Переселенцям

29.05.2024

До уваги осіб, які евакуювалися

з територій Сумщини і Харківщини!

Через постійні обстріли та бомбардування прифронтових територій Сумщини і Харківщини місцева влада евакуює мешканців цих регіонів, щоб зберегти їхнє життя. Тисячі українців змушені покидати свої домівки, роботу і виїжджати у більш безпечні регіони.

З найбільшими труднощами і морального, і фінансового характеру стикаються сім'ї з вразливих категорій, тобто ті, які мають у складі дітей чи осіб з інвалідністю, є багатодітними,  малозабезпеченими.

17 травня 2024 року Уряд прийняв рішення, яке дозволить реалізувати спільний проєкт Мінсоцполітики та Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ), спрямований на екстрену додаткову підтримку таких родин.

Завдяки йому, сім’ї з вразливих категорій, які мають обовʼязково евакуюватися з прифронтових громад Харківської і Сумської областей, після евакуації отримають виплату у розмірі 3600 грн на одну особу в родині протягом  трьох місяців або одноразово за три місяці у розмірі 10800 грн на одну особу.

Право на отримання додаткової одноразової грошової допомоги за рахунок коштів Дитячого фонду Організації Об’єднаних Націй (ЮНІСЕФ) мають сім’ї з дітьми, які проживають на територіях, визначених програмними документами Дитячого фонду Організації Об’єднаних Націй (ЮНІСЕФ) за узгодженим рішенням сторін, у складі яких є особа з інвалідністю або дитина з інвалідністю віком до 18 років, або багатодітні сім’ї з дітьми до 18 років, або сім’ї, у складі яких є одинока мати (одинокий батько), або сім’ї з дітьми віком до 18 років, що є малозабезпеченими, а також сім’ї з дітьми з числа зазначених сімей, що проживають на територіях Сумської та Харківської областей, населення яких з 1 травня 2024 року підлягає (підлягало) обов’язковій евакуації, або інших областей, визначених Дитячим фондом Організації Об’єднаних Націй (ЮНІСЕФ).

Надання грошової допомоги здійснюється за умови отримання однієї або кількох з таких допомог:

 • щомісячної грошової допомоги особі, яка проживає разом з особою з інвалідністю I чи II групи внаслідок психічного розладу, яка за висновком лікарської комісії закладу охорони здоров’я потребує постійного стороннього догляду, на догляд за нею;
 • допомоги на дітей одиноким матерям та допомоги на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування;
 • державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям;
 • допомоги на дітей, які виховуються у багатодітних сім’ях”;
 • державної соціальної допомоги на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа, у тому числі з інвалідністю, грошового забезпечення батькам-вихователям і прийомним батькам за надання соціальних послуг у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім’ях за принципом “гроші ходять за дитиною”, оплати послуг із здійснення патронату над дитиною та виплати соціальної допомоги на утримання дитини в сім’ї патронатного вихователя, підтримки малих групових будинків;
 • державної соціальної допомоги особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю;
 • тимчасової допомоги на дітей, щодо яких встановлено факт відсутності батьківського піклування та які тимчасово влаштовані в сім’ю родичів, знайомих, прийомну сім’ю або дитячий будинок сімейного типу, “Дитина не одна”.

Додаткова фінансова допомога надаватиметься одноразово. Тривалість виплат залежатиме від бюджету програми.

Якщо ваша родина евакуюється засобами, організованими вашою ОВА, додатково звертатись за отриманням даної допомоги не потрібно, виплату буде здійснено автоматично.

Якщо ви, в рамках обовʼязкової евакуації, виїжджаєте в безпечніше місце самостійно, просимо вас звертатися після евакуації до найближчого управління соціального захисту населення  в громаді, до якої ви переїхали, із заявою щодо виплати вам відповідної допомоги.

Кошти одноразової грошової допомоги зараховуватимуться на рахунок одного з членів сім’ї-отримувача допомоги. Також кошти можна буде одержати через Укрпошту.

Звертаємо увагу, що грошова допомога не надається, якщо люди вже отримали міжнародну цільову грошову підтримку від інших міжнародних організацій.


03.04.2024

Інформація для внутрішньо переміщених осіб!

Постановою Кабінету Міністрів України від 22 березня 2024 року № 331 уточнено коло осіб, які матимуть право на продовження виплати допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам з березня 2024 року, а саме:

• Діти/особи до 23 років, які навчаються за денною або дуальною формою здобуття освіти після досягнення ними 18 років і до досягнення 23 років та не мають власних сімей, можуть звертатись за призначенням допомоги особисто, якщо вони мають фактичне місце проживання (перебування) інше ніж в уповноваженої особи.

• Опікунам (піклувальникам) та непрацездатним особам виплата допомоги продовжується на другий шестимісячний період автоматично.

• Допомога продовжуватиметься на підставі подання заяви та у разі

якщо середньомісячний сукупний дохід на одного отримувача в сім’ї не перевищує 9444 грн:

– якщо у складі сім’ї або серед отримувачів допомоги є непрацююча особа працездатного віку, яка виховує дитину до 18 років;

– якщо у складі сім’ї є особа, яка доглядає за дитиною до досягнення нею трирічного віку або за дитиною до шести років (при наявності висновку ЛКК);

– у складі сім’ї є особи, які втратили працездатність, та діти до 18 років та/або особи до 23 років, які навчаються за денною або дуальною формою здобуття освіти;

особам віком від 55 років, які на дату звернення за допомогою зареєструвалися в центрі зайнятості як безробітні або працюють, проводять підприємницьку діяльність/незалежну професійну діяльність;

особам, які досягли встановленого законом пенсійного віку, але не ортримують ані пенсію, ані державну соціальну допомогу;

допомога призначається на всіх осіб з числа внутрішньо переміщених осіб у сім’ї, якщо до складу сім’ї включені тільки непрацездатні особи.

Наприклад, якщо у складі сім’ї є два пенсіонера з розміром пенсії у одного 13000 грн, у іншого – 4000 грн, ці пенсії сумуються і діляться на 2 члена сім’ї ((13000+ 4000 грн) : 2 = 8500 грн. Якщо середньомісячний розмір є меншим за
9444 грн, допомога призначається на обох пенсіонерів).

• Виплата допомоги призначається на другий шестимісячний період на підставі подання заяви про надання допомоги:

– дитині, яка прибула без супроводу законного представника за заявою особи, яка перебуває у сімейних, родинних відносинах;

– дітям, які влаштовані в сім’ї патронатного вихователя на період перебування дітей у сім’ї патронатного вихователя;

особам з тяжкими формами захворювання, зокрема рідкісними орфанними, онкологічними, онкогематологічними захворюваннями; тяжкими психічними розладами, цукровим діабетом І типу (інсулінозалежний), гострим або хронічним захворюванням нирок  IV ступеня, з тяжкими травмами, які потребують трансплантації органа, паліативної допомоги, яким не встановлено інвалідність, що підтверджується документально (форми первинної облікової документації  027/о та/або 028/о).

Внутрішньо переміщеним особам, які подадуть заяви до 30 квітня 2024 року, допомогу на проживання буде призначено з березня 2024 року.


20.02.2024

Схема призначення допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам ще на один шестимісячний період з березня 2024 року


06.02.2024

Із 01 березня в Україні змінюються правила призначення виплат для внутрішньо переміщених осіб

Для найвразливіших категорій переселенців виплати продовжаться автоматично. Ще певним категоріям – після подання заяви.

Кому саме виплати продовжать? Чи необхідно для цього кудись звертатися і куди саме? Відповіді на ці та інші запитання – у відео.

 


25.12.2023

Уряд удосконалив механізм призначення допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам

Допомога на проживання внутрішньо переміщеним особам (далі – ВПО) – один з найбільш важливих інструментів для підтримки внутрішньо переміщених осіб.

Кабінет Міністрів України на своєму засіданні 21 листопада 2023 року постановою № 1226 вніс зміни до низки урядових постанов щодо обліку та виплат на проживання для ВПО.

Зокрема:

внутрішньо переміщені особи, які звертаються вперше за допомогою та перебували за кордоном понад 30 днів і повернулись в Україну, можуть звертатися за призначенням виплат через 15 робочих днів після повернення в Україну

внутрішньо переміщеним особам, які повернулись в Україну після 01 серпня 23 року, але раніше втратили допомогу через перебування за кордоном понад 30 днів,  виплату призначатимуть за особистим зверненням. Це можливо через 15 робочих днів після повернення в Україну, виплата призначатиметься на 6 місяців; 

ВПО, які після 01 серпня 2023 року змушені були повторно покинути свої домівки  через обов’язкову/примусову евакуацію (в т.ч. через підрив окупантами Каховської ГЕС) зможуть отримувати допомогу протягом ще
6 місяців. 

якщо людина відмовилась від виплати, допомога на проживання буде призначатися повторно, якщо:

після припинення виплати допомоги, житло людини було знищено або пошкоджено;

людина повторно перемістилася з територій, на яких ведуться бойові дії або тимчасово окупованих рф, перелік яких затверджено Мінреінтеграції;

Також у допомозі на проживання для ВПО запроваджено додаткові інструменти стимулювання внутрішньо переміщених осіб працездатного віку до працевлаштування. 

Зокрема, для тих ВПО, яким допомога призначатиметься з 01 грудня 2023 року та які є працездатного віку, але не працюють, протягом трьох місяців після призначення допомоги потрібно буде або стати на облік в Державну службу зайнятості, або отримати іншу допомогу за програмами Мінекономіки щодо працевлаштування, або ж  працевлаштуватися, зареєструватися як ФОП чи отримати ваучер на навчання тощо. 

Нагадаємо, що  за рахунок державного бюджету вже виплачується компенсація роботодавцю за працевлаштування ВПО. Центри зайнятості займаються пошуком вакансій для ВПО. Є можливість отримати ваучер на навчання, і завдяки цьому отримати, наприклад, перепідготовку за іншою професією, здобути ступінь магістра на основі вищої освіти за іншою спеціальністю тощо.

Водночас, норма щодо необхідності сприяти своєму працевлаштуванню під час отримання допомоги на проживання для ВПО не поширюється  на осіб з інвалідністю, осіб з тяжкою хворобою дітей, тих, що здійснюють догляд за особою,  надають соціальні послуги чи мають інші обгрунтовані причини, чому вони не можуть працевлаштуватись на даний момент.


14.12.2023

 Правовий дайджест реформ «Зелена альтернатива України» щодо захисту внутрішньо переміщених осіб та осіб постраждалих від збройної агресії за період липень – вересень 2023 р.


15.11.2023

Департамент соціальної політики Кропивницької міської ради інформує внутрішньо переміщених осіб про проведення поточної верифікації

Департаментом соціальної політики Кропивницької міської ради постійно проводиться робота щодо опрацювання наданих Міністерством фінансів України рекомендацій відповідно до Закону України “Про верифікацію та моніторинг державних виплат” з актуалізації/перевірки/уточнення інформації про внутрішньо переміщених осіб з метою виявлення невідповідності наявної інформації (ІПН, перебування за кордоном більше 30 діб, паспортні данні, відсутність в державних реєстрах інформації про отримувача виплат, перевірка дати народження, встановлення факту смерті, однаковість даних за різними адресами, придбання транспортного засобу (механізму), що підлягає реєстрації в установленому законодавством порядку, з року випуску якого минуло менш як п’ять років, купівля безготівкової та/або готівкової іноземної валюти, а також банківських металів на загальну суму, що перевищує 100 тис. гривень, уповноважена особа або отримувач на 1 число місяця, з якого призначається допомога, має на депозитному банківському рахунку (рахунках) кошти в загальній сумі, що перевищує 100 тис. гривень, або облігації внутрішньої державної позики, строк погашення яких настав або визначений моментом пред’явлення вимоги, на загальну суму, що перевищує 100 тис. гривень, уповноважена особа або отримувач на 1 число місяця, з якого призначається допомога, має у власності житлове приміщення/частину житлового приміщення, на що розташовані на підконтрольних Україні територіях, площею більше як 13,65 кв. метра на одного члена сім’ї, тощо

Для забезпечення опрацювання рекомендацій за результатами верифікації, наданих Міністерством Фінансів України, департаментом вживаються наступні заходи: необхідна інформація з’ясовується із заявниками у телефонному режимі, а у разі відсутності зв’язку направляються листи отримувачам допомог та надсилаються повідомлення засобами електронного зв’язку. Уповноважена особа зобов’язана протягом 14 календарних днів після виникнення змін, які впливають на визначення права на отримання допомоги, поінформувати про це засобами поштового/електронного зв’язку (за технічної можливості з накладенням електронного підпису, що базується на кваліфікованому сертифікаті електронного підпису) орган соціального захисту населення, уповноважену особу виконавчого органу сільської, селищної, міської ради або центр надання адміністративних послуг.


30.10.2023

БФ "Право на захист" запускає нову програму допомоги внутрішньо переміщеним особам у партнерстві з УВКБ ООН — виплати на оренду житла у Київській, Черкаській та Кіровоградській областях.

- Від початку повномасштабного вторгнення багато людей втратили свої домівки й були вимушені переїхати до інших міст та областей. Зазвичай процес пошуку роботи, житла та адаптація на новому місці займає час і потребує чималих зусиль. Метою програми є підтримка людей після вимушеного переміщення та сприяння їхній інтеграції. Грошова допомога на оренду житла дає можливість переїхати в комфортніше житло, розташоване ближче до роботи, школи, або садочка, — говорить Інна Лациба, заступниця програмної координаторки з надання невідкладної грошової допомоги БФ "Право на захист".

Допомога передбачає відшкодування вартості оренди житла родині впродовж 6 місяців.
Взяти участь у програмі можуть:

 • особи, які проживають в МКП (місцях компактного проживання), що будуть розформовані;
 • особи, які є під загрозою втрати теперішнього житла, або ж мають потребу переїхати ближче до місця роботи, місця навчання дітей тощо.

Подання заявки можливе за особистої присутності всіх членів родини в пункті збору даних у Кропивницькому за адресою: вул. Пашутінська, 31-а (біля ЦНАПу "Прозорий офіс"). Із собою потрібно мати оригінали документів. Повний перелік необхідних документів, адреси пунктів збору даних, а також детальна інформація про те, хто може взяти участь у програмі, на сайті БФ "Право на захист" за посиланням: https://bit.ly/3LrMEKl


17.10.2023

Щодо надання одноразової матеріальної допомоги деяким категоріям внутрішньо переміщених осіб

Відповідно до Регіональної програми підтримки та інтеграції внутрішньо переміщених осіб Кіровоградської області, затвердженої розпорядженням начальника Кіровоградської обласної військової адміністрації від 17 липня 2023 року № 779-р, передбачено надання одноразової матеріальної допомоги громадянам з числа внутрішньо переміщених осіб:

особам з інвалідністю І та ІІ групи;

особам, які досягли 80-річного віку;

багатодітним сім’ям.

Розмір одноразової матеріальної допомоги становить 3000 гривень, для багатодітних сімей – 3000 гривень на кожного члена сім’ї.

Для отримання одноразової матеріальної допомоги особа або її законний представник подає до департаменту соціальної політики Кропивницької міської ради в Центрі надання адміністративних послуг за адресою: вул. Архітектора Паученка, буд. 41/26, м. Кропивницький, такі документи:

заяву;

копію паспорта;

копію РНОКПП;

копію довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи;

довідку з державного банку із зазначенням номеру відкритого банківського рахунку (за стандартом IBAN);

копію довідки МСЕК та копію посвідчення особи з інвалідністю (для осіб з інвалідністю);

копії посвідчення батьків багатодітної сім’ї і копії посвідчення дитини з багатодітної сім’ї (для багатодітних сімей).

У разі подання документів законним представником, подається документ, що підтверджує повноваження законного представника.

Під час подання копій документів пред’являються їх оригінали.


12.10.2023

Інформація для внутрішньо переміщених осіб

З метою запобігання припинення виплати допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам департамент соціальної політики Кропивницької міської ради повідомляє, що у разі повернення до покинутого місця проживання або виїзду за кордон на постійне місце проживання внутрішньо переміщена особа зобов’язана повідомити про такі обставини органу соціального захисту населення за місцем обліку або надіслати заяву з використанням засобів поштового/електронного зв’язку (за технічної можливості з накладенням кваліфікованого електронного підпису, що базується на кваліфікованому сертифікаті електронного підпису) протягом трьох календарних днів після прибуття.

У такій заяві повинно бути зазначено дату видачі та номер довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, номер або серію (за наявності) паспорта громадянина України або іншого документа, що підтверджує право на постійне проживання в Україні (для іноземців та осіб без громадянства)/свідоцтва про народження, реєстраційний номер облікової картки платника податків (крім осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків, повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відмітку в паспорті), унікальний номер запису в Єдиному державному демографічному реєстрі (за наявності), про що уповноваженим органом вносяться відповідні дані до Єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осіб.

За наявності технічної можливості внутрішньо переміщена особа у разі наявності реєстраційного номера облікової картки платника податків повідомляє про відмову від довідки внутрішньо переміщеної особи засобами Порталу Дія, зокрема з використанням мобільного додатка Порталу Дія.

Якщо отримувач допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам повернувся до покинутого місця проживання, виїхав на тимчасове чи постійне місце проживання за кордон або перебуває за кордоном більш як 30 календарних днів підряд чи більш як 60 календарних днів сукупно протягом шестимісячного періоду отримання допомоги, він зобов’язаний повідомити про такі обставини орган соціального захисту населення за місцем перебування на обліку або надіслати заяву з використанням засобів поштового/електронного зв’язку (за технічної можливості з накладенням кваліфікованого електронного підпису, що базується на кваліфікованому сертифікаті електронного підпису).

Звертаємо Вашу увагу, що територіальними органами Національної соціальної сервісної служби України здійснюється контроль за дотриманням вимог законодавства під час надання допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам, зокрема шляхом проведення перевірки фактичного місця проживання/перебування внутрішньо переміщеної особи.

За додатковими роз’ясненнями можна звертатися до департаменту соціальної політики Кропивницької міської ради за телефоном 30 89 26 або за адресою: вул. Архітектора Паученка, буд. 41/26 (Центр надання адміністративних послуг «Прозорий офіс»).


27.09.2023

Інформація для внутрішньо переміщених осіб

щодо надання окремих соціальних послуг деяким категоріям осіб, які перебувають у складних життєвих обставинах

Постановою Кабінету Міністрів України від 21 березня 2023 року № 248 “Деякі питання реалізації експериментального проєкту з надання в закладах охорони здоров’я, які належать до сфери управління Міністерства соціальної політики, окремих соціальних послуг деяким категоріям осіб, які перебувають у складних життєвих обставинах” визначено умови надання соціальних послуг внутрішньо переміщеним особам Спеціалізованим Трускавецьким санаторієм “Батьківщина” та Спеціалізованим Миргородським санаторієм “Слава”.

Право на отримання соціальних послуг у межах реалізації експериментального проєкту мають особи похилого віку, особи з інвалідністю з числа внутрішньо переміщених осіб, які перемістилися з територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією, в тому числі під час обов’язкової евакуації, або в яких житло зруйноване або непридатне для проживання внаслідок пошкодження та інформація про яке підтверджується відомостями Державного реєстру майна, пошкодженого та знищеного внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених військовою агресією Російської Федерації.

Учасники експериментального проекту забезпечують надання наступних соціальних послуг:

 • надання притулку (тривалість надання послуги одній особі – не більш як шість місяців);
 • підтримане проживання;
 • догляд стаціонарний (не більш як 50 особам).

Крім того, може надаватися соціальна послуга соціальної адаптації.

Вказані вище соціальні послуги надаються за умови наявності вільних місць в учасників експериментального проекту.

Для отримання соціальних послуг до департаменту соціальної політики Кропивницької міської ради необхідно подати заяву про надання соціальних послуг (далі – заява).

Подання заяви та необхідних документів для отримання соціальної послуги надання притулку, соціальної адаптації здійснюється відповідно до Порядку організації надання соціальних послуг, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 1 червня 2020 року № 587.

Подання заяви та необхідних документів для отримання соціальної послуги підтриманого проживання, догляду стаціонарного здійснюється відповідно до Порядку надання послуг особам з інвалідністю та особам похилого віку, які страждають на психічні розлади, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26 червня 2019 року № 576, та Порядку організації надання соціальних послуг, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 1 червня 2020 року № 587.

Умовою надання соціальних послуг є наявність довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи.

Для отримання соціальних послуг особа може звернутися до департаменту соціальної політики Кропивницької міської ради за телефонами 30 89 26 (535, 536, 537, 538), або за адресою: м. Кропивницький, вул. Архітектора Паученка, буд. 41/26 (навпроти Краєзнавчого музею) Центр надання адміністративних послуг "Прозорий офіс".

Графік прийому: понеділок-п'ятниця 8:10-12:00 каб. 118, роб. місце 71.


19.09.2023

Департамент соціальної політики Кропивницької міської ради інформує внутрішньо переміщених осіб та мешканців міста про можливість оформити грошову компенсацію для відшкодування послуги з догляду за дитиною до трьох років «муніципальна няня» відповідно до постанови Кабінету Міністрів України «Деякі питання надання послуги з догляду за дитиною до трьох років «муніципальна няня» від 30.01.2019 № 68

Послуга з догляду за дитиною до трьох років «муніципальна няня» надається для підтримки батьків, опікунів дитини для забезпечення догляду за:

- дитиною до трьох років, якщо один із батьків, опікунів є особою з інвалідністю I чи II групи;

- дитиною до трьох років, яка потребує додаткового догляду (дитина з інвалідністю до трьох років, дитина до трьох років, хвора на тяжкі перинатальні ураження нервової системи, тяжкі вроджені вади розвитку, рідкісні орфанні захворювання, онкологічні, онкогематологічні захворювання, дитячий церебральний параліч, тяжкі психічні розлади, цукровий діабет I типу (інсулінозалежний), гострі або хронічні захворювання нирок IV ступеня, дитина до трьох років, яка отримала тяжку травму, потребує трансплантації органа, потребує паліативної допомоги, якій не встановлено інвалідність).

Відшкодування вартості послуги «муніципальна няня» є щомісячною адресною компенсаційною виплатою заявнику послуги «муніципальна няня» за здійснення догляду за дитиною протягом місяця. Компенсація послуги «муніципальна няня» виплачується в розмірі, який визначається з розрахунку 100 відсотків мінімальної заробітної плати у погодинному розмірі, установленої на 1 січня відповідного року, за одну годину догляду, але не більше ніж 165 годин на місяць.

Право на отримання компенсації послуги “муніципальна няня” мають громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які є батьками, опікунами дитини, яка потребує додаткового догляду, або дитини до трьох років і є особами з інвалідністю I чи II групи і на законних підставах проживають на території України та уклали договір з муніципальною нянею.


24.08.2023

 Правовий дайджест реформ «Зелена альтернатива України» щодо захисту внутрішньо переміщених осіб та осіб постраждалих від збройної агресії за період березень – червень 2023 р.


27.07.2023

РЕАЛІЗАЦІЯ ПРОГРАМИ «ПОВЕРНИСЬ НА 100 %»

Під час збройної агресії проти України російська федерація та підконтрольні їй збройні угруповання «самопроголошених республік», так званих «Л/ДНР», на тимчасово окупованих територіях проводять примусовий призов до лав збройних сил, для чого використовують широкий спектр інструментів:  від роздачі російських паспортів та пропаганди до погроз та прямого примусу, що є прямим порушенням міжнародного гуманітарного права, зафіксованим Управлінням Верховного комісара з прав людини ООН. 

А для того, щоб ці примусово мобілізовані не вчиняли бунтів та не переходили на сторону України, здавшись в полон ЗСУ, окупаційна влада свідомо залякує їх, створюючи враження, начебто вибору в них більше немає, оскільки у випадку переходу на сторону України навіть шляхом добровільної здачі в полон, їх очікує позбавлення волі на тривалий строк. 

Використовуючи засоби пропаганди, обмеживши доступ до об’єктивної інформації з України, російська федерація створює у цивільного населення, проживаючого на окупованих нею територіях уяву того, що тепер у них є тільки один вихід – бути частиною так званого «руського світу», адже в іншому, цивілізованому світі, до якого належить Україна, їх вже не чекають, бо вважають злочинцями. Внаслідок цього багато з тих чоловіків, які не змогли уникнути примусової мобілізації та опинились в рядах окупаційної армії, не можуть наважитись добровільно здатись в Український полон, а тому, в решті решт, приречені на загибель чи тяжке каліцтво, адже росіяни не дадуть їм змогу залишити цю службу. Складається враження, що у них немає виходу! 

Однак насправді це не так. Громадяни України, яких примусово мобілізували на службу до збройних сил ворога, мають можливість залишити таку службу, здатись в полон Збройним силам України та отримати статус потерпілого від примусової мобілізації, доказавши обставини примусовості мобілізації.

В рамках реалізації програми «ПОВЕРНИСЬ НА 100%»,  яка ставить собі за мету протидію російській федерації у залучені до лав своїх збройних сил громадян України, що мешкають на тимчасово окупованих територіях України, було отримане відповідне роз’яснення Офісу Генерального прокурора щодо можливих дій мобілізованих до лав збройних сил країни-агресора громадян України з метою доведення обставин їх примусової мобілізації.

Донесення цієї інформації до осіб, що мешкають на тимчасово окупованих територіях, буде сприяти тому, щоб примусово мобілізовані не чинили збройного опору, а при першій же нагоді здавались в полон Збройним силам України.

Закликаємо всіх, хто має близьких та знайомих, які залишились жити на тимчасово окупованих територіях, донести цю інформацію до них під час особистого спілкування.


20.07.2023

Департамент соціальної політики Кропивницької міської ради повідомляє про нові підходи надання допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам

З метою осучаснення умов надання допомоги для внутрішньо переміщених осіб Кабінет Міністрів України 11.07.2023 ухвалив постанову
№ 709 «Деякі питання підтримки внутрішньо переміщених осіб»,
(далі – Постанова).

Постанова запроваджує концептуально новий підхід до надання допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам (далі – Допомога).

Відтепер з метою посилення адресності: термін надання Допомоги складає від 6 до 12 місяців;

З 1 серпня 2023 року Допомога автоматично продовжується на 6 місяців для внутрішньо переміщених осіб, які вже до зазначеної дати отримують допомогу на проживання (крім тих, які перебувають за кордоном більш як 30 календарних днів підряд, відбувають покарання в місцях позбавлення волі, були засуджені за колабораціонізм, повернулися до постійного місця проживання);

Розмір Допомоги залишається на рівні 3000 грн щомісяця для дітей та осіб з інвалідністю, 2000 грн щомісяця – для інших осіб;

Допомогу отримують діти, народжені після переміщення в сім’ях внутрішньо переміщених осіб;

Допомога призначається на родину внутрішньо переміщених осіб з урахуванням соціального статусу, майнового стану кожного члена родини. Допомога направлена на осіб, які найбільше її потребують;

З 1 вересня 2023 року передбачено здійснення верифікації всіх отримувачів Допомоги, за результатами якої Міністерством фінансів України буде надано пропозиції щодо припинення надання Допомоги окремим з них;

щодо осіб, які вперше виявили бажання отримувати Допомогу після набрання чинності Постанови, буде застосовано верифікацію.

 

 


14.02.2023

Ініціатива «Прихисток» – це проєкт, завдяки якому вимушені переселенці можуть знайти тимчасове безкоштовне житло.

Кожен охочий, хто має таку можливість, може розмістити оголошення про безкоштовне житло на сайті https://prykhystok.gov.ua. Відповідно ті, хто потребують прихистку, можуть знайти варіант, який їм підходить і напряму зв'язатися з власником.

Власники житла, які прихистили переселенців, отримують компенсацію від держави на сплату комунальних послуг. В період із 01 жовтня 2022 року по 31 березня 2023 року сума компенсації визначається на рівні 30 гривень за кожен людино-день.

Ініціатива діє з перших днів повномасштабної війни. За цей час більше 1 мільйона українців знайшли дах над головою через сайт https://prykhystok.gov.ua.


29.11.2022

З метою забезпечення права на державну реєстрацію народження під час дії воєнного стану державна реєстрація народження фізичної особи, народження якої відбулося в межах адміністративно-територіальної одиниці, що включена до затвердженого Міністерством юстиції України переліку адміністративно-територіальних одиниць, у межах яких припиняється доступ до єдиних та державних реєстрів та в межах якої відділом державної реєстрації актів цивільного стану державна реєстрація народження не проводиться, може бути проведена у такому порядку.

Для державної реєстрації народження необхідно направити на адресу електронної пошти відділу державної реєстрації актів цивільного стану у Чернівецькій області Управління державної реєстрації Південно-Західного межрегіонального управління Міністерства юстиції України (м. Івано-Франківськ) birth@cv.minjust.gov.ua електронні копії, скановані копії, фотокопії:

заяви про державну реєстрацію народження, складеної у довільній формі;

медичного документа, що, відповідно до законодавства, є підставою для проведення державної реєстрації народження;

інших документів, необхідних для такої реєстрації (копії паспорта, свідоцтва про шлюб тощо).

Заява про державну реєстрацію народження має містити відомості про:

дитину (прізвище, власне ім’я, та (за наявності) по батькові, стать, дату народження, місце народження);

матір та батька (прізвище, власне ім’я, та (за наявності) по батькові, стать, дату народження, громадянство, зареєстроване місце проживання (за наявності), реквізити паспорта або паспортного документа, що посвідчує особу).

У разі народження дитини у матері, яка не перебуває у шлюбі, у випадках, коли немає спільної заяви батьків, заяви батька або рішення суду, у заяві про державну реєстрацію народження стосовно батька зазначаються лише його ім’я та по батькові.

У разі, коли батьки дитини не перебувають у шлюбі між собою, підписана ними заява про державну реєстрацію народження вважається їх спільною заявою про визнання батьківства.

У разі, коли заява про державну реєстрацію народження подається не батьками дитини чи одним з них, додатково зазначаються відомості про заявника(прізвище, власне ім’я, та (за наявності) по батькові, стать, дату народження, громадянство, зареєстроване місце проживання (за наявності), реквізити паспорта або паспортного документа, що посвідчує особу).

Звертаємо увагу, що отримати свідоцтво про народження та у випадках,передбачених законодавством, витяг з Державного реєстру актів цивільного стану громадян, мають право заявник, батьки дитини (один з них), близькі родичі дитини (брат, сестра, дід, баба, тітка, дядько) або їх представники у разі подання довіреності, посвідченої відповідно до Закону України «Про нотаріат», або документа, що посвідчує повноваження такого представника, відповідно до Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність». Під час пред’явлення адвокатом ордера до нього обов’язково додається копія договору про надання правової допомоги, засвідчена у встановленому законодавством порядку.

У разі, коли батьки дитини не перебувають у шлюбі між собою державну реєстрацію народження проведено на підставі підписаної ними заяви про державну реєстрацію народження, яка є спільною заявою про визнання батьківства, такі особи повинні особисто звернутися до відділу державної реєстрації актів цивільного стану для отримання свідоцтва про народження.

Видача свідоцтва про народження та у випадках, передбачених законодавством, витягу з Державного реєстру актів цивільного стану громадян, здійснюється будь-яким відділом державної реєстрації актів цивільного стану в межах адміністративно-територіальної одиниці, що не включена до затвердженого Міністерством юстиції України переліку адміністративно-територіальних одиниць, у межах яких припиняється доступ користувачів до єдиних та державних реєстрів, держателем яких є Міністерством юстиції України, в умовах воєнного стану, за заявою про видачу свідоцтва, складеною у довідній формі за умови надання оригіналу медичного документа про народження, на підставі якого проведено державну реєстрацію народження, після внесення відомостей актового запису до Державного реєстру актів цивільного стану громадян.

За додатковими роз’ясненнями можна звертатись до відділу державної реєстрації актів цивільного стану у Чернівецькій області Управління державної реєстрації Південно-Західного межрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Івано-Франківськ):

адреса: вул. О. Кобилянської, буд. 31, м. Чернівці, 58002;

телефон: (0372) 52 53 25, 099 757 75 31;

керівник: Корчак Аліна В’ячеславівна.


08.08.2022

 


27.06.2022

Програма розширення можливостей жіночого підприємництв

Естонська рада у справах біженців у співпраці із Запорізьким благодійним фондом «Єдність за майбутнє» та Естонська організація «Гараж48» запрошують жінок в Україні втілити свої мрії щодо бізнесу та стати підприємницею!

Програма розширення можливостей жіночого підприємництва проводиться для жінок, які втратили джерела доходів для забезпечення своєї родини через війну, яка триває в Україні.

У програмі можуть взяти участь внутрішньо переміщені жінки, які проживають у Кіровоградській області.

Як мінімум 31 жінка чи бізнес-команди, очолювані жінками, які будуть відібрані журі, отримають підтримку, еквівалентну сумі від 20 000 грн до 150 000 грн разом з наставницькою підтримкою протягом шести місяців.

Програма впроваджуватиметься з липня   2022   року   по   квітень 2023 року.

У програмі можуть взяти участь індивідуальні бізнес-заявки та жіночі команди (де більшість складають жінки) з новими мікро- та сімейними бізнесами або вже існуючими бізнесами. Буде проведено дві окремі програми: одна для нових бізнесів та одна для існуючих бізнесів.

Відкриті воркшопи онлайн для всіх, хто зацікавлений у долученні до них та покращенні своїх знань щодо підприємництва незалежно від того, де Ви знаходитися – в Україні чи за кордоном.

З переліком програм та умовами реєстрації можна ознайомитися за посиланням: https://entrepreneur.pagulasabi.ee/ukraine/registration-2022.

За даним посиланням доступна участь в наступних програмах:

 • ВІДКРИТІ ВОРКШОПИ ДЛЯ ВСІХ БАЖАЮЧИХ
 • ПРОГРАМА ПІДПРИЄМНИЦТВА ДЛЯ НОВИХ БІЗНЕСІВ
 • ПРОГРАМА ПІДПРИЄМНИЦТВА ДЛЯ ІСНУЮЧИХ БІЗНЕСІВ
 • ГРАНТИ НА ПІДПРИЄМСТВО ТА МЕНТОРСТВО

Ці онлайн-воркшопи повністю безкоштовні щодо створення бізнесу, відкриті для всіх бажаючих жінок різного віку, хто мотивований створити та розвивати мікро- або малий бізнес.

Перший навчальний тренінг в онлайн-форматі відбудеться 02 липня 2022 року.


НОВА ПРОГРАМА ДОПОМОГИ ДЛЯ ВНУТРІШНЬО ПЕРЕМІЩЕНИХ ОСІБ

З червня 2022 року Запорізький благодійний фонд «Єдність за майбутнє» впроваджує нову програму допомоги для внутрішньо переміщених осіб. В рамках програми надається багатоцільова грошова допомога для найбільш вразливих верств населення серед внутрішньо переміщених осіб, які проживають у Полтавській, Черкаській та Кіровоградській областях.

Програмою охоплюються внутрішньо переміщені особи, які:

 • був (ла) вимушений (а) виїхати з громад, які наближені до зони бойових дій, але не отримують ніякої допомоги, бо ці громади не внесені до переліку громад, які є зоною бойових дій;
 • був (ла) вимушений (а) виїхати з місця проживання внаслідок бойових дій та не можуть повернутися додому через те, що ця територія окупована або на цій території зараз ведуться активні бойові дії та повністю зруйновано житло;
 • втратили роботу або дохід та залишилися без коштів для існування;
 • члени сім’ї були травмовані або поранені внаслідок бойових дій – для цивільних;
 • в сім’ї є люди, які потребують коштовного лікування – з інвалідністю або онкохворі;
 • одинока мати/батько з неповнолітніми дітьми;
 • малозабезпечені сім’ї працездатного віку, які мають неповнолітніх дітей;
 • внаслідок бойових дій повністю втратили житло.

Відібраним кандидатам потрібно заповнити заявку онлайн і завантажити в цю форму необхідні підтверджуючі документи.

Допомога розрахована на три місяці.

За детальною інформацією необхідно звернутися до департаменту соціальної політики Кропивницької міської ради за адресою: м. Кропивницький, вул. Архітектора Паученка, 41/26, телефон для довідок 30 89 26 (579).


Про реалізацію спільного з Міжнародним надзвичайним фондом допомоги дітям при Організації Об’єднаних Націй (ЮНІСЕФ) проекту щодо додаткових заходів соціальної підтримки найбільш вразливих категорій населення

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 05 квітня 2022 року №405 "Про реалізацію спільного з Міжнародним надзвичайним фондом допомоги дітям при Організації Об’єднаних Націй (ЮНІСЕФ) проекту щодо додаткових заходів соціальної підтримки найбільш вразливих категорій населення" в рамках реалізації проекту право на виплату додаткової грошової допомоги за рахунок коштів ЮНІСЕФ (далі - допомога) мають такі категорії населення:

- сім’ї, до складу яких входять троє і більше дітей до 18 років;

- сім’ї, які мають дитину з інвалідністю.

Виплата допомоги в рамках реалізації проекту здійснюється додатково незалежно від отримання особами інших видів допомоги, зокрема виплати допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам.

Для отримання допомоги один з повнолітніх членів сім’ї, яка належить до визначених категорій, подає заявку на отримання допомоги шляхом заповнення форми на отримання допомоги на офіційному веб-сайті ЮНІСЕФ (register.unicef.org). Після забезпечення технічної можливості заявка на отримання допомоги подається за допомогою засобів Єдиного державного вебпорталу електронних послуг, зокрема з використанням мобільного додатка Порталу Дія відповідно до порядку, встановленого Кабінетом Міністрів України.

У заявці зазначається інформація про всіх членів сім’ї, до якої додається документальне підтвердження належності сім’ї до визначених категорій та номер банківського рахунка (за стандартом IBAN) заявника для виплати допомоги.

За результатами розгляду ЮНІСЕФ поданої заявки та перевірки достовірності зазначеної в ній інформації, зокрема щодо належності сім’ї до визначених категорій, на контактний номер телефону надсилається повідомлення про прийняте рішення щодо виплати допомоги.

Виплата допомоги здійснюється в розмірі 2220 гривень на кожного члена сім’ї на місяць, але не більш як для п’ятьох осіб. Виплата допомоги здійснюється одноразово одним платежем із розрахунку на три місяці.

Працівники управлінь соціального захисту населення Фортечного і Подільського районів департаменту соціальної політики Кропивницької міської ради в Центрі надання адміністративних послуг за адресою: вул. Архітектора Паученка, 41/26, м. Кропивницький, надають допомогу в подачі заявки на отримання допомоги шляхом заповнення форми на отримання допомоги на офіційному веб-сайті ЮНІСЕФ.


Виплати допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам з травня 2022 року

За березень та квітень 2022 року допомога на проживання внутрішньо переміщеним особам надається всім особам, відомості про яких включено до Єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осіб та які звернулись за призначенням допомоги до 30 квітня 2022 року.

Починаючи з травня 2022 року така допомога надається внутрішньо переміщеним особам, які перемістилися з тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим і м. Севастополя, території територіальних громад, що розташовані в районі проведення воєнних (бойових) дій або які перебувають в тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні), а також внутрішньо переміщеним особам, у яких житло зруйноване або непридатне для проживання внаслідок пошкодження і які подали заявку на відшкодування відповідних втрат, зокрема через Єдиний державний вебпортал електронних послуг.

Перелік територіальних громад, що розташовані в районі проведення воєнних (бойових) дій або які перебувають в тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні), затверджується Міністерством з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій за погодженням з Міністерством оборони на підставі пропозицій відповідних обласних, Київської міської військових адміністрацій.


"СПІЛЬНО.Точки зустрічі"

У Кропивницькому на базі координаційних штабів для внутрішньо переміщених осіб створені точки для підлітків та їхні родин. Там вони зможуть отримати базову гуманітарну допомогу, соціоемоційну підтримку, індивідуальні та групові психологічні консультації. Підлітка також матимуть змогу відвідати факультативні заняття зі шкільної програми. Точки створені в межах проекту "СПІЛЬНО.Точки зустрічі", що впроваджуються ГО "Фонд "Професійний розвиток Харкова" та Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ).

У Кропивницькому перша точка зустрічі "СПІЛЬНО" створена у партнерстві з громадською організацією "Молодіжний центр Кіровоградської області" та знаходиться в Центральноукраїнському державному будинку художньої та технічної творчості (вул. Вокзальна, 14). Ще дві незабаром відкриються за адресами:

Навчально-виховне об’єднання № 6 СЗШ І-ІІІ ступенів ЦЕВ "Натхнення" (вул. Велика Перспективна, 39/63);

- Центральноукраїнське вище професійне училище імені Миколи Федоровського (вул. Юрія Коваленка, 6/5).

Більш детально про роботу точок, види допомоги, які надаються, розклад заходів можна дізнатись на Фейсбук сторінці "Молодіжний центр Кіровоградської області" .


Ти був вимушений покинути власну оселю під час війни?

Шукаєш тимчасовий безкоштовний прихисток для себе та своєї сім`ї?

Шукай житло за допомогою сервісу "Допомагай" https://shelter.dopomagai.org, який розробила команда волонтерів ІТ-спільноти разом з Міністерством розвитку громад та територій та з Міністерством з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України.

Як це працює:

- якщо шукаєш безкоштовне житло (кімнату чи будинок) для себе та для своєї сім`ї, ти можеш зайти на сайт https://shelter.dopomagai.org та знайти прихисток серед сотен оголошень від небайдужих людей;

- або зателефонувати на номер гарячої лінії 0(800)332238 (безкоштовно для дзвінків через всі оператори зв'язку України), наші оператори готові допомогти вам у пошуку, якщо у вас немає смартфону чи доступу до Інтернету, щоб знайти прихисток самостійно.

Переваги сервісу:

- оператори регулярно обдзвонюють оголошення щоб перевірити стан їх актуальності;

- в кожної зі сторін є можливість залишити відгук чи скаргу на хоста чи переселенця, яку оператори кол-центру перевіряють вручну, що дозволяє уникнути неприємних ситуацій та заблокувати шахраїв.

Якщо у вас є де прийняти тимчасових переселенців, які змушені були полишити свої домівки та евакуюватися – додайте, будь ласка, своє оголошення за допомогою Допомагай!

Можеш допомогти та прихистити переселенця?

Ти: маєш кімнату, будиночок, який ти можеш безкоштовно надати тимчасовим переселенцям.

Вони: тікають від авіаударів та боїв, де Росія напала на нашу країну та знищує її.

Ми: сервіс "Допомагай" https://shelter.dopomagai.org на якому ти можеш розмістити житло, а вони його знайти. Сервіс розроблено командою волонтерів ІТ-спільноти разом з Міністерством розвитку громад та територій та з Міністерством з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України.

Як це працює:

- якщо в тебе є житло, ти можеш розмістити це оголошення на сайті https://shelter.dopomagai.org, а той хто шукає його там знайде;

- або зателефонувати за номером гарячої лінії 0(800)332238 (безкоштовно по України), наші, якщо у тебе немає смартфону чи доступу до Інтернету, щоб розмістити оголошення чи знайти прихисток самостійно.

Переваги сервісу:

- оператори регулярно обдзвонюють оголошення щоб перевірити стан їх актуальності;

- власники житла отримують смс-нагадування з проханням актуалізувати свої оголошення через веб-сайт або гарячу лінію;

- в кожної зі сторін є можливість залишити відгук чи скаргу на власника чи переселенця, яку оператори кол-центру перевіряють вручну, що дозволяє уникнути неприємних ситуацій та заблокувати шахраїв.

Якщо у вас є де прийняти тимчасових переселенців, які змушені були полишити свої домівки та евакуюватися – додайте, будь ласка, своє оголошення за допомогою Допомагай!


Деякі питання надання державної соціальної допомоги на період введення воєнного стану

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 07 березня 2022 року № 214 строк виплати допомог продовжується на період введення воєнного стану та одного місяця після його припинення чи скасування.

До таких допомог належать:

У разі, коли отримувачами державної соціальної допомоги особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю, державної соціальної допомоги особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю пропущено строк переогляду допомоги, виплата таких видів допомоги не зупиняється на період введення воєнного стану та одного місяця після його припинення чи скасування.

Структурні підрозділи з питань соціального захисту населення після припинення чи скасування воєнного стану інформують одержувачів, яким виплату державної соціальної допомоги було продовжено, про необхідність протягом одного місяця оновлення документів, необхідних для продовження отримання допомоги.


Додаткова допомога внутрішньо переміщеним особам

Для отримання допомоги відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 26 квітня 2022 року № 487 “Про реалізацію спільного з Місією Міжнародного Комітету Червоного Хреста в Україні та Товариством Червоного Хреста України проекту щодо додаткових заходів із соціальної підтримки окремих категорій населення” Міністерство соціальної політики формує і передає Місії Міжнародного Комітету Червоного Хреста в Україні або Товариству Червоного Хреста України перелік отримувачів взаємоузгоджених вразливих категорій, відомості про яких містяться в інформаційних базах даних Міністерства соціальної політики, зокрема Єдиній інформаційній базі даних про внутрішньо переміщених осіб, або осіб, які подали заявку на отримання допомоги шляхом заповнення форми на інформаційній платформі “єДопомога” (https://edopomoga.gov.ua).

За результатами розгляду інформації про отримувачів Місія Міжнародного Комітету Червоного Хреста в Україні або Товариство Червоного Хреста України на підставі проведеної внутрішньої перевірки на контактний номер мобільного телефону отримувача надсилають повідомлення про прийняте рішення щодо виплати допомоги.

Виплата допомоги здійснюється в розмірі 2500 гривень на кожного отримувача на місяць. Мінімальний строк надання допомоги становить один місяць з можливістю подальшого збільшення тривалості надання допомоги та перегляду критеріїв з огляду на потреби та наявність необхідного фінансування.


Допомога внутрішньо переміщеним особам від ООН

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 15 квітня  2022 року   № 445 «Про реалізацію спільного з Управлінням Верховного комісара ООН у справах біженців проекту щодо додаткових заходів із соціальної підтримки внутрішньо переміщених осіб» виплата допомоги в рамках реалізації проекту здійснюється додатково без подання окремого звернення внутрішньо переміщеною особою на підставі відомостей, що містяться в Єдиній інформаційній базі даних про внутрішньо переміщених осіб, незалежно від отримання особою інших видів допомоги, зокрема виплати допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам.

Для отримання допомоги Міністерство соціальної політики формує і передає Управлінню Верховного комісара ООН у справах біженців перелік внутрішньо переміщених осіб взаємоузгоджених вразливих категорій, відомості про яких включено до Єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осіб.

За результатами розгляду інформації про внутрішньо переміщену особу Управління Верховного комісара ООН у справах біженців на підставі проведеної внутрішньої перевірки на контактний номер мобільного телефону надсилається повідомлення про прийняте рішення щодо виплати допомоги.

Виплата допомоги здійснюється в розмірі 2220 гривень на кожного члена сім’ї на місяць. Виплата допомоги здійснюється щомісяця протягом не менше ніж трьох місяців шляхом зарахування коштів на банківський рахунок внутрішньо переміщеної особи.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 15 квітня  2022 року № 446 «Про реалізацію спільного з Всесвітньою продовольчою програмою ООН  проекту щодо додаткових заходів із соціальної підтримки внутрішньо переміщених осіб» виплата допомоги в рамках реалізації проекту здійснюється додатково без подання окремого звернення внутрішньо переміщеною особою на підставі відомостей, що містяться в Єдиній інформаційній базі даних про внутрішньо переміщених осіб, незалежно від отримання особою інших видів допомоги, зокрема виплати допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам.

За результатами розгляду інформації та проведеної перевірки щодо уникнення подвійних виплат, Всесвітною продовольчою програмою ООН надсилається повідомлення на контактний номер мобільного телефону з підтверджуючим кодом та інформацією про те, як отримати грошовий переказ.

Виплата допомоги здійснюється в розмірі 2220 гривень на кожного члена домогосподарства на місяць, але не більш як для трьох осіб. Виплата допомоги здійснюється щомісяця протягом трьох місяців через систему Міжнародних грошових переказів Western Union на території України, та через будь-якого іншого постачальника фінансових послуг, з яким у Всесвітньої продовольчої програми ООН укладено угоду, шляхом надсилання грошового переказу внутрішньо переміщеній особі.


До уваги переміщених осіб!

Заява про взяття на облік та включення до Єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осіб інформації про внутрішньо переміщену особу може подаватися через портал Дія.

На отримання довідки мають право особи, які після введення Указом Президента України від 24 лютого 2022 року №64 "Про введення воєнного стану в Україні" воєнного стану перемістилися з території адміністративно-територіальної одиниці, на якій проводяться бойові дії:

м. Київ, Волинська, Донецька, Дніпропетровська, Житомирська, Запорізька, Київська, Луганська, Миколаївська,Одесська, Сумська, Харківська, Херсонська, Чернігівська області.

Для отримання довідки звертайтеся за адресою: вул. Академіка Корольова, 11 (для осіб, які проживають на території Фортечного району міста), вул. Архітектора Паученка, 41/26 (для осіб, які проживають на території Подільського району міста).

Телефони для довідок: (0522) 30 87 90 (ЦНАП), (0522) 37 07 39, 096 539 0034, 095 933 00 59 (Фортечний район), (0522) 24 98 18 (Подільський район)

Адміністрація департаменту соціальної політики Кропивницької міської ради


Транспорт

На виконання протоколу засідання Координаційної ради з питань соціального та правового захисту внутрішньо переміщених осіб Кіровоградської обласної військової адміністрації від 07 квітня 2022 року №1 рекомендовано безоплатно надавати послуги з перевезення внутрішньо переміщеним особам, які є громадянами похилого віку, особами з інвалідністю, сім’ям з дітьми, що прибувають з територій, на яких ведуться бойові дії, за наявністю відповідного посвідчення та довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеним особам

Управління транспорту та зв’язку


Допомога на проживання для внутрішньо переміщених осіб

Хто отримає допомогу.

Допомогу отримають люди, які перемістилися з тимчасово окупованої території у Автономній Республіці Крим і м. Севастополі, а також з території активних бойових дій, які визначені в переліку, затвердженому розпорядженням Кабінету Міністрів України від 06 березня 2022 року № 204, і отримали довідку про перебування на обліку внутрішньо переміщених осіб.

Допомогу автоматично, без додаткового звернення, отримають також внутрішньо переміщені особи, які станом на 01 березня 2022 року отримували щомісячну адресну допомогу для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 01 жовтня 2014 року № 505.

Як надаватиметься допомога та її розміри.

Допомога надається щомісячно з місяця звернення на період введення воєнного стану та одного місяця після його припинення чи скасування на кожну внутрішньо переміщену особу, відомості про яку включено до Єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осіб, у таких розмірах:

для осіб з інвалідністю та дітей — 3 000 гривень; для інших осіб — 2 000 гривень.

Допомога виплачується за повний місяць незалежно від дати звернення за її наданням та дати припинення чи скасування воєнного стану.

 

Як отримати.

Для отримання допомоги внутрішньо переміщена особа заповнює заяву, яка формується засобами Єдиного державного веб-порталу електронних послуг, зокрема з використанням мобільного додатка Порталу Дія.

Неповнолітня дитина має право самостійно звернутися за призначенням допомоги.

Заяву про виплату допомоги малолітній дитині, яка прибула без супроводження законного представника, може подавати від її імені родич (баба, дід, прабаба, прадід, повнолітні брат або сестра, тітка, дядько) або вітчим, мачуха, у яких проживає (перебуває) дитина.

 

Заява може бути також подана до Центру надання адміністративних послуг «Прозорий офіс» за адресою: м. Кропивницький, вул. Архітектора Паученка, буд. 41/26 (для осіб, які проживають на території Подільського району міста), телефони для довідок: (0522) 249818; (0522) 308790 (7); +380662798150; +380503777022, +380673606403 (багатоканальні);

а також за адресою: м. Кропивницький,  вул. Академіка Корольова, 11, (для осіб, які проживають на території Фортечного району міста), телефони для довідок: (0522) 370739; (0522) 308790 (8); +380959330059; +380965390034.