Власникам житлових приміщень

Інформація для осіб, що розмістили внутрішньо переміщених осіб

  1. Департамент надання адміністративних послуг або особи, що розмістили внутрішньо переміщених осіб, вносять відомості щодо приміщень приватного житлового фонду, доступних для безоплатного розміщення внутрішньо переміщених осіб у Кропивницькій міській територіальній громади, до веб-ресурсу “Прихисток” (https://prykhystok.in.ua/).

Для внесення Департаментом надання адміністративних послуг відомості щодо приміщень приватного житлового фонду, доступних для безоплатного розміщення внутрішньо переміщених осіб у Кропивницькій міській територіальній громади необхідно звернутись до Центру надання адміністративних послуг (Прозорий офіс) за адресою: м.Кропивницький, вул. Архітектора Паученка, 41/26 для надання відповідної згоди та відомостей про житлове приміщення (Згода).

  1. Особи, що розмістили внутрішньо переміщених осіб, не пізніше ніж протягом наступного робочого дня з дня розміщення внутрішньо переміщених осіб подати заяву в довільній формі до Департаменту надання адміністративних послуг Кропивницької міської ради, у якій зазначається прізвище, ім’я та по батькові (за наявності) кожної з розміщених осіб. 
  2. Особи, що розмістили внутрішньо переміщених осіб, зобов’язані в день припинення розміщення внутрішньо переміщених осіб або зміни їх кількості подати в довільній формі заяву з інформацією про зміну переліку осіб, розміщених у житловому приміщенні, із зазначенням можливості у подальшому розміщувати внутрішньо переміщених осіб у цьому житловому приміщенні.

Заяви можуть бути подані в паперовій формі до Центру надання адміністративних послуг (Прозорий офіс) за адресою: м.Кропивницький, вул. Архітектора Паученка, 41/26 або в електронній формі на електронну адресу: vpouap@ukr.net

  1. Для отримання компенсації особа, що розмістила внутрішньо переміщених осіб, не пізніше ніж протягом п’яти днів з дня закінчення звітного місяця подає до Департаменту надання адміністративних послуг Кропивницької міської ради заяву за формою згідно з додатком 1 

Заяви можуть бути подані в паперовій формі до Центру надання адміністративних послуг (Прозорий офіс) за адресою: м.Кропивницький, вул. Архітектора Паученка, 41/26 або в електронній формі на електронну адресу: vpouap@ukr.net

Якщо подається у паперовій формі пред’являється:

Якщо подається в електронній формі до такої заяви додаються електронні копії:

  • документ, який посвідчує особу;
  • документ, що підтверджує право власності або користування житловим приміщенням, або документ, що підтверджує повноваження представника власника
  • документа, який посвідчує особу, що розмістила внутрішньо переміщених осіб;
  • документа, що підтверджує право власності або користування житловим приміщенням, або документа, що підтверджує повноваження представника власника

ДОВІДКОВО:

Компенсація надається у зв’язку із безоплатним тимчасовим розміщенням внутрішньо переміщених осіб, які після 24 лютого 2022 року перемістилися з території Волинської області, Дніпропетровської області, Донецької області, Житомирської області, Запорізької області, Київської області, м. Київа, Луганської області, Миколаївської області, Одеської області, Сумської області, Харківської області, Херсонської області, Чернігівської області.

Компенсація надається фізичним особам - громадянам України віком від 18 років, які є власниками житла або їх представниками, наймачами (орендарями) житла державної або комунальної власності, спадкоємцями, які прийняли спадщину, і безоплатно розміщували в цих приміщеннях внутрішньо переміщених осіб, крім членів своєї сім’ї, для покриття понесених ними витрат, пов’язаних з розміщенням внутрішньо переміщених осіб.

Сума компенсації розраховується з урахуванням кількості днів, протягом яких житлове приміщення надавалося для розміщення внутрішньо переміщеної особи (далі - людино-день), з дня її розміщення, але не раніше дати взяття на облік внутрішньо переміщених осіб відповідним органом або через Єдиний державний вебпортал електронних послуг.

Кількість людино-днів визначається шляхом додавання кількості внутрішньо переміщених осіб, які проживали у житловому приміщенні, наданому для розміщення внутрішньо переміщених осіб, в кожний день місяця.

Сума компенсації за кожен людино-день визначається на рівні 14,77 гривні.

Компенсація надається за умови відсутності заборгованості власника жилого приміщення за житлово-комунальні послуги.

Факт відсутності заборгованості за житлово-комунальні послуги особа, що розмістила внутрішньо переміщених осіб, підтверджує своїм підписом, що проставляється у заяві про отримання компенсації.