Начальник Кіровоградської ОВА Андрій Райкович відзвітував про рік роботи на посаді

П'ятниця, 10 березня 2023 16:13

Минув рік, як Кіровоградську обласну військову адміністрацію очолив Кропивницький міський голова Андрій Райкович. Рік найважчого виклику, найскладніших і найшвидших рішень, найвідповідальнішої роботи. Про свою роботу на посаді начальника ОВА в умовах воєнного часу Андрій Райкович відзвітував на пресконференції сьогодні, 10 березня.

На початку зустрічі з журналістами Андрій Райкович зазначив, що цей рік був важким не тільки для нього, а й для всіх жителів області й українців. Кіровоградщину оминули безпосередні фронтові дії, утім з початку повномасштабного вторгнення загальна кількість тривог, які тривали в області, уже становить 33 дні, Кіровоградщина зазнала ракетних ударів, внаслідок яких загинули люди. Війна стала викликом для всіх жителів області і в першу чергу для начальника ОВА.

- Перш за все необхідно було оперативно вирішити задачі за трьома напрямками: забезпечення фронту, організація оборони регіону і прийом біженців. Було зроблено колосальну роботу, до якої залучалися буквально всі жителі області — військові, поліція, освітяни, волонтери. Усім їм — низький уклін і подяка, бо тільки завдяки єдності і негайній мобілізації ми змогли вистояти, ми змогли надати гуманітарну допомогу жителям прифронтових областей, а це — евакуація дитячого будинку з Миколаєва, евакуаційні коридори для маріупольців, продовольчі вантажі для жителів областей, які зазнали окупації і бойових дій, це відкриття гуманітарного штабу, який з перших днів почав приймати внутрішньо переміщених осіб. Тільки через Кіровоградщину офіційно транзитом пройшло понад 180 тисяч вимушених переселенців. Ми прийняли 34 евакуаційні потяги з Донеччини. 92 тисячі біженців залишилися жити на території області, з них 27 тисяч дітей. Разом із питаннями розселення людей, потрібно було вирішувати ще й питання освіти, щоб діти не втратили можливість навчатися, питання забезпечення надання медичних послуг, працевлаштування, релокації підприємств та багато інших проблем. Паралельно ми готували укриття і пункти незламності. З усім цим ми впоралися, - зазначив Андрій Райкович і подякував усім, хто у цей важкий для країни час відчув усю відповідальність і підставив плече.

У своєму підсумковому звіті очільник області особливу подяку висловив аграріям, які попри війну змогли зібрати рекордний урожай. А це — не тільки підтримка вітчизняної економіки, а й харчова безпека світу.

Озвучив Андрій Райкович і плани, які ставить перед собою і виконавчою владою із врахуванням висновків, які зробили протягом року повномасштабної війни. Зізнається, бачить проблеми, визнає критику, а тому є над чим працювати.

Про проблеми і шляхи їх вирішення запитували і журналісти провідних видань області. Зокрема, питання стосувалися закупівлі медичного обладнання для обласного онкоцентру, роботи водопостачального підприємтсва “Дніпро-Кіровоград”, роботи депутатів Світловодської міської ради, які досі не можуть ухвалити бюджет міста. Запитували журналісти і про хід рекрутингової кампанії “Гвардія наступу”, і про ситуацію в освітянській галузі. На всі питання отримали вичерпні відповіді.

А фіналом зустрічі стала приємна місія для Андрія Райковича. На прохання журналістів інтернетвидання «Гречка» він передав прапор обласного центру на українську антарктичну станцію «Академік Вернадський». Туди їдуть працювати наші – кропивничани.

Усі новини

Марку Лукичу Кропивницькому — 184!
Середа, 22 травня 2024 12:35