Архітектурно – містобудівна рада Кропивницького назвала Ковалівський парк місцем встановлення найвищого Прапора України

Понеділок, 15 лютого 2021 16:32

Сьогодні, 15 лютого, у міській раді відбулось засідання архітектурно-містобудівної ради Кропивницького під головуванням т. в. о. начальника управління містобудування та архітектури Ірини Мартинової. На розгляд ради було винесено два питання: доручення Офісу Президента щодо визначення місця розташування Державного Прапора України на території міста Кропивницького та заходи з виконання законодавства України щодо декомунізації пам'ятників комуністичного режиму.

На своєму засіданні члени ради вивчили всі пропозиції щодо встановлення найвищого флагштока з Державним Прапором України. Такими місцями представники громадськості називали територію біля Кропивницького відділу поліції ГУНП України в Кіровоградській області, набережну міста на прилеглому майданчику до Головного управління ДФС у Кіровоградській області або на місці, де раніше планувався пам'ятник пам'ятник Жертвам Голодомору, Ковалівський парк, Меморіальний комплекс «Фортечні вали» або ж земельна ділянка біля супермаркету “Копілка”.

Члени ради зійшлися на думці, що найвищий Державний Прапор України  має бути розміщений у центрі міста та мати зручний під'їзд для технічного обслуговування споруди. Крім того, він має відповідати правилам з техніки безпеки, а територія навколо нього має бути достатньо широкою аби під час державних свят зручно розміщалися люди.

Найбільш прийнятним варіантом для розміщення прапору, на думку членів  архітектурно-містобудівної ради, виявився парк Ковалівський. Цю пропозицію підтримала більшість. Тому її нададуть для розгляду до обласної державної адміністрації.

У другій частині засідання члени ради розглянули запит від низки громадських організацій щодо демонтажу пам'ятників комуністичного режиму. Мова йшла про пам'ятник Комсомольським поколінням Кіровоградщини, розташований у сквері Олександра Кондакова, пам'ятник Героям громадянської та Великої Вітчизняної війни, у сквері Слави та пам'ятник Солдатам правопорядку.

- Демонтаж пам'ятників архітектури — це досить затратний процес. Лише на одну масштабну споруду з місцевого бюджету необхідно буде виділити від 1,5 до 1,8 мільйона гривень, - зауважила Ірина Мартинова.

Думки членів ради розійшлися під час обговорення: одні архітектори наполягали на необхідності здійснювати демонтаж у контексті реконструкції скверів, інші переконували, що пам'ятники - це частина епохи, монументальне мистецтво і їх треба залишити на своєму місці, треті - пропонували створити музей просто неба і там розмістити всі символи комуністичного режиму.

Начальник управління культури та туризму міської ради Анна Назарець нагадала членам ради, що топонімічна комісія підтримала питання демонтажу пам'ятника Комсомольским поколінням Кіровоградщини. У той же час, члени топонімічної комісії відхилили пропозицію демонтажу пам'ятного знака партизанам, що у парку Ковалівському, та пам'ятника Солдатам правопорядку. Проти його знесення виступили і мешканці міста.

Тож остаточного рішення архітектурно-містобудівна рада Кропивницького з цього питання ще не сформувала.

Усі новини