Комісія з питань почесних звань та нагород визначилася із кандидатурою “Почесного громадянина міста Кропивницького -2020”

Четвер, 23 липня 2020 13:52

Сьогодні, 23 липня, у міській раді Кропивницького відбулося чергове засідання комісії з питань почесних звань та нагород під головуванням керуючого справами виконавчого комітету Альвіни Бондаренко.

Головним питанням порядку денного засідання став розгляд документів щодо присвоєння високого звання «Почесний громадянин міста Кропивницького» у 2020 році.

- Цьогоріч члени комісії мають перед собою непросте завдання, адже на отримання почесного звання претендують відразу шестеро кандидатів, кожен з яких зробив для рідного міста надзвичайно багато і заслуговує на таку відзнаку - наголосила Альвіна Бондаренко.

Першою комісія розглянула кандидатуру Ганни Дмитрян, відомого у Єлисаветграді мецената, ініціаторку будівництва лікарні Товариства Червоного Христа, згодом реформовану у міський пологовий будинок № 2 ім.Святої Анни та у теперішній час - Міську лікарню № 2 імені Святої Анни.

З ініціативою присвоєння посмертно звання "Почесний громадянин міста Кропивницького" Ганні Дмитрян виступили  представники Кропивницького відділення  Асоціації жінок України "Дія". Цю кандидатуру підтримали і в управлінні охорони здоров’я міської ради.

За інформацією голови Кропивницької «Дії» Юлії Шкурупій та відомого краєзнавця і історика Юрія Митрофаненка, Ганні Дмитрян за її подвижництво і меценатську діяльність свого часу було присвоєно звання Почесного громадянина Єлисаветграда, але більшовики, захопивши владу у місті, скасували це рішення.

Міського голову 1990 – 1998 років Василя Мухіна на присвоєння звання "Почесний громадянин міста Кропивницького"  номінувала громадська організація "Організація ветеранів України м. Кропивницького". Кандидатуру першого міського голови тоді Кіровограда в добу незалежності України підтримали також  Почесні громадяни міста Анатолій Коротков, Володимир Курбатовим, Віктор Мягкий, Олександр Саінсус та Михайло Черновол.

Колектив Кіровоградської обласної лікарні виступив з клопотанням про присвоєння звання "Почесний громадянин міста Кропивницького" Станіславу Сидоренку - заступнику головного лікаря з хірургічної допомоги, лікарю-хірургу хірургічного відділення закладу. Станіслава Сидоренка підтримала громадська організація "Майстерня активних людей".

Чи не найпотужнішу підтримку на отримання почесного звання у 2020 році отримав відомий громадський та державний діяч, голова Кіровоградської обласної ради у 1990-1991, 1992, 1994-1999, 2006- 2010 роках  Микола Сухомлин. З ініціативою висунення його кандидатури виступила Рада старійшин при голові Кіровоградської обласної державної адміністрації, а підтримали таке рішення Регіональний центр підвищення кваліфікації Кіровоградської області, Центральноукраїнський національний технічний університет, Кіровоградська обласна організація Спілки жінок України, громадська організація "Кіровоградська обласна рада сільськогосподарських підприємств", акціонерне товариство "Кіровоградське рудоуправління", товариство з обмеженою відповідальністю "Прогрес", товариство з обмеженою відповідальністю "ПАК 3", Заслужений журналіст України Валерій М’ятович, Почесний громадянин міста Олександрії В.Саєнко.

Про присвоєння звання "Почесний громадянин міста Кропивницького" художньому керівнику академічного театру музики, пісні і танцю "Зоряни" народній артистці України Антоніні Червінській клопоче Кіровоградська обласна філармонія. Цю кандидатуру підтримали Кіровоградський обласний краєзнавчий музей, комунальний заклад "Центральноукраїнський науковий ліцей-інтернат Кіровоградської обласної ради", Кіровоградський обласний центр народної творчості, управління культури і туризму міської ради Кропивницького.

А громадська організація "Серця матерів та ветеранів війни Кропивницького" ініціювала висунення кандидатури відомої меценатки, генерального директора товариства з обмеженою відповідальністю "Друкмаш-Центр" Людмили Шубіної. На її підтримку виступили також члени громадської організації "Росток надії", громадської спілки "Рада учасників бойових дій, інвалідів війни, членів сімей загиблих та волонтерів "Патріот" та департамент з питань економічного розвитку, торгівлі та інвестицій міської ради.

За результатами обговорення та розгляду документів, члени комісії переважною більшістю голосів вирішили рекомендувати присвоїти звання “Почесний громадянин міста Кропивницького” у 2020 році за вагомий особистий внесок у соціально – економічний та культурно – освітній розвиток міста, багаторічну сумлінну працю на благо територіальної громади, активну громадську діяльність та життєву позицію Миколі Олексійовичу Сухомлину.

Остаточне рішення про присвоєння звання буде прийматися на пленарному засіданні сесії міської ради Кропивницького.

Одночасно, комісія з питань почесних звань та нагород звернулася до юридичного управління міської ради щодо визначення можливості і шляху відновлення історичної справедливості та повернення Ганні Дмитрян звання «Почесний громадянин Єлисаветграда».

Усі новини