У Кропивницькому міська влада спільно з мешканцями домагаються повернення гуртожитку у комунальну власність

П'ятниця, 13 жовтня 2017 18:52

У міській раді Кропивницького відбулося перше засідання постійної комісії із забезпечення реалізації житлових прав мешканців гуртожитків, до якої увійшли представники юридичного та головного управління житлово-комунального господарства міської ради. Створення такої комісії стало результатом  зустрічі секретаря міської ради Андрія Табалова з мешканцями проблемного гуртожитку з проспекту Університетського, 21.

 -  У цій складній ситуації ми можемо діяти виключно в законний спосіб, -наголосив під час зустручу Андрій Табалов. -  У той же час,  законний шлях вирішення проблеми гуртожитку є довгим у часі і до цього необхідно бути готовим. Необхідно виробити чіткий алгоритм дій і покроково  йти цим шляхом. Міська влада підтримувала і буде підтримувати мешканців гуртожитка, але всі  мають розуміти, що це швидко не робиться. Якщо у виконанні рішення  суду на користь людей не буде зрушень,  то гуртожиток буде примусово повернений до комунальної власності, але при цьому маємо від самого початку  дотримуватися всіх вимог закону в цьому процесі.

Під час ознайомчого засідання мешканці гуртожитку окреслили свої першочергові проблемні питання, а відповідні профільні управління міської ради отримали конкретні доручення.

Так, спеціалісти головного управління ЖКГ готують листи до бюро технічної інвентаризації та реєстраційної служби, щоб з’ясувати належність квартир та їх власників. Юридичне управління  готує відповідне подння до облдержадміністрації щодо включення гуртожитку по проспекту Університетському, 21 до загальнодержавної програми прийняття гуртожитків у комунальну власність, а також щодо скасування права власності на житловий будинок.

Заступник начальника юридичного управління Дмитро Татарко ознайомив мешканців гуртожитку  з можливими шляхами передачі гуртожитку до комунальної власності.

За його словами, гуртожитки передаються у власність за певних умов. По-перше, гуртожиток має бути внесений до загальнодержавної програми прийняття гуртожитків у комунальну власність. По-друге, вся технічна документація, в тому числі і по реконструкції всього гуртожитку, його цінова вартість тощо, повинна бути передана до комунальної власності з боку власника цього гуртожитку. Тому ще одне доручення для спеціалістів юридичного управління полягало в отриманні від власника гуртожитку  ПП “Вагран” інформації щодо капітального ремонту проведеного підприємством у будівлі за адресою Університетський, 21, з наданням відповідних копій документів та вартості понесених фактичних витрат.

- Сьогодні за дорученням заступника міського голови Олександра Мосіна, діючи за довіреністю, ми вручили Володимиру Ярошенку за адресою реєстрації ПП «Вагран» лист від управління комунальної власності міської ради, - повідомив головний спеціаліст юридичного управління Володимир Покаленко. - У листі викладене прохання надати необхідну документацію для можливості вчиняти  подальші дії щодо прийняття  гуртожитка до комунальної власності.

Володимир Ярошенко прийняв лист, але розписуватись за його отримання відмовився. За його словами, він не уповноважений отримувати документи, адресовані приватному підприємству "ПП "Вагран". Але пообіцяв, якщо його уповноважать, він надасть відповідь.

Усі новини