Розвиток медичної галузі був і залишається пріоритетом у діяльності міської ради Кропивницького

Четвер, 4 червня 2020 18:30

Нещодавно в соціальних мережах оприлюднили фото однієї з палат Центральної міської лікарні. Світлини виклала пацієнтка, аби показати, що стан приміщення потребує ремонту. Проте варто зауважити - ЦМЛ щороку, крок за кроком продовжує оновлюватися. Це вже принципова позиція міського голови Андрія Райковича. 

Загалом, Центральна міська лікарня є багатопрофільним лікувальним закладом, який надає цілодобову кваліфіковану медичну допомогу дорослим та дітям терапевтичного та інфекційного профілю. До її складу входять два стаціонари, будівлі яких є пам’ятками архітектури місцевого та загальнодержавного значення.

- Оскільки, більшість будівель є пам’ятками архітектури, їх ремонт потребує погодження з багатьма державними установами, що суттєво затягує процес, - розповіла начальниця управління охорони здоров’я міської ради Оксана Макарук. - Для створення комфортної висококласної лікарні з сучасним діагностичним обладнанням та приведення приміщень у відповідність нинішнім європейським стандартам та вимогам з 2013 року розпочато поетапний ремонт будівель стаціонару № 1 Центральної міської лікарні, розташованого на Валах. Всього, протягом останніх років на території медичного закладу вже реконструйовано три відділення: дитяче інфекційне, рентгенологічне та приймальне і створено сучасне паліативне відділення. Оновлені відділення укомплектовані новими меблями, медичним обладнанням та іншими сучасним матеріально-технічним оснащенням. Близько 20 мільйонів гривень міського бюджету використано на реалізацію цих проєктів.

Станом на сьогодні, дитяче інфекційне відділення має європейський вигляд: гарні світлі затишні сучасні палати з новими ліжками та санвузлами, з казковими візерунками на стінах, маніпуляційні із сучасним обладнанням. Паліативне відділення облаштовано одномісними та двомісними палатами, обладнані кондиціонерами, кнопками виклику медичного персоналу, функціональними ліжками, протипролежневими матрацами та валиками, кварцевими лампами та всіма санітарно-побутовими зручностями. Окрім того, є кімнати для персоналу, для відвідувань, для зберігання знеболювальних наркотичних препаратів, волонтерська кімната, місце для здійснення ритуальних послуг. Відділення оснащене необхідним медичним устаткуванням – пульсоксиметрами, кисневими концентраторами, відсмоктувачами тощо.

- Реставрацію рентгенологічного відділення лікарні проведено у повному об’ємі з дотриманням всіх новітніх технологій. Крім того, за кошти міського бюджету придбано сучасний цифровий рентген апарат, - зазначила Оксана Макарук. - Його експлуатаційні характеристики дозволяють швидко і комфортно виконувати різні обстеження органів грудної та черевної порожнини, кістково-суглобової системи, а також ефективну рентгенологічну діагностику в урології. Дистанційне керування апаратом дає можливість медпрацівникам проводити рентгенологічне обстеження з кімнати управління, що зменшує променеве навантаження на їхнє здоров'я. Приймальне відділення відповідає усім сучасним стандартам лікування, а медичний колектив має усі можливості надати медичну допомогу за всіма існуючими регламентами лікування. Відділення дуже зручне і для пацієнтів, і для медиків.

У 2020 році, у зв'язку з пандемією коронавірусної інфекції, стаціонар № 1 Центральної міської лікарні визнано опорним закладом для надання медичної допомоги хворим на COVID-19. Ковідний госпіталь на 90 ліжок розміщений на базі відремонтованого дитячого інфекційного відділення, де на сьогоднішній день перебувають 55 пацієнтів.

- На жаль, кількості ковідних ліжок не вистачає для розміщення всіх госпіталізованих з підозрою на COVID-19. Тому їх спрямовують в доросле інфекційне відділення, яке ще знаходиться в старому і невідремонтованому приміщенні, - наголосила Оксана Макарук. - Хворі перебувають у ньому протягом доби до отримання результатів аналізу ПЛР-тесту. Якщо діагноз підтверджується, хворого переводять до ковідного шпиталю - відремонтованого приміщення, у разі негативного – до терапевтичного відділення, де лікуються хворі на пневмонію.

Пандемія коронавірусної інфекції поставила новий виклик перед медиками і перед міською владою. Тому наступним кроком осучаснення Центральної міської лікарні є створення на її території новітнього спеціалізованого відділення для лікування хворих на коронавірусну інфекцію. Його облаштування планується шляхом реконструкції існуючого терапевтичного відділення та придбання першого міського комп’ютерного томографа, на що у міському бюджету передбачено 25,0 мільйонів гривень. Планується ввести це відділення в роботу вже восени цього року, щоб забезпечити можливість надання хворим на легеневі хвороби необхідної якісної і ефективної допомоги.

Усі новини