу: https://agroapp.com.ua/uk

Vkursi Zemli. Аналітика для управління земельним банком

Сервіс для отримання аналітики про земельні ділянки, їх власників, користувачів та терміни оренди на території України. Vkursi Zemli допомагає агробізнесу та громадам ефективно управляти своїми земельними ресурсами, а для сервісних та фінансових компаній дозволяє краще орієнтуватись у бізнесі своїх клієнтів.

Більше інформації за посиланням: https://vkursi.pro/zemli

Expo Profi: Agrifood - time to export

Проєкт являє собою інформаційно-консультаційний центр щодо виходу українських компаній на міжнародні ринки та посилення їх присутності за кордоном. Робота Центру спрямована як для компаній, які ще не мають досвіду експорту, але планують виходити на зарубіжні ринки, так і для компаній, які вже мають досвід експорту.

Більше інформації за посиланням:  https://tradewithukraine.com/forma-dlya-zapovnenya


26.08.2022

До уваги суб’єктів господарювання!

Про можливості співпраці з програмою бізнес-партнерства Данської ради у справах біженців (DRC)

Однією з провідних міжнародних організацій, які надають допомогу в сферах відновлення економіки, реконструкції житла, нарощування та розбудови потенціалу органів державної влади є Данська рада у справах біженців (ДРБ/DRC), яка заснована в 1956 році зі штаб-квартирою у м. Копенгаген, Данія. Це приватна данська гуманітарна організація, яка діє за підтримки урядів Швейцарії і Великої Британії.

Головним напрямком роботи ДРБ є відновлення економічного розвитку постраждалих регіонів, в рамках якого імплементується Програма бізнес-партнерства, спрямованого на підтримку аграрного та харчового виробництва в Україні (далі - Програма).

На даний час, ДРБ шукає партнерів на території України, які готові реалізовувати проєкти з розвитку на умовах співінвестування.

Такими партнерами можуть стати приватні підприємства, об'єднання виробників сільськогосподарської продукції, комунальні підприємства та ін.

Партнерство здійснюватиметься за принципом співінвестування, яке передбачає грантову підтримку від ДРБ у розмірі до 20 000 доларів США та обов’язковий власний внесок партнера до 50% від загального бюджету проєкту.

Проєкти розвитку, які ДРБ планує реалізувати разом з партнерами, мають на меті покращення умов життя місцевого вразливого населення та збільшення їхнього прибутку.

Умови програми:

До прикладу, це може бути співінвестування в пункт прийому та зберігання овочів, з метою підтримки місцевих виробників через забезпечення доступу до збуту вирощуваної продукції за оптимальними цінами або у проєкти, які б спростили доступ місцевому населенню до сільськогосподарських послуг.

При цьому, ідея може істотно відрізнятися від перерахованих прикладів, головне, щоб вона відповідала критеріям програми.

Детальна інформація: ТУТ

Заповнити заявку: https://lap.drc.ngo/form/msd-new

Телефони контактних осіб Представництва Данської ради в Україні :

+38 (073) 432-84-40 Денис,

+38 (093) 350-14-59 Дмитро.


26.08.2022

Для прямої та єдиної взаємодії держави та агровиробників 12 серпня 2022 року Міністерство аграрної політики та продовольства України запустило онлайн платформу Державний аграрний реєстр (ДАР), яка тепер відкрита для реєстрації для всіх українських аграріїв.

Презентація ДАР розміщена за наступним посиланням:  https://www.youtube.com/watch?v=Y9difxyE40o.

Цей сервіс створений передусім для того, щоб спростити аграріям процедур уотримання державної підтримки.

Агровиробники, зареєстровані в ДАР, зможуть подати заявку на отримання державних субсидій, цільових, субсидованих кредитних програм, а також позик і технічної допомоги від ЄС та інших міжнародних донорів.

Витративши лише кілька хвилин на реєстрацію в ДАР, аграрії зможуть у режимі реального часу отримати доступ до інформації про наявні програми державної підтримки та подати заявку на них онлайн з дому чи офісу. Під час реєстрації фермер також зможе перевірити в особистому електронному кабінеті дані про свою діяльність, земельні ділянки, тварин тощо. Для реєстрації фермеру потрібен лише електронний підпис. Сисиема створена за підтримки ЄС, з  урахуванням найкращих європейських практик.

Доступ до ДАР за посиланням: https://www.dar.gov.ua.