У Кропивницькому покращити роботу поліцейських офіцерів громади допомагатиме Консультативна місія ЄС

Четвер, 30 березня 2023 14:17

Про консультації щодо реформування сектору цивільної безпеки та конкретну допомогу поліцейським офіцерам громади у Кропивницькому говорили вчора, 29 березня, заступник міського голови Олександр Мосін з представниками Консультативної місії ЄС в Україні з питань реформування сектору цивільної безпеки в Україні. Результатом зустрічі стала домовленість про співпрацю.

Делегація Консультативної місії ЄС у складі старшого радника з питань загальної правоохоронної діяльності Георгіоса Покаса, радника з питань належного врядування Мартинса Толса, тренера з питань взаємодії поліції та громади Себастяна Майхшака та спеціалістки зі стратегічних комунікацій, преси та публічної інформації Євгенії Короткої представили програму співпраці з Кропивницькою громадою у секторі безпеки.

В Україні Консультативна місія ЄС працює з 2014 року. Основна мета місії - допомога державним органам України у послідовному реформуванні сектору цивільної безпеки шляхом надання стратегічних консультацій і практичної підтримки заходів з реформування згідно зі стандартами ЄС та міжнародними принципами належного врядування та дотримання прав людини. Діяльність Консультативної місії ЄС зосереджена на трьох напрямках: наданні стратегічних консультацій щодо реформування сектору цивільної безпеки для розробки стратегій сектору цивільної безпеки; підтримці імплементації реформ через надання практичних консультацій, тренінгів та реалізації інших проектів та співпраці  для забезпечення координації реформ між українськими та міжнародними партнерами.

У Кропивницькому представники місії ЄС зустрілися з поліцейськими офіцерами громади селища Нового і ті, за словами Георгіоса Покаса, справили на них неймовірне враження.

- Дуже цікаво було поспілкуватися з вашими поліцейськими офіцерами громади, адже я в минулому також працював поліцейським, тож з інтересом слухав про їхній досвід, - поділився враженнями Георгіос Покас. - Наша мета — поділитися знаннями у секторі безпеки з вашими поліцейськими офіцерами і представниками громади. Ми навчаємо і даємо інструменти, щоб набуті знання ви могли застосовувати у житті. Ми співпрацюємо з багатьма міжнародними організаціями і завдяки цим зв’язкам можемо знайти ту чи іншу організацію, яка задовольнить потреби і запити вашої громади.

Для початку представники Консультативної місії ЄС запропонували створити у Кропивницькому майданчик, який би став платформою для обговорення питань безпеки у громаді.

Готовність співпрацювати з Консультативною місією ЄС підтвердив заступник міського голови Олександр Мосін.

- У Кропивницькому проживає 230 тисяч населення, з початку повномасштабного вторгнення російських військ в Україну місто прихистило ще понад 26 тисяч вимушених переселенців, територія міста — понад сто квадратних кілометрів. Після нашої перемоги нам потрібно будувати міцну європейську державу, а тому ваш досвід нам дуже цінний і необхідний, - зазначив Олександр Мосін. - Проект “Поліцейський громади”, який ми втілюємо протягом шести років, дає можливість бачити проблеми громади і їх вирішувати. Пріоритети, якими опікується  Консультативна місія ЄС, ми готові підтримати і реалізувати.

Усі новини