У Кропивницькому ведеться активна підготовка до нового опалювального сезону

Середа, 12 серпня 2020 14:37

Сьогодні, 12 серпня, міський голова Кропивницького Андрій Райкович, разом зі своїм заступником Олександром Мосіним, в.о.начальника ГУ ЖКГ Тетяною Савченко та директором КП “Теплоенергетик” Олександром Чельником взяли участь у нараді, присвяченій стану готовності підприємств комунальної теплоенергетики області до почату опалювального сезону 2020 — 2021 років.

Під час спілкування з головою правління ВАТ “Кіровоградгаз” Сергієм Осінським керівники місцевого самоврядування обговорили наявність актів технічного обслуговування газових мереж та актів готовності газового обладнання до пуску газу та стан розрахунків теплових підприємств за послуги з розподілу природного газу.

Андрій Райкович відзначив під час зустрічі, що ситуація, яка склалася у Кропивницькому, як і по всій Україні, достатньо складна і вимагає активного пошуку шляхів ефективної підготовки до прийдешнього осінньо — зимового періоду. Ключовим у цьогорічному процесі забезпечення готовності теплогенеруючих підприємств, на думку очільника міста, є припинення дії норм законодавства щодо реструктуризації боргів минулих років тепловиків перед НАК «Нафтогаз України». Без пролонгації дії відомого закону № 1730, переконаний Андрій Райкович, сфера теплопостачання в обласному центрі виявиться у скрутній ситуації, адже всю заборгованість, накопичену за багато років як комунальним підприємством, так і повернутим у власність міста ДП «Кіровоградтепло» за розподіл та транспортування блакитного палива, треба буде “погасити” у поточному році до початку нової подачі газу. Тож цілком імовірно, що місту доведеться використати кредитні ресурси, аби розрахуватися з боргами і штатно вступити в новий опалювальний сезон.

- Необхідно відзначити, що у нашому місті підвищився стан розрахунків за тепло від споживачів, - повідомив Андрій Райкович. - Нині він складає 87%. Це дає підстави оптимістично розраховувати на отримання необхідних лімітів газу і вчасний початок опалювального сезону у Кропивницькому. Разом з тим проблема з накопиченими тепловим підприємством боргами не знімається з порядку денного. Ми наполегливо працюємо для її вирішення у всіх напрямках: звертаємося до Кабінету Міністрів щодо відновлення дії норми реструктуризації боргів за минулі періоди і ведемо пошук фінансових ресурсів.

Переконання у вчасній подачі тепла до помешкань кропивничан та об’єктів  соціальної інфраструктури обласного центру висловив і голова правління ВАТ “Кіровоградгаз” Сергій Осінський.

- Діалог з Андрієм Райковичем у нас завжди відбувається конструктивно, - наголосив Сергій Осінський. - Я переконаний, що всі питання будуть вчасно вирішені! Ми не матимемо підстав затримувати початок опалювального сезону в обласному центрі.

Усі новини