Корисна інформація

Інформація

Особливості трудових відносин під час дії карантинних обмежень


 

ДЛЯ НАС ДУЖЕ ВАЖЛИВО, ЩОБ РОБОТОДАВЦІ ДОЛУЧИЛИСЯ ДО СОЦІАЛЬНОГО ДІАЛОГУ, ПРОЯВИЛИ СВОЮ ГРОМАДЯНСЬКУ СВІДОМІСТЬ

Для виявлення  та попередження порушень трудового законодавства у Міській раді міста Кропивницького утворений та працює відділ з питань праці. Основним завданням цього відділу є здійснення на території міста Кропивницького державного контролю за додержанням законодавства про працю та зайнятість населення.

До ст.34 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» внесено зміни і делеговано органам місцевого самоврядування розширені повноваження щодо здійснення на відповідних територіях контролю за додержанням законодавства про працю та зайнятість населення, а також накладення штрафів за порушення законодавства про працю та зайнятість населення.

Згідно зі ст. 43 Конституції України кожен має право на працю, що включає можливість заробляти собі на життя працею, яку він вільно обирає або на яку вільно  погоджується. Це конституційне положення деталізується у ст. 2 КЗпП України, якою визначено основні трудові права працівників.

Погоджуючись на роботу без оформлення трудових відносин громадянин автоматично та власноруч позбавляє себе права на цілу низку соціальних гарантій.

  • на основну та додаткову відпустки;
  • на оплату лікарняного;
  • на дотримання встановленої законодавством норми тривалості робочого часу;
  • отримання допомоги при травмуванні у разі нещасного випадку на виробництві;
  • на гарантії за колективним договором;
  • отримання допомоги по безробіттю залежно від страхового стажу та ін.

Не оформлення трудових відносин позбавляє найманого працівника права вимагати від роботодавця належних умов праці, оплати праці на рівні не нижчому ніж встановлено державою.

Належне офіційне оформлення трудових відносин є обов’язком сторін трудового договору та передбачає:

  • укладення у письмовій формі трудового договору (контракту) оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу, з яким необхідно ознайомити працівника (ст. 24 КЗпП України);
  • повідомлення органів Державної фіскальної служби про прийняття працівника на роботу в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України (ст. 24 КЗпП України, Постанова КМУ від 17.06.2015 № 413);
  • здійснення роботодавцем запису до трудової книжки, поданої працівником у встановленому порядку (Постанова КМУ від 27.04.1993 №301);
  • інформування працівника про умови праці, ознайомлення із посадовою інструкцією та правилами внутрішнього трудового розпорядку, визначення працівникові робочого місця та проведення інструктажу з техніки безпеки (ст. 29 КЗпП України);
  • за умови використання праці іноземців або осіб без громадянства – отримання відповідного дозволу у встановленому законодавством порядку (ст. 8 Закону України «Про   зайнятість населення»).

 

 

Відділ з питань праці Міської ради міста Кропивницького інформує!

Інспектор праці під час першого візиту до роботодавця тільки попередить про можливі наслідки нелегальної праці та зафіксує кількість працюючих.

Кожному роботодавцю надається можливість самостійно виправити порушення, оформити трудові відносини з працівниками та повідомити про це відділ з питань праці.

Якщо порушення не усунено, то наслідком другого візиту інспектора праці будуть усі передбачені законодавством заходи впливу:

  • фінансова санкція у вигляді штрафу (ст. 265 КЗпП України);
  • адміністративна відповідальність (ч. 3 ст. 41 КУпАП);
  • кримінальна відповідальність (ст. 172 КК України).

Звертаємо увагу, що під час  проведення інспекційних відвідувань інспектори праці перевіряють дотримання суб’єктами господарювання Кодексу законів про працю України, законів України “Про оплату праці”, “Про відпустки”, “Про зайнятість населення”та “Про індексацію грошових доходів населення”.

 

Для нас дуже важливо, щоб роботодавці долучилися до соціального діалогу, проявили свою громадянську свідомість

Шановні роботодавці!

  • Ви не оформили трудовий договір із працівником і не повідомили про найм працівника до державної фіскальної служби – штраф у розмірі 30 мінімальних заробітних плат за кожного працівника (станом на 01.01.2019 р. це 125 190 грн.);
  • Офіційно виплачуєте лише частину заробітної плати, а решту доплачуєте у «конверті» - штраф у розмірі 30 мінімальних заробітних плат за кожного працівника  (125 190 грн.);
  • Якщо Ви уклали цивільно-правову угоду або договір з працівником, а працівник фактично виконує постійну роботу - штраф у розмірі 30 мінімальних заробітних плат за кожного працівника (125 190 грн.).

 

Пам’ятаймо, що повага до себе починається з шанування законів своєї держави

Відділ  з питань праці Міської ради міста Кропивницького закликає роботодавців легалізувати зайнятість населення та відмовитись від виплати зарплати «в конвертах». Це дозволить громадянам отримати реальну соціальну підтримку. Пропонуємо Вам негайно зареєструвати належним чином трудові відносини зі своїми найманими працівниками.

 

Про факти укладення трудових відносин за результатами візиту інспектора праці просимо повідомити -

 

Зателефонувавши за номером

(0522) 24 07 01

 

Направивши листа на адресу

Міська рада міста Кропивницького, вул. Велика Перспективна 41, м. Кропивницький, 25022

 

Направивши електронного листа на адресу

v-praci@krmr.gov.ua

 

Завітавши особисто до відділу з питань праці

м. Кропивницький, вул. Велика Перспективна 41, кімн. 118

 

Консультації щодо належного оформлення трудових відносин можна отримати за тел. (0522) 24 07 01 або завітавши до відділу з питань праці Міської ради міста Кропивницького.

 

Переглянути в повному розмірі
 
Переглянути в повному розмірі

«Легалізація праці та заробітної плати – альтернативи немає»

Сьогодні міською владою міста Кропивницького в межах наданих їй повноважень, вживаються вичерпні заходи та використовуються усі важелі впливу задля того, щоб кожен працівник нашого міста мав належний соціальний захист, гарантований державою та гідну заробітну плату.

Нам усім відомий негативний вплив «тіньової» зайнятості та  «тіньової» заробітної плати у суспільстві. Дане питання і надалі залишається болючим для міської влади та громадян міста Кропивницького. Адже ми розуміємо, що  функціонування «тіньової» зайнятості має істотний негативний вплив на всі сфери соціально-економічної діяльності міста.

Тож, міська влада реалізує превентивні заходи у напрямку легалізації трудових відносин громадян нашого міста. Дана робота проводиться спільними зусиллями через взаємні налагоджені стосунки з органами державної влади. Це - Державна фіскальна служба, Пенсійний фонд, Статистика, Національна поліція, Центр зайнятості та інші, такі як Служба посередництва і примирення, асоціація профспілок та роботодавців. 

Боротьба за значне скорочення й обмеження нелегальної зайнятості – одне із пріоритетних направлень спільної роботи  в нашому місті. Тому, ми так будуємо нашу роботу і співпрацюємо в напрямку легалізації трудових відносин і заробітної плати, ліквідації прихованої зайнятості, оскільки це є одним з ключових напрямків роботи місцевої влади. Міською робочою групою з питань легалізації виплати заробітної плати і зайнятості населення розроблено та узгоджено План спільних заходів з питань детінізації доходів громадян і зайнятості населення на 2019 рік у місті Кропивницькому.

Перш за все ми зорієнтовані на інформаційно-роз’яснювальну роботу. З цією метою ми проводимо семінари, наради, інформаційно-профілактичні акції для громадян міста Кропивницького,  доводимо до відома як працівників так і роботодавців інформацію щодо застосування законодавства про працю та переваг декларування трудових відносин, тощо.

Також, відділ з питань праці міської ради здійснює інспекційні відвідування роботодавців. На сьогодні практично жодне інспекційне відвідування не завершено без виявлення порушень трудового законодавства з боку роботодавців. Матеріали щодо порушників трудового законодавства направляються до правоохоронних органів та місцевих судів. Зазначені справи розглядаються та складаються постанови про накладення штрафних санкцій.

Хочеться зауважити, що подолання прихованої зайнятості та оплати праці, являється одним із важливих напрямків нашої роботи та аспектів для забезпечення соціально – економічного розвитку міста. Це надходження податків, внесків з тіньових доходів до місцевого бюджету, Пенсійного та інших страхових фондів.

Для міської влади робота у напрямку легалізації трудових відносин є пріоритетною!

І, як завжди, пам’ятаймо, що повага до себе починається з шанування законів своєї держави!