Своїх людей у біді не лишаємо: у Кропивницькому відкрили третій соціальний гуртожиток для вимушених переселенців
Ще один соціальний гуртожиток для вимушених переселенців відкрили у Кропивницькому сьогодні, 14 вересня. Це вже третє гуртове житло для людей, які через війну втратили свої домівки і знайшли прихисток у нашому місті. Познайомитися з мешканцями гуртожитку, які вже встигли переїхати у нові кімнати, завітали начальник Кіровоградської ОВА Андрій Райкович та заступник міського голови Олександр Мосін.
Гуртожиток облаштували у приміщенні на першому поверсі і обладнали пандусом спеціально для людей із інвалідністю. Тут уже оселилася перші чотири родини з Донецької та Херсонської областей. Серед них - і 81-річна Тетяна Арсентіївна Перехрест разом зі своїм чоловіком та сином, який має інвалідність. Такій оселі літня жінка дуже радіє.
- Ми приїхали із села Бахмутське, що неподалік Соледара на Донеччині, торік у травні. Чоловік і син дуже довго не хотіли покидати рідний дім. У нас там так добре було, гарно... Але вже бити почали так, що страшно було лишатися. Приїхали у Кропивницький, бо тут онука знайшла нам житло. Зразу орендували будинок, платили гроші, а коли платити стало нічим перебралися у дитячий центр соціальної реабілітації. Там нам було добре, жили у кімнаті з іншими людьми, такими ж, як і ми. А тут нашій родині запропонували жити в окремій кімнаті, - розповідає Тетяна Перехрест. - нам у цьому гуртожитку дуже подобається, кімната простора, нові меблі, постіль, поряд кухня, ванна кімната, туалет. Все як вдома.
Жінка зі сльозами дякує за таку підтримку і каже, її власний будинок у Бахмутському вже зруйнований вщент, повертатися родині нікуди, тож доживатимуть віку у Кропивницькому.
У сусідній кімнаті гуртожитку оселилася ще одна родина з Антонівки Херсонської області. У якому стані їхнє житло, люди не знають, бо додому повертатися ще небезпечно.
Побудуємо і відбудуємо, запевнив нових мешканців соціального гуртожитку начальник Кіровоградської ОВА Андрій Райкович.
- Для родин, які втратили власне житло внаслідок воєнних дій, у Кропивницькому після закінчення війни будуватимуть компактне постійне житло, усі документи для його будівництва ми вже підготували. А всі окуповані території звільнимо і відновимо зруйновані оселі. Кіровоградщина сьогодні вже відбудувала близько ста будинків на Херсонщині і продовжуватимемо й далі допомагати людям, - зазначив Андрій Райкович.
А поки вимушені переселенці, які мають членів родин із інвалідністю і знайшли прихисток у Кропивницькому, можуть жити у соціальному гуртожитку. Тут для них облаштували сім кімнат з усіма зручностями, новими меблями, є кухня, обладнана плитами, холодильниками, посудом, побутовою технікою, туалети і душові кімнати, побутові кімнати з пральними машинами і сушарками. Для зручності осіб із обмеженими можливостями у гуртожитку обладнали пандус. Загалом тут може проживати 19 людей.
На ремонт закладу з міського бюджету витратили 2,9 мільйона гривень. За підтримки Швейцарського Червоного Хреста та Кіровоградської обласної організації Товариства Червоного Хреста України придбали меблі, ліжка, побутову техніку, кухонне приладдя.
- Кіровоградщина прийняла 34 потяги з переселенцями і цих людей потрібно було десь розмістити, у нас нині проживає більше 90 тисяч вимушено переміщених осіб. Маємо місця, де можна розселити людей. Дуже приємно, що громади не просто розмістили цих людей, а почали думати, як покращити умови їхнього проживання. Адже це настрій, психологічний, моральний стан людей, які постраждали від війни. Вони бачили горе і хочуть жити в нормальних облаштованих умовах побутових, моральних. Соціальні гуртожитки для цього і створені, тут затишно, комфортно, тут можна отримати соціальні, інформаційні послуги, - наголосив Андрій Райкович і додав: Кропивницький одне з перших міст в Україні, де у встановлені державою терміни, виділили земельні ділянки під будівництво мікрорайону для вимушено переміщених осіб. Коли житло збудуємо, тоді ці люди будуть не переселенцями, а кропивничанами. Будівництво соціального житла і мікрорайонів — це ті стабілізаційні фактори, що впливають на моральний стан, ми своїх людей у біді не лишаємо!