Департамент соціальної політики

Оголошення департаменту

Просимо оцінити якість надання послуг у сфері соціального захисту населення

департаментом соціальної політики Кропивницької міської ради

завантажити анкету
При заповненні анкети просимо надіслати інформацію на електронну поштову скриньку szakhist@krmr.gov.ua


12.04.2024

До відома громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи!

Законом України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", гарантовано право громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, віднесених до категорії 1, 2 та 3, на безплатне придбання ліків за рецептами лікарів та безплатне позачергове зубопротезування (за винятком зубопротезування із дорогоцінних металів).

Адреси закладів де відпускають ліки:

м.Кропивницький, Студентський бульвар, буд.4А;

м.Кропивницький, вул. Незалежності, буд. 9Б.

Послуги по зубопротезуванню:

м.Кропивницький, вул.Шевченка, буд.36.


11.04.2024

Роз’яснення щодо права на додаткову відпустку постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи

Закон України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» від 28.02.1991 р. № 796-XII надає право на отримання додаткової відпустки зі збереженням заробітної плати строком 14 робочих днів на рік громадянам, які віднесені до першої та другої категорії осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи (п. 22 стаття 20 та п. 1 стаття 21).

Додаткова відпустка громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, встановлена законом і є гарантованою державою пільгою, тобто надання її обов’язкове. Особливістю цього виду відпусток є те, що вони мають бути використані протягом календарного року і їх перенесення на інший рік чинним законодавством не передбачено. На відміну від щорічних відпусток, які надаються за відпрацьований робочий рік, що відраховується із дня укладення трудового договору, додаткові відпустки «чорнобильцям» надаються за календарний рік. Тобто особа, яка перебуває у трудових відносинах із роботодавцем та належить до першої або другої категорії осіб, що постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, має право отримати додаткову відпустку зі збереженням заробітної плати строком 14 робочих днів навіть у перший місяць роботи в зручний для працівника-чорнобильця час.

Підприємства подають до уповноваженого органу не пізніше ніж за два місяці до початку кожного бюджетного року: - відомості про підприємство з визначенням кількості постраждалих осіб за категоріями отримувачів компенсацій; - списки громадян із зазначенням прізвища, імені та по батькові, категорії, серії та номера посвідчення (за наявності), місця проживання (перебування), ідентифікаційного номера. У разі зміни зазначених відомостей та списків громадян підприємство повідомляє протягом 20 днів наступного місяця про такі зміни відповідних розпорядників коштів.


10.04.2024

До уваги суб'єктів господарювання!

Міністерство у справах ветеранів України повідомляє про запровадження телефонної "Єдиної ветеранської лінії".

Це спеціальна телефонна лінія для надання консультацій та підтримки для ветеранів війни, членів їх сімей та родин загиблих Захисників і Захисниць України.

 Сервіс запущено 20 березня 2024 року командою Мінветеранів спільно з Товариством Червоного Хреста України у тестовому режимі для надання якісних консультацій та підтримки ветеранської спільноти.

"Єдина ветеранська лінія" є безоплатною та працює щодня з 8 до 20 години. За телефоном 0 800 505 217 кваліфіковані фахівці надають консультацію з нагальних питань ветеранам і ветеранкам, членах їх сімей, а також родинам полеглих воїнів.


03.04.2024

Надання послуг з реабілітації в КП "Знам'янська обласна бальнеологічна лікарня" Кіровоградської обласної ради

З метою надання послуг з реабілітації особам з інвалідністю внаслідок війни та військовослужбовцям, звільненим з військової служби під час воєнного стану за станом здоров’я на підставі висновку (постанови) військово-лікарської комісії про непридатність до військової служби з виключенням з військового обліку, розпорядженням начальника облвійськадміністрації від 17 травня 2023 року № 522-р до напрямів реалізації та заходів обласної комплексної програми соціальної підтримки учасників АТО/ООС, членів їх сімей, сімей загиблих (померлих) учасників АТО/ООС, постраждалих учасників Революції Гідності, учасників-добровольців, які брали участь у захисті територіальної цілісності та державного суверенітету на Сході України та увічнення пам’яті загиблих (померлих) ветеранів у Кіровоградській області на 2021-2025 роки, затвердженої рішенням Кіровоградської обласної ради від 19 лютого 2021 року № 56, були внесені зміни, а саме: доповнено пунктами 2.9 та 2.10.

20 липня 2023 року розпорядженням начальника облвійськадміністрації за № 821-р затверджено Порядок відшкодування вартості наданих послуг з реабілітації осіб з інвалідністю внаслідок війни та військовослужбовцям, звільненим з військової служби під час воєнного стану за станом здоров’я на підставі висновку (постанови) військово-лікарської комісії про непридатність до військової служби з виключенням з військового обліку, в комунальному підприємстві "Знам'янська обласна бальнеологічна лікарня" Кіровоградської обласної ради.

Одержувачами послуг з реабілітації є особи, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах антитерористичної операції у період її проведення, у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, забезпеченні їх здійснення, перебуваючи безпосередньо в районах та у період здійснення зазначених заходів, у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією Російської Федерації проти України, які зареєстровані на території Кіровоградської області, а для внутрішньо переміщених осіб - за фактичним місцем проживання у Кіровоградській області відповідно до довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи (далі - Особи), а саме:

  • особи з інвалідністю внаслідок війни, відповідно до пунктів 11-14, 16 частини другої статті 7 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту";
  • особи, яким встановлено статус особи з інвалідністю внаслідок війни до 20 лютого 2014 року;
  • військовослужбовці, звільнені з військової служби під час воєнного стану за станом, здоров’я на підставі висновку (постанови) військово-лікарської комісії про непридатність до військової служби з виключенням з військового обліку (згідно із списками наданими територіальними центрами комплектування та соціальної підтримки).

Послуги з реабілітації надаються незалежно від виду та місця отримання ними пенсійного забезпечення.

Дія Порядку не поширюється на військовослужбовців, які проходять військову службу.

Для отримання послуг з реабілітації Особи подають до місцевого органу соціального захисту письмову заяву у довільній формі.

До заяви подаються такі документи:

  • копія документа, що посвідчує особу, перелік яких визначено пунктом 1 частини першої статті 13 Закону України "Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус";
  • копія витягу з Єдиного державного демографічного реєстру щодо реєстрації місця проживання (у разі надання копії паспорта у формі картки);
  • копія реєстраційного номера облікової картки платника податків з Державного реєстру фізичних осіб - платників податків або повідомлення про відмову від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідний контролюючий орган);
  • копія висновку медико-соціальної експертної комісії про встановлення інвалідності для осіб з інвалідністю;
  • копія посвідчення особи з інвалідністю внаслідок війни (у разі наявності);
  • копію довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи (для осіб, які є внутрішньо переміщеними особами);
  • копія документа(ів), який(і) підтверджує(ють) безпосередню участь в АТО/ООС, забезпеченні їх здійснення, перебуваючи безпосередньо в районах та у період здійснення зазначених заходів, у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією Російської Федерації проти України;
  • копію військового квитка.

Під час подання копій документів, передбачених цим пунктом, Особи надають їх оригінали для огляду.

Підставами для відмови у наданні послуг з реабілітації є:

  • подання неповного пакету документів;
  • неналежність Особи до категорії одержувачів послуг з реабілітації відповідно до Порядку.

Особи забезпечуються послугами з реабілітації в порядку черги раз на рік строком на 14 календарних днів, поділ послуг з реабілітації та передача їх іншим особам забороняється.

Послуги з реабілітації можуть надаватися стаціонарною та амбулаторною формою лікування.

Оплата за надані додаткові послуги, поліпшені умови проживання в Закладі та продовження строку послуг з реабілітації здійснюється Особою за власний рахунок.

Вартість проїзду до Закладу та у зворотньому напрямку не відшкодовується.

За Особою, яка перебуває на обліку, але не отримала безоплатні послуги з реабілітації в поточному році, зберігається право на їх забезпечення у наступному році.

Громадяни, що супроводжують осіб з інвалідністю І групи, яким за висновком лікувально-профілактичного закладу необхідна постійна стороння допомога, забезпечуються в Закладі проживанням та харчуванням, без надання послуг з реабілітації. Якщо особа з інвалідністю І групи здатна обслуговувати себе самостійно, видається відповідна довідка лікувально-профілактичного закладу.

Особу з інвалідністю І групи не можуть супроводжувати особи з інвалідністю І групи та особи, які не досягли 18-річного віку.

Прийом заяв та пакету документів для отримання послуг з реабілітації здійснюється для вищезазначених категорій громадян, які зареєстровані на території:

Подільського району міста Кропивницького, управлінням соціального захисту населення Подільського району департаменту соціальної політики Кропивницької міської ради, за адресою: ЦНАП «Прозорий офіс», вул. Архітектора Паученка, буд. 41/26, робоче місце № 34.

Телефон для довідок: (0522) 24-96-60;

Фортечного району міста Кропивницького, управлінням соціального захисту населення Фортечного району департаменту соціальної політики Кропивницької міської ради, за адресою: Академіка Корольова, буд. 11, кабінет № 102.

Телефон для довідок: (0522) 37-12-57.

 


02.04.2024

Інформація для внутрішньо переміщених осіб!

 

Постановою Кабінету Міністрів України від 22 березня 2024 року № 331 уточнено коло осіб, які матимуть право на продовження виплати допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам з березня 2024 року, а саме:

•Діти/особи до 23 років, які навчаються за денною або дуальною формою здобуття освіти після досягнення ними 18 років і до досягнення 23 років та не мають власних сімей, можуть звертатись за призначенням допомоги особисто, якщо вони мають фактичне місце проживання (перебування) інше ніж в уповноваженої особи.

•Опікунам (піклувальникам) та непрацездатним особам виплата допомоги продовжується на другий шестимісячний період автоматично.

•Допомога продовжуватиметься на підставі подання заяви та у разі

якщо середньомісячний сукупний дохід на одного отримувача в сім’ї не перевищує 9444 грн:

– якщо у складі сім’ї або серед отримувачів допомоги є непрацююча особа працездатного віку, яка виховує дитину до 18 років;

– якщо у складі сім’ї є особа, яка доглядає за дитиною до досягнення нею трирічного віку або за дитиною до шести років (при наявності висновку ЛКК);

– у складі сім’ї є особи, які втратили працездатність, та діти до 18 років та/або особи до 23 років, які навчаються за денною або дуальною формою здобуття освіти;

особам віком від 55 років, які на дату звернення за допомогою зареєструвалися в центрі зайнятості як безробітні або працюють, проводять підприємницьку діяльність/незалежну професійну діяльність;

особам, які досягли встановленого законом пенсійного віку, але не отримують ані пенсію, ані державну соціальну допомогу;

допомога призначається на всіх осіб з числа внутрішньо переміщених осіб у сім’ї, якщо до складу сім’ї включені тільки непрацездатні особи.

Наприклад, якщо у складі сім’ї є два пенсіонера з розміром пенсії у одного 13000 грн, у іншого – 4000 грн, ці пенсії сумуються і діляться на 2 члена сім’ї ((13000+ 4000 грн) : 2 = 8500 грн. Якщо середньомісячний розмір є меншим за 9444 грн, допомога призначається на обох пенсіонерів).

•Виплата допомоги призначається на другий шестимісячний період на підставі подання заяви про надання допомоги:

– дитині, яка прибула без супроводу законного представника за заявою особи, яка перебуває у сімейних, родинних відносинах;

– дітям, які влаштовані в сім’ї патронатного вихователя на період перебування дітей у сім’ї патронатного вихователя;

особам з тяжкими формами захворювання, зокрема рідкісними орфанними, онкологічними, онкогематологічними захворюваннями; тяжкими психічними розладами, цукровим діабетом І типу (інсулінозалежний), гострим або хронічним захворюванням нирок  IV ступеня, з тяжкими травмами, які потребують трансплантації органа, паліативної допомоги, яким не встановлено інвалідність, що підтверджується документально (форми первинної облікової документації 027/о та/або 028/о).

Внутрішньо переміщеним особам, які подадуть заяви до 30 квітня 2024 року, допомогу на проживання буде призначено з березня 2024 року.


13.03.2024

Конкурс з визначення програм (проєктів, заходів), розроблених міськими громадськими об’єднаннями соціальної спрямованості, для виконання (реалізації) яких надається фінансова підтримка з бюджету Кропивницької міської територіальної громади у 2024 році

Департамент соціальної політики Кропивницької міської ради (далі — організатор конкурсу), відповідно до Порядку проведення конкурсу з визначення програм (проєктів, заходів), розроблених міськими громадськими об'єднаннями соціальної спрямованості, для виконання (реалізації) яких надається фінансова підтримка з бюджету Кропивницької міської територіальної громади, затвердженого рішенням Виконавчого комітету Кропивницької міської ради від 03 серпня 2021 року № 482 “Про порядок використання бюджетних коштів та порядок проведення конкурсу з визначення програм (проєктів, заходів), розроблених міськими громадськими об'єднаннями соціальної спрямованості, для виконання (реалізації) яких надається фінансова підтримка з бюджету Кропивницької міської територіальної громади”, оголошує конкурс з визначення програм (проєктів, заходів), розроблених міськими громадськими об’єднаннями соціальної спрямованості для громадських об’єднань ветеранів війни, осіб з інвалідністю, громадської організації “Кропивницьке міське товариство політичних в'язнів і репресованих”, громадських організацій невиробничої сфери Українського товариства глухих, Українського товариства сліпих у 2024 році (далі - Конкурс).

Для участі в Конкурсі громадські об’єднання соціальної спрямованості подають організаторові конкурсу конкурсні пропозиції.

НАКАЗ від 13 березня 2024 року № 10-од Про проведення конкурсу з визначення програм (проєктів, заходів), розроблених міськими громадськими об’єднаннями соціальної спрямованості, для виконання (реалізації) яких надається фінансова підтримка з бюджету Кропивницької міської територіальної громади у 2024 році


25.01.2024

До відома осіб, які мають особливі та особливі трудові заслуги перед Батьківщиною, та ветеранів війни

Відповідно до змін, прийнятих постановою Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2023 року № 1396 «Деякі питання соціального захисту осіб, які мають особливі та особливі трудові заслуги перед Батьківщиною, ветеранів війни та осіб, що працюють в спеціальних умовах», повноваження щодо деяких разових виплат таким особам з 01 липня 2024 року передаються Пенсійному фонду України, а саме:

  • виплата одноразової грошової винагороди особам, яким присвоєно звання Герой України за здійснення визначального геройського вчинку, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 26 лютого 2020 року № 144;
  • виплата довічних державних стипендій учасникам бойових дій у період  Другої світової війни 1939-1945 років, громадянам України, які зазнали переслідувань за правозахисну діяльність, та особам, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, яким призначено довічні державні стипендії  відповідно  до  Указів  Президента України від 17 травня  2000 року № 689, від 26 листопада 2001 року № 1147, від 12 жовтня 2004 року № 1226.
  • виплата довічних державних стипендій громадянам України, які  рятували євреїв на території України під час Голокосту у роки Другої світової війни та удостоєні Ізраїльським інститутом катастрофи і героїзму національного меморіалу Катастрофи (Голокосту) і Героїзму «Яд ва-Шем» звання Праведника народів світу або Єврейською Радою України - звання Праведника України чи Праведника Бабиного Яру, відповідно до Указу Президента України від 14 травня 2021 року № 193 та постанови Кабінету Міністрів України від 8 вересня 2021 року № 935;
  • виплата одноразової грошової допомоги членам сімей осіб, смерть яких пов’язана з участю в масових акціях громадського протесту, що відбулися у період з 21 листопада 2013 року по 21 лютого 2014 року, та особам, які отримали тілесні ушкодження, побої, мордування під час участі в зазначених акціях, відповідно до  постанови Кабінету Міністрів України від 11 січня 2018 року № 14. 

04.12.2023

ІНФОРМАЦІЯ

управління соціального захисту населення Подільського району департаменту соціальної політики Кропивницької міської ради щодо повернутих допоміжних засобів реабілітації станом на 01 грудня 2023 року

Відповідно до пункту 22 Порядку забезпечення допоміжними засобами реабілітації (технічними та іншими засобами реабілітації) осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю та інших окремих категорій населення і виплати грошової компенсації вартості за самостійно придбані   такі   засоби,   затвердженого    постановою    Кабінету   Міністрів   України    від 05 квітня 2012 року № 321, повідомляємо, що до управління соціального захисту населення Подільського району департаменту соціальної політики Кропивницької міської   ради (далі – УСЗН Подільського району) особами з інвалідністю, іншими особами, законними представниками осіб з інвалідністю та законними представниками дітей з інвалідністю повернуто, зокрема несумісні, допоміжні засоби реабілітації (технічні та інші засоби реабілітації) (далі - засоби реабілітації), а саме:

Найменування засобу реабілітації

Повернуто засоби реабілітації (шт.)

Знаходиться на зберіганні в УСЗН Подільського району (шт.)

Передано до пункту прокату Територіального центру (шт.)

з початку
2022 року

з початку
2023 року

Засоби для ходіння, керовані обома руками:

Ходунки - рамки

3

1

0

4

Ходунки на колесах

2

1

0

3

Засоби для пересування:

Крісла– каталки

1

1

1

1

Багатофункціональні крісла колісні

9

5

0

14

Багатофункціональні крісла колісні для дітей

0

1

1

0

Середньоактивні крісла колісні

5

0

0

5

Низькоактивні крісла колісні

4

1

0

5

Дорожні крісла колісні

2

1

1

2

Дорожні з електроприводом

0

1

1

0

Допоміжні засоби для підйому

Підйомник

1

1

1

1

Меблі

Стіл-парта (дитяча)

0

1

1

0

Ліжка механічні

1

2

2

1

Ліжка електричні

0

1

1

0

Всього:

28

17

9

36

Відповідно до висновку комісії з питань повернення та списання технічних та інших засобів реабілітації вищезазначені засоби реабілітації, які придатні до подальшого використання, передано для комплектування пункту прокату технічних та інших засобів реабілітації відділення організації надання адресної натуральної та грошової допомоги (Подільського району) Комунальної установи «Кропивницький міський територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг)» Кропивницької міської ради, за адресою: м. Кропивницький, вул. Кропивницького, буд. 106. З питань прокату засобів реабілітації звертайтесь за телефоном (0522) 35-13-46.

На зберіганні в УСЗН Подільського району знаходиться:

Засоби реабілітації видаються особам похилого віку за медичними показаннями лікарської консультативної комісії, а особам з інвалідністю на підставі індивідуальної програми реабілітації згідно затвердженого переліку діагнозів відповідно абзацу 12 пункту 2 Порядку забезпечення допоміжними засобами реабілітації (технічними та іншими засобами реабілітації) осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю та інших окремих категорій населення і виплати грошової компенсації вартості за самостійно придбані такі засоби, їх переліку затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 05 квітня 2012 р. № 321.

Для    отримання    засобів    реабілітації,    які    знаходяться    на    зберіганні     в УСЗН Подільського району   необхідно   звернутись   за   адресою:   м.   Кропивницький, вул. Архітектора Паученка, буд. 53/39, тел. (0522) 24-96-60.


30.10.2023

Інформація

управління соціального захисту населення Фортечного району департаменту соціальної політики Кропивницької міської ради щодо повернення допоміжних засобів реабілітації

Відповідно до пункту 22 Порядку забезпечення допоміжними засобами реабілітації (технічними та іншими засобами реабілітації) осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю та інших окремих категорій населення і виплати грошової компенсації вартості за самостійно придбані такі засоби, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 5 квітня 2012 року № 321 (зі змінами), повідомляємо, що управлінню соціального захисту населення Фортечного району департаменту соціальної політики Кропивницької міської ради повернуто допоміжні засоби реабілітації (технічні засоби реабілітації), придатні для подальшого використання, які передані для комплектування пункту прокату технічних та інших засобів реабілітації відділення організації надання адресної натуральної та грошової допомоги комунальної установи

«Кропивницький міський територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг)» Кропивницької міської ради за адресою: вул. Шатила, буд. 12, м. Кропивницький. З питань прокату допоміжних засобів реабілітації звертатись за телефоном (0522) 37-12-75.

Найменування засобу реабілітації

Повернуто засоби реабілітації

Передано до

пункту прокату ТЗР

з початку 2022 року

з початку 2023 року

Засоби для ходіння керовані обома

руками - ходунки

8

3

11

Засоби для

23

18

41

пересування - крісла

 

 

 

колісні, з них

 

 

 

багатофункціональні

13

8

21

середньоактині

8

8

16

низькоактивні

1

 

1

з електричним

1

2

3

приводом

 

 

 

Допоміжні засоби для підйому - підйомник

1

 

1

Меблі - ліжка

5

3

8

Всього:

37

24

61


27.09.2023

Шановний роботодавець!

Інформуємо, що 29.08.2023 року набула чинності постанова Кабінету Міністрів України від 22.08.2023 № 893 «Деякі питання надання роботодавцям компенсації фактичних витрат за облаштування робочих місць працевлаштованих осіб з інвалідністю», якою затверджено Порядок надання роботодавцям компенсації фактичних витрат за облаштування робочих місць працевлаштованих осіб з інвалідністю (далі - Порядок № 893).

В рамках реалізації Порядку № 893, звертаємо Вашу увагу на наступне. Порядок № 893 визначає умови, механізм виплати роботодавцям компенсації фактичних витрат за облаштування робочих місць працевлаштованих осіб з інвалідністю, а також її строки та розмір. Облаштування робочого місця це комплекс заходів та засобів, вжитих роботодавцем для адаптації та розумного пристосування робочого місця працевлаштованої особи з інвалідністю згідно з документом, в якому визначена така рекомендація, з урахуванням потреби такої особи.

Джерелами фінансування компенсації є кошти Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття та інших джерел, не заборонених законодавством (пункт 3 Порядку № 893).

Компенсація надається регіональним центром зайнятості роботодавцю за облаштування робочого місця працевлаштованої особи з інвалідністю, а саме за придбаний (придбані) роботодавцем допоміжний засіб (допоміжні засоби) для облаштування робочого місця працевлаштованої особи з інвалідністю, перелік яких визначений в додатку 1 до Порядку№ 893.

Виплачується компенсація в розмірі фактичних витрат роботодавця за облаштування робочого місця працевлаштованої особи з інвалідністю, але не вище граничного розміру компенсації. Граничний розмір компенсації не може перевищувати 15 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому приймається рішення про її надання, для осіб з інвалідністю І групи (у 2023 році до 100,5 тис грн), 10 розмірів мінімальної заробітної плати — для осіб з інвалідністю ІІ групи (у 2023 році до 67 тис грн).

Для отримання компенсації роботодавець подає до центру зайнятості розташованого за місцем провадження діяльності роботодавця:

  • заяву щодо надання компенсації за формою, визначеною додатком 2 Порядку № 893;
  • копії документів, які підтверджують працевлаштування особи з інвалідністю та придбання роботодавцем допоміжних засобів для облаштування робочого місця.

Заява може бути подана:

  • особисто до центру зайнятості у паперовій формі;
  • в електронній формі:

- засобами офіційного веб-сайту Державного центру зайнятості (за наявності технічної можливості);

- за допомогою засобів електронних комунікацій шляхом надсилання заяви з накладенням електронного підпису, що базується на кваліфікованому сертифікаті електронного підпису, на офіційну адресу електронної пошти відповідного центру зайнятості;

- засобами Єдиного державного вебпорталу електронних послуг (далі ― Портал Дія) (за наявності технічної можливості).

Роботодавець подає заяву протягом 90 календарних днів з дня працевлаштування особи з інвалідністю.

Пунктом 7 Порядку № 893 визначено підстави, за якими не надається компенсація. Так, одними з підстав відмови у наданні компенсації, зокрема є те, що:

- особа з інвалідністю протягом 180 календарних днів, що передують дню її працевлаштування відповідно до вимог цього Порядку, перебувала у трудових відносинах з роботодавцем, який подав заяву;

- особа з інвалідністю протягом 180 календарних днів, що передують дню набрання чинності постановою Кабінету Міністрів України від 22.08.2023 № 893, перебувала у трудових відносинах з роботодавцем, який подав заяву. Рішення про надання або відмову в наданні компенсації приймається регіональним центром зайнятості протягом 10 робочих днів з дня подання документів, передбачених пунктом 6 Порядку № 893, та оформляється наказом регіонального центру зайнятості.

За додатковою інформацією звертайтесь: за телефоном 044 244 94 93 або за адресою: м. Кропивницький вул. Маланюка Євгена, буд. 15.

З повагою

Кропивницька філія

Кіровоградського обласного центру зайнятості


 

07.08.2023

 

Інформаційна довідка про автошколи для осіб з інвалідністю

Якщо ви хочете отримати нові навички і брати від життя максимум - приходьте навчатися в Автошколи для осіб з інвалідністю. Тут потурбувались про доступність навчання для всіх.

В Автошколах для осіб з інвалідністю ви можете отримати послуги з вивчення теорії та здобути практичні навички водіння автомобіля; скласти теоретичний та практичний іспити - після чого отримати посвідчення водія. А за потреби, перенавчитися/отримати навички керування автомобілем з ручним керуванням.

Це унікальні школи, які реалізовані МВС України в рамках ініціативи Першої леді України Олени Зеленської «Без бар’єрів». Вони покликані створити рівні можливості для кожного, хто бажає навчитися керувати автомобілем - надаючи цілісну та якісну державну послугу.

Наші переваги:

  • сертифіковані та спеціально розроблені навчальні програми, адаптовані до потреб осіб з інвалідністю;
  • сертифіковані та сучасні учбові автомобілі з ручним керуванням;
  • навчання і складання іспитів в інклюзивних приміщеннях;
  • досвідчені викладачі, які зрозуміють та допоможуть;
  • можливість індивідуального навчання за зручним графіком.

В Автошколах знайдуть підхід до кожного, щоб ви могли отримати якісні та доступні послуги. Якщо ви не можете приїжджати на очні заняття - є можливість вчитися онлайн. А на практичні заняття вам таки доведеться приїхати, але за вашим бажанням графік може бути гнучким.

Ми надаємо можливість навчатися як індивідуально, так і у складі змішаних інклюзивних груп, які об’єднують як осіб з інвалідністю, так і без інвалідності. Усього на навчання майбутніх водіїв з інвалідністю виділяють 11 тижнів з яких 4 тижні йде теорія та 7 - практика. В одній групі буде не більше ніж 30 осіб.

До речі, за вашим бажанням ви можете призупинити ваше навчання і продовжити його пізніше з того місця, де ви закінчили. Щоб стати слухачем Автошколи для осіб з інвалідністю - не потрібно нічого особливого. Як і в будь-яку автошколу ви просто подаєте заявку та медичні документи.

Етапи для вступу в Автошколу:

  1. Пройдіть медико-соціальну комісію та отримайте довідку про причину та групу інвалідності;
  2. Пройдіть медичний огляд та отримайте довідку про можливість керувати Т/С;
  3. Виберіть Автошколу для теоретичної та практичної підготовки;
  4. Подайте до навчального закладу необхідний пакет документів: заяву на ім’я директора автошколи; копію паспорта громадянина України або документа, що посвідчує особу та підтверджує її громадянство чи спеціальний статус; копію одного з передбачених Податковим кодексом України документів з даними про реєстраційний номер облікової картки платника податків або повідомлення про відмову від його прийняття; медичну довідку, кольорову фотографію 3,5 х 4,5 см.

Автошколи для осіб з інвалідністю працюють і приймають охочих у п’яти регіонах України (Київська область, Львівська область, Хмельницька область, Кіровоградська область, Дніпропетровська область).

Записуйтесь на навчання й отримуйте послуги з водіння зручно та доступно за адресами:

Національна академія внутрішніх справ. Київська область, с. Віта-Поштова (Навчально-науковий інститут №1). Тел: (067) 503-56-18; (096) 508-15-68

Харківський національний університет внутрішніх справ. Хмельницька область, м. Кам'янець-Подільський, вул. Лесі Українки, 14- а. Тел.: (067)968-08- 28; (063) 969-04-33

Донецький державний університет внутрішніх справ. Кіровоградська область, м. Кропивницький, вул. Велика Перспективна, 1. Тел.: 096 082 49 21; (097) 517-88-82; (066) 857-00-47

Львівський державний університет внутрішніх справ. Львівська область, м. Львів, вул. М. Кривоноса, 1. Тел.: (032)261-57-01; (067) 407-42-88; (067) 924-04-24

Дніпропетровський державний університет внутрішніх справ. Дніпропетровська область, м. Дніпро, проспект Гагаріна, 26. тел.: (067) 636-97­40.


12.07.2023

Інформація для осіб, які звільняються або звільнені з військової служби, з числа ветеранів війни, осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, членів сімей таких осіб, членів сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, членів сімей загиблих (померлих) Захисників та Захисниць України та постраждалих учасників Революції Гідності щодо професійної адаптації

         Відповідно до Порядку та умов забезпечення соціальної та професійної адаптації осіб, які звільняються або звільнені з військової служби, з числа ветеранів війни, осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, членів сімей таких осіб, членів сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, членів сімей загиблих (померлих) Захисників та Захисниць України та постраждалих учасників Революції Гідності, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.06.2017 № 432, послугами із професійної адаптації можуть скористатися:

  • особи, які звільняються або звільнені з військової служби з числа ветеранів війни;
  • особи, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною;
  • члени сімей таких осіб;
  • члени сімей загиблих (померлих) ветеранів війни;
  • члени сімей загиблих (померлих) Захисників та Захисниць України;
  • постраждалі учасники Революції Гідності.

         Окрім того, на період дії воєнного стану та протягом трьох місяців після його припинення або скасування дія цього Порядку та умов поширюється на військовослужбовців (резервісти, військовозобов’язані, добровольці Сил територіальної оборони) Збройних сил, Національної гвардії, СБУ, Служби зовнішньої розвідки, Держприкордонслужби, Держспецтрансслужби, військовослужбовців військових прокуратур, поліцейських, осіб рядового, начальницького складу, військовослужбовців Управління державної охорони, Держспецзв’язку, ДСНС, Державної кримінально-виконавчої служби, співробітників Служби судової охорони, інших утворених відповідно до законів військових формувань, які брали безпосередню участь у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією Російської Федерації проти України, та членів їх сімей.

Професійна адаптація осіб здійснюється шляхом:

  • надання соціальних послуг у сфері зайнятості;
  • підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації за робітничою професією;
  • отримання іншої спеціальності на основі здобутого раніше ступеня (рівня) освіти, підвищення кваліфікації, проходження спеціалізації, у тому числі із скороченим строком навчання;
  • отримання другого (магістерського) рівня вищої освіти на основі першого (бакалаврського) рівня вищої освіти з урахуванням їх навичок, умінь та побажань.

Для отримання послуг з професійної адаптації необхідно звернутися до органу соціального захисту населення за адресою задекларованого/зареєстрованого місця проживання (перебування) або за місцем фактичного проживання (перебування) із заявою.

До заяви додаються:

  • копія (сканкопія/фотокопія) індивідуальної програми реабілітації (для осіб з інвалідністю внаслідок війни);
  • копія (сканкопія/фотокопія) посвідчення, що підтверджує наявність одного зі статусів або копія документа, що підтверджує належність до однієї із вищезазначених категорій;
  • копія (сканкопія/фотокопія) свідоцтва про шлюб, для дітей – свідоцтва про народження (для членів сімей осіб, які звільняються або звільнені з військової служби з числа ветеранів війни, осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, та членів сімей осіб вищезазначених категорій).

Прийом заяв та пакету документів від вищезазначених категорій громадян, які зареєстровані на території Фортечного району міста Кропивницького, для отримання послуг з професійної адаптації здійснюється управлінням соціального захисту населення Фортечного району департаменту соціальної політики Кропивницької міської ради, за адресою: вул. Академіка Корольова, буд. 11, кабінет № 102.

Телефон для довідок: (0522) 37 12 57


 

05.07.2023

Про запуск програми “#Варто:підтримка ветеранського бізнесу”

Український ветеранський фонд надаватиме фінансування бізнесу ветеранів, членів сімей загиблих (померлих) ветеранів війни та членів сімей загиблих (померлих) Захисників та Захисниць України на конкурсній основі.

Старт прийому заявок – 27 червня 2023 року

Останній день прийому заявок – 13 липня 2023 року

(до 23:59 за київським часом).

Сума фінансування проєктів:

Мінімальна запитувана сума на проєкт – 500 000,00 грн

Максимальна запитувана сума на проєкт – 3 000 000,00 грн

 

Хто має право на отримання фінансової підтримки в рамках даного конкурсного відбору проєктів:

- ветерани;

- члени сімей загиблих (померлих) ветеранів війни та члени сімей загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України, які зареєстровані відповідно до вимог законодавства як фізичні особи-підприємці;

- юридичні особи, зареєстровані не пізніше ніж за два роки до отримання фінансової підтримки, засновниками яких є ветерани, члени сімей загиблих (померлих) ветеранів війни та члени сімей загиблих (померлих) захисників і захисниць України.

Програма #Варто відбувається у конкурсному форматі. Учасники будуть захищати бізнес-проєкти перед експертною радою. 

Подати заявку на програму за посиланням:

 https://veteranfund.com.ua/contests/varto-support-veteran-business/ 

Запитання  та уточнення надіслати на електронну пошту: 

uvfprojects@veteranfund.mva.gov.ua

У темі листа обов'язково вкажіть: “Варто: підтримка ветеранського бізнесу”.

Або звертайтесь за номером телефону: +380 (98) 009 48 72


 

 

Інформація для осіб, які звільняються або звільнені з військової служби, з числа ветеранів війни, осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, членів сімей таких осіб, членів сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, членів сімей загиблих (померлих)

Захисників та Захисниць України та постраждалих учасників Революції Гідності щодо професійної адаптації

Відповідно до Порядку та умов забезпечення соціальної та професійної адаптації осіб, які звільняються або звільнені з військової служби, з числа ветеранів війни, осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, членів сімей таких осіб, членів сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, членів сімей загиблих (померлих) Захисників та Захисниць України та постраждалих учасників Революції Гідності, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.06.2017 № 432 послугами із професійної адаптації можуть скористатися:

  • особи, які звільняються або звільнені з військової служби з числа ветеранів війни;
  • особи, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною;
  • члени сімей таких осіб;
  • члени сімей загиблих (померлих) ветеранів війни;
  • члени сімей загиблих (померлих) Захисників та Захисниць України;
  • постраждалі учасники Революції Гідності.

Окрім того, на період дії воєнного стану та протягом трьох місяців після його припинення або скасування дія цього Порядку та умов поширюється на військовослужбовців (резервісти, військовозобов’язані, добровольці Сил територіальної оборони) Збройних сил, Національної гвардії, СБУ, Служби зовнішньої розвідки, Держприкордонслужби, Держспецтрансслужби, військовослужбовців військових прокуратур, поліцейських, осіб рядового, начальницького складу, військовослужбовців Управління державної охорони, Держспецзв’язку, ДСНС, Державної кримінально-виконавчої служби, співробітників Служби судової охорони, інших утворених відповідно до законів військових формувань, які брали безпосередню участь у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією Російської Федерації проти України, та членів їх сімей.

Професійна адаптація осіб здійснюється шляхом:

  • надання соціальних послуг у сфері зайнятості;
  • підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації за робітничою професією;
  • отримання іншої спеціальності на основі здобутого раніше ступеня (рівня) освіти, підвищення кваліфікації, проходження спеціалізації, у тому числі із скороченим строком навчання;
  • отримання другого (магістерського) рівня вищої освіти на основі першого (бакалаврського) рівня вищої освіти з урахуванням їх навичок, умінь та побажань.

Для отримання послуг з професійної адаптації необхідно звернутися до органу соціального  захисту населення    за  адресою задекларованого/зареєстрованого    місця проживання (перебування) або за місцем фактичного проживання (перебування) із заявою. До заяви додаються:

  • копія (сканкопія/фотокопія) індивідуальної програми реабілітації (для осіб з інвалідністю внаслідок війни);
  • копія (сканкопія/фотокопія) посвідчення, що підтверджує наявність одного зі статусів або копія документа, що підтверджує належність до однієї із вищезазначених категорій;
  • копія (сканкопія/фотокопія) свідоцтва про шлюб, для дітей – свідоцтва про народження (для членів сімей осіб, які звільняються або звільнені з військової служби з числа ветеранів війни, осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, та членів сімей осіб вищезазначених категорій).

Прийом заяв та пакету документів від вищезазначених категорій громадян,    які    зареєстровані    на    території     Подільського     району міста Кропивницького, для отримання послуг з професійної адаптації здійснюється управлінням соціального захисту населення Подільського району департаменту соціальної політики Кропивницької міської ради, за адресою: ЦНАП вул. Архітектора Паученка буд. 41/26, робоче місце № 34

Телефон для довідок: (0522) 24-96-60


Дату виплати щорічної разової грошової допомоги ветеранам змінено

Як було раніше:

Щороку 05 травня ветеранам війни та жертвам нацистських переслідувань виплачувалася разова грошова допомога. Ця соціальна підтримка передбачена Законами України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» та «Про жертви нацистських переслідувань». Порядок виплати грошової допомоги та її розмір визначає Кабінет Міністрів України в межах бюджетних призначень, установлених Законом України про Державний бюджет.

Цього року:

Така виплата здійснюватиметься до Дня Незалежності України – тобто 24 серпня, відповідно до ухваленого 20 березня 2023 року Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо разової грошової виплати ветеранам війни та жертвам нацистських переслідувань».

Які категорії осіб мають право на цю грошову допомогу?

  • учасники бойових дій та особи, прирівняні до них;
  • особи з інвалідністю внаслідок війни;
  • учасники війни;
  • постраждалі учасники Революції Гідності;
  • члени сімей, зазначені в пункті 1 статті 10 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», а також дружини (чоловіки) померлих осіб з інвалідністю внаслідок війни, які не одружилися вдруге, та дружини (чоловіки) померлих учасників бойових дій, учасників війни, визнаних за життя особами з інвалідністю від загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин, які не одружилися вдруге;
  • особи, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною;
  • колишні неповнолітні (яким на момент ув’язнення не виповнилося 18 років) в’язні концентраційних таборів, гетто, інших місць примусового тримання, створених фашистською Німеччиною та її союзниками в період Другої світової війни, а також діти, які народилися в зазначених місцях примусового тримання їх батьків;
  • колишні малолітні (яким на момент ув’язнення не виповнилося 14 років) в’язні концентраційних таборів, гетто та інших місць примусового тримання, визнані особами з інвалідністю від загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин;
  • колишні в’язні концентраційних таборів, гетто та інших місць примусового тримання в період Другої світової війни; особи, які були насильно вивезені на примусові роботи на територію Німеччини або її союзників, що перебували у стані війни з колишнім Союзом РСР, або на території окупованих Німеччиною інших держав; діти партизанів, підпільників, інших учасників боротьби з націонал-соціалістським режимом у тилу ворога, яких у зв’язку з патріотичною діяльністю їх батьків було піддано репресіям, фізичним розправам, гонінням;
  • дружини (чоловіки) померлих осіб з інвалідністю, зазначених у статті 6-2 Закону України «Про жертви нацистських переслідувань», а також дружини (чоловіки) померлих інших жертв нацистських переслідувань, визнаних за життя особами з інвалідністю від загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин, які не одружилися вдруге.

Олена Романченко,

заступник начальника головного управління

Пенсійного фонду України в Кіровоградській області


 

 

 

23.03.2023

Конкурс з визначення програм (проєктів, заходів), розроблених міськими громадськими об’єднаннями соціальної спрямованості, для виконання (реалізації) яких надається фінансова підтримка з бюджету Кропивницької міської територіальної громади у 2023 році

Департамент соціальної політики Кропивницької міської ради (далі — організатор конкурсу), відповідно до Порядку проведення конкурсу з визначення програм (проєктів, заходів), розроблених міськими громадськими об'єднаннями соціальної спрямованості, для виконання (реалізації) яких надається фінансова підтримка з бюджету Кропивницької міської територіальної громади, затвердженого рішенням Виконавчого комітету Кропивницької міської ради від 03 серпня 2021 року № 482 “Про порядок використання бюджетних коштів та порядок проведення конкурсу з визначення програм (проєктів, заходів), розроблених міськими громадськими об'єднаннями соціальної спрямованості, для виконання (реалізації) яких надається фінансова підтримка з бюджету Кропивницької міської територіальної громади”, оголошує конкурс з визначення програм (проєктів, заходів), розроблених міськими громадськими об’єднаннями соціальної спрямованості для громадських об’єднань ветеранів війни, осіб з інвалідністю, громадської організації “Кропивницьке міське товариство політичних в'язнів і репресованих”, громадських організацій невиробничої сфери Українського товариства глухих, Українського товариства сліпих та Кропивницької міської організації Товариства Червоного Хреста України у 2023 році (далі - Конкурс).

Для участі в Конкурсі громадські об’єднання соціальної спрямованості подають організаторові конкурсу конкурсні пропозиції.

Наказ від 22.03.2023 №21-од Про проведення конкурсу з визначення програм (проєктів, заходів), розроблених міськими громадськими об’єднаннями соціальної спрямованості, для виконання (реалізації) яких надається фінансова підтримка з бюджету Кропивницької міської територіальної громади у 2023 році


 

 

09.01.2023

ІНФОРМАЦІЯ

щодо повернутих допоміжних засобів реабілітації
станом на 01.01.2023

 

Відповідно до пункту 22 Порядку забезпечення допоміжними засобами реабілітації (технічними та іншими засобами реабілітації) осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю та інших окремих категорій населення і виплати грошової компенсації вартості за самостійно придбані такі засоби, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 05 квітня 2012 року № 321, повідомляємо, що до управління соціального захисту населення Подільського району департаменту соціальної політики Кропивницької міської ради особами з інвалідністю, іншими особами, законними представниками осіб з інвалідністю та законними представниками дітей з інвалідністю повернуто, зокрема несумісні, допоміжні засоби реабілітації (технічні та інші засоби реабілітації) (далі - засоби реабілітації), а саме:

Найменування засобу реабілітації

Повернуто засоби реабілітації (шт.)

Передано до пункту прокату Територіального центру (шт.)

з початку 2022 року

в грудні 2022 року

Засоби для ходіння, керовані обома руками:

ходунки (всіх видів)

5

0

5

Засоби для пересування:

крісла колісні (всіх видів)

19

2

21

Допоміжні засоби для підйому

1

0

1

Меблі:

ліжка (всіх видів)

1

0

1

Всього

26

2

28

Відповідно до висновків комісії з питань повернення та списання технічних та інших засобів реабілітації вищезазначені засоби реабілітації, які придатні до подальшого використання, передані для комплектування пункту прокату технічних та інших засобів реабілітації відділення організації надання адресної натуральної та грошової допомоги (Подільського району) Комунальної установи «Кропивницький міський територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг)» Кропивницької міської ради, за адресою: м. Кропивницький, вул. Кропивницького, буд. 106.

 


05.01.2023

До уваги отримувачів відшкодування вартості послуги з догляду за дитиною до трьох років “муніципальна няня”!

 

Постановою Кабінету Міністрів України від 30 грудня 2022 року № 1474 “Деякі питання соціального захисту дітей та сім’ї” внесено зміни до Порядку відшкодування вартості послуги з догляду за дитиною до трьох років “муніципальна няня”, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30 січня 2019 року № 68 “Деякі питання надання послуги з догляду за дитиною до трьох років “муніципальна няня” (далі – Порядок).

Змінами передбачено, що протягом січня 2023 року батьки, опікуни дитини віком до трьох років, які отримують відшкодування вартості послуги з догляду за дитиною до трьох років “муніципальна няня” повинні підтвердити своє право на таке відшкодування шляхом подання структурним підрозділам з питань соціального захисту населення документів, передбачених Порядком.

Послуга з догляду за дитиною до трьох років “муніципальна няня” - послуга, що надається для підтримки батьків, опікунів дитини для забезпечення догляду за:

дитиною до трьох років, яка потребує додаткового догляду;

дитиною до трьох років, якщо один із батьків, опікунів є особою з інвалідністю I чи II групи.

Компенсація послуги “муніципальна няня” виплачується в розмірі, який визначається з розрахунку 100 відсотків мінімальної заробітної плати у погодинному розмірі, установленої на 1 січня відповідного року, за одну годину догляду, але не більше ніж 165 годин на місяць.

Розмір компенсації послуги “муніципальна няня” не може перевищувати вартість послуги “муніципальна няня”, сплачену заявником послуги “муніципальна няня”.

Виплата компенсації послуги “муніципальна няня” здійснюється щомісяця на підставі поданих заявником послуги “муніципальна няня” документів, що підтверджують здійснення догляду за дитиною (акт про надану послугу “муніципальна няня”) та кількість годин на місяць здійснення такого догляду, а також витрати на оплату муніципальній няні послуги “муніципальна няня”.

Заявник послуги “муніципальна няня” інформує протягом одного робочого дня про розірвання договору, продовження строку його дії або про інші обставини, що можуть вплинути на надання муніципальною нянею послуги “муніципальна няня”.

 

До уваги отримувачів соціальної допомоги!

 

Урядом 27 грудня  2022 року прийнято постанову за № 1460 ,,Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 6 жовтня 2021 року № 1040 і від 7 березня 2022 року № 214”.

Змінами встановлено, що строк виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям, допомоги на дітей одиноким матерям, тимчасової державної соціальної допомоги непрацюючій особі, яка досягла загального пенсійного віку, але не набула права на пенсійну виплату, та пільг, які було призначено раніше, продовжується до 31 грудня 2022 року.

Зазначеним отримувачам державної соціальної допомоги та пільг рекомендуємо з 01 січня 2023 року звернутись із заявою про призначення допомоги та відповідними документами до департаменту соціальної політики Кропивницької міської ради за адресою: вул. Архітектора Паученка, буд. 41/26, м. Кропивницький (Центр надання адміністративних послуг).

Прийом громадян проводиться за графіком: з понеділка по четвер з 08.00 до 17.00, у п’ятницю з 08.00. до 16.00. 

Телефони для довідок:

(0522) 30 87 90 - Центр надання адміністративних послуг;

37 07 39, 096 539 00 34 та  095 933 00 59 - управління соціального захисту населення Фортечного району департаменту;

(0522) 24 98 18, (0522) 24 07 88 - управління соціального захисту населення Подільського району департаменту.

Також заяву з необхідними документами можна направити поштою на адресу:

вул. Академіка Корольова, буд. 11, м. Кропивницький, 25030, управління соціального захисту населення Фортечного району департаменту (для отримувачів державних допомог, які мешкають на території  Фортечного району);

вул. Архітектора Паученка, буд. 53/39, м. Кропивницький, 25006, управління соціального захисту населення Фортечного району департаменту (для отримувачів державних допомог, які мешкають на території  Подільського району).

 

 


24.02.2022

Пілотний проєкт  "Рука допомоги"

Постановою Кабінету Міністрів України від 21 квітня 2021 року № 397 ,,Деякі питання сприяння економічної самостійності малозабезпечених сімей” затверджено Порядок надання допомоги на здобуття економічної самостійності малозабезпечених сімей.

З 01 січня 2022 року безробітні малозабезпечені особи можуть отримати фінансову допомогу від держави для старту власного бізнесу.

Безвідсоткова фінансова допомога розміром до 15 мінімальних заробітних плат (на сьогодні – 97500 грн) зможе використовуватись лише для оплати рахунків на придбання необхідного для заснування власної справи обладнання і матеріалів.

Для сприяння організації підприємницької діяльності центри зайнятості надають особам, які виявили бажання отримати фінансову допомогу та зареєстровані як безробітні, за їх згодою профорієнтаційні послуги, консультації з питань провадження підприємницької діяльності та організовують для них професійне навчання відповідно до законодавства.

Для отримання фінансової допомоги особа, яка виявила бажання провадити підприємницьку діяльність, розробляє бізнес-план самостійно або у процесі професійного навчання.

Для отримання фінансової допомоги особа, яка виявила бажання провадити підприємницьку діяльність, подає:

заяву про надання фінансової допомоги за формою;

довідку для надання фізичним особам відомостей про притягнення до кримінальної відповідальності, відсутність (наявність) судимості або обмежень, передбачених кримінально-процесуальним законодавством. Така довідка не подається, якщо центром зайнятості за наявності технічної можливості відомості про особу отримано шляхом інформаційної взаємодії з єдиною інформаційною системою МВС;

бізнес-план.

Відповідальність за достовірність зазначених у заяві відомостей про відсутність/наявність фінансових зобов’язань, що перевищують суму граничного розміру фінансової допомоги, та заборгованості з погашення фінансових зобов’язань покладається на особу, яка виявила бажання провадити підприємницьку діяльність.

Для підтвердження даних про наявність (відсутність) у особи, яка виявила бажання провадити підприємницьку діяльність, обтяжень рухомого та нерухомого майна використовуються відомості з Державного реєстру обтяжень рухомого майна, Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, які надаються безоплатно центру зайнятості адміністратором Державного реєстру прав.

Заява подається особою до центру зайнятості або за наявності технічної можливості через Єдиний державний веб-портал електронних послуг.

Питання надання фінансової допомоги вирішується комісією.

Для надання фінансової допомоги між регіональним центром зайнятості, центром зайнятості та особою, яка виявила бажання провадити підприємницьку діяльність (за наявності в неї статусу суб’єкта підприємницької діяльності) укладається угода про надання особі, яка виявила бажання провадити підприємницьку діяльність, фінансової допомоги на здобуття економічної самостійності малозабезпеченої сім’ї.

Для отримання фінансової допомоги на оплату витрат на закупівлю обладнання та матеріалів особою, яка виявила бажання провадити підприємницьку діяльність, до центру зайнятості подаються рахунок-фактура (рахунок, квитанція, накладна тощо) та договір, укладений між особою, яка виявила бажання провадити підприємницьку діяльність, і постачальником (продавцем) обладнання та матеріалів, які протягом п’яти робочих днів передаються до регіонального центру зайнятості. Такий договір обов’язково повинен містити положення щодо сплати штрафних санкцій постачальником (продавцем) за порушення ним строків постачання обладнання та матеріалів.

Оплата витрат на закупівлю обладнання та матеріалів проводиться регіональним центром зайнятості на підставі документів.

Розірвання угоди та повернення отриманих коштів фінансової допомоги відбувається, якщо особа, яка виявила бажання провадити підприємницьку діяльність, не виконала або неналежно виконала такі умови:

протягом 30 календарних днів з дати укладення угоди не подала до центру зайнятості документи, визначені пунктом 11 Порядку;

не провадить підприємницьку діяльність після отримання нею фінансової допомоги;

понад три місяці має заборгованість із сплати податків, зборів (обов’язкових платежів) або єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

У разі порушення особою, яка виявила бажання провадити підприємницьку діяльність, умов угоди центр зайнятості збирає та подає на розгляд комісії матеріали про виявлені порушення таких умов.

Фінансова допомога повертається однією сумою протягом 30 календарних днів після закінчення трирічного строку з дати її отримання або достроково - до закінчення такого строку (в тому числі у випадку розірвання угоди в разі порушення визначених пунктом 12 цього Порядку умов).

Фінансова допомога може повертатися до закінчення трирічного строку з дати її отримання частинами відповідно до графіка, погодженого центром зайнятості. Строк повернення фінансової допомоги частинами відповідно до графіка не може перевищувати трьох календарних років з дати її отримання.

Сума фінансової допомоги, що повертається особою, яка виявила бажання провадити підприємницьку діяльність, зменшується на суму сплачених нею податків, зборів (обов’язкових платежів) і єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування протягом трьох років її отримання або за період з дати отримання такої допомоги до дати її дострокового повернення, в тому числі у випадку розірвання угоди.

Фінансова допомога не повертається, якщо особою, яка виявила бажання провадити підприємницьку діяльність:

за трирічний період з дати отримання фінансової допомоги або за період до дати її дострокового повернення, в тому числі у випадку розірвання угоди, сплачено податки, збори (обов’язкові платежі) і єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування в сумі, що перевищує суму наданої фінансової допомоги;

у перший рік з дати отримання фінансової допомоги працевлаштовано за направленням центру зайнятості не менше ніж двох непрацюючих працездатних осіб із числа членів малозабезпечених сімей строком не менше ніж на два роки.

Рішення про неповернення фінансової допомоги приймається комісією за результатами перевірки виконання особою, яка виявила бажання провадити підприємницьку діяльність, умов, зазначених у Порядку.

Фінансова допомога не повертається в разі смерті особи, яка виявила бажання провадити підприємницьку діяльність.


 

26.01.2022

До уваги отримувачів державної допомоги!

Постановою Кабінету Міністрів України від 08 квітня 2020 року № 264 «Деякі питання надання державних соціальних допомог» (зі змінами) (далі – постанова № 264) на період карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, передбачено, що строк виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям, допомоги на дітей одиноким матерям, допомоги на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування, допомоги на хворих дітей, яким не встановлено інвалідність, щомісячної грошової допомоги особі, яка проживає разом з особою з інвалідністю I чи II групи внаслідок психічного розладу, яка за висновком лікарської комісії медичного закладу потребує постійного стороннього догляду, на догляд за нею, тимчасової державної допомоги дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів, не мають можливості утримувати дитину або місце проживання їх невідоме, щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, тимчасової державної соціальної допомоги непрацюючій особі, яка досягла загального пенсійного віку, але не набула права на пенсійну виплату, яку було призначено раніше, продовжується на період карантину та на один місяць після дати його відміни і державна соціальна допомога виплачується за повний місяць без звернення особи до структурних підрозділів з питань соціального захисту населення.

У зв’язку з прийняттям Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» щодо підвищення соціальних гарантій для певних категорій осіб від 02 червня 2020 року № 646-ІХ та змінами підходів щодо призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям і допомоги на дітей одиноким матерям Урядом прийнято постанову Кабінету Міністрів України від 22 липня 2020 року № 632 «Деякі питання виплати державної соціальної допомоги».

Відповідно до зазначеної постанови з 01 липня 2020 року призначення і виплата державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям і допомоги на дітей одиноким матерям, у яких закінчився строк таких виплат у березні-червні 2020 року, здійснювалися лише після подання нової заяви та декларації.

З огляду на зазначене норми постанови № 264 не застосовуються при призначенні та виплаті державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям і допомоги на дітей одиноким матерям.

Тому, виплату усіх допомог, крім державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям і допомоги на дітей одиноким матерям, буде продовжено до 01 травня 2022 року.

Одночасно зазначаємо, що згідно з постановою № 264 орган соціального захисту населення проводить перерахунок розміру виплаченої державної соціальної допомоги, державної соціальної допомоги особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю, особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю на підставі поданої особою або її законним представником заяви та необхідних документів.

Якщо за результатами проведеного перерахунку:

виявляється, що розмір отриманої допомоги був меншим, орган соціального захисту населення проводить доплату в розмірі різниці між перерахованим і виплаченим розміром допомоги;

не підтверджується право на отримання допомоги або її розмір буде меншим від виплаченої під час карантину допомоги, органи соціального захисту населення:

- визначають обсяг коштів, які підлягають поверненню, з місяця призначення державної соціальної допомоги, державної соціальної допомоги особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю, особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю;

- встановлюють строки повернення коштів, які підлягають поверненню залежно від матеріального стану багатодітної сім’ї;

- повідомляють отримувачу допомоги про обсяг коштів, які підлягають поверненню, та строки їх повернення.


 

30.12.2021

До уваги отримувачів компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги з догляду

З метою удосконалення Порядку подання та оформлення документів, призначення і виплати компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі (далі – Порядок), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23.09.2020 № 859 «Деякі питання призначення і виплати компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі», та приведення його у відповідність до Закону України «Про соціальні послуги», Урядом прийнято постанову від 20.10.2021 № 1074 «Про внесення змін до Порядку подання та оформлення документів, призначення і виплати компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі (далі – зміни).

Змінами удосконалено механізм призначення і виплати компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі (далі – компенсація), зокрема:

визначено відповідальними за призначення і виплату компенсації виконавчі органи сільських, селищних, міських рад (далі – уповноважені органи);

унормовано питання припинення виплати компенсації, зокрема, якщо фізична особа, яка надає соціальні послуги, перебуває за межами України протягом 30 календарних днів, у тому числі у зв’язку із лікуванням особи, яка потребує надання соціальних послуг з догляду;

скорочено перелік документів, які подаються фізичною особою, яка надає соціальні послуги (передбачено можливість отримання відомостей про особу із відповідних електронних реєстрів);

визначено підстави, за яких компенсація не призначається (для забезпечення адресності при наданні соціальних послуг, усунення дублювання при призначенні державних допомог та компенсацій).

Змінами передбачено, що фізичним особам, які надають соціальні послуги з догляду, щомісячні компенсаційні виплати, призначені відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 29.04.2004 № 558 «Про затвердження Порядку призначення і виплати компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги», проводяться до дати призначення таким фізичним особам іншої виплати на догляд, встановленої законодавством, або до 31.12.2022.

Також, виплата компенсації, призначеної відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 26.07.1996 № 832 «Про підвищення розмірів державної допомоги окремим категоріям громадян» (втратила чинність) здійснюється до моменту втрати зазначеною особою такого права або до дати призначення їй іншої виплати, встановленої законодавством.

На сьогодні відповідно до Порядку фізичними особами, які бажають надавати соціальні послуги, може подаватися заява про згоду надавати соціальні послуги та відповідний пакет документів до уповноваженого органу, центру надання адміністративних послуг за місцем проживання/ перебування особи, яка потребує надання соціальних послуг.


14.12.2021

Деякі питання призначення і виплати компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги з догляду без здійснення підприємницької діяльності на професійній основі

Хто може звертатися за наданням соціальних послуг з догляду на професійній основі

Особи, які через порушення функцій організму не можуть самостійно пересуватися та самообслуговуватися та є:

громадянами похилого віку;

особами з інвалідністю;

невиліковно хворими, а також хворими, що потребують тривалого лікування;

дітьми з інвалідністю;

дітьми, яким не встановлено інвалідність, але які є хворими на тяжкі перинатальні ураження нервової системи, тяжкі вроджені вади розвитку, рідкісні орфанні захворювання, онкологічні, онкогематологічні захворювання, дитячий церебральний параліч, тяжкі психічні розлади, цукровий діабет I типу (інсулінозалежний), гострі або хронічні захворювання нирок IV ступеня, дітьми, які отримали тяжку травму, потребують трансплантації органа, потребують паліативної допомоги відповідно до переліку тяжких захворювань, розладів, травм, станів, що дають право на одержання державної допомоги на дитину, якій не встановлено інвалідність, надання такій дитині соціальних послуг, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2018 року № 1161.

Компенсація не призначається:

1) фізичним особам, які надають соціальні послуги з догляду на професійній основі, якщо особи, яким надаються соціальні послуги:

отримують соціальні послуги догляду вдома, паліативного догляду, стаціонарного догляду від надавача комунального чи недержавного сектору;

отримують виплати на догляд відповідно до Законів України “Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування”“Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю”“Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”“Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю” (крім осіб з інвалідністю з дитинства I групи);

2) фізичним особам, які надають соціальні послуги з догляду на професійній основі і отримують допомогу на догляд відповідно до Закону України “Про психіатричну допомогу”;

3) фізичним особам, які надають соціальні послуги з догляду на професійній основі і отримують компенсацію за надання соціальних послуг з догляду на непрофесійній основі відповідно до Закону України “Про соціальні послуги”.

Куди звертатися для організації надання соціальних послуг з догляду

Особа або законний представник особи, яка потребує надання соціальних послуг з догляду на професійній основі, подають уповноваженому органу заяву про потребу в наданні соціальних послуг з догляду на професійній основі (з пред’явленням паспорту та РНОКПП).

До заяви про потребу в наданні соціальних послуг додаються:

висновок про стан здоров’я особи, яка через порушення функцій організму не може самостійно пересуватися та самообслуговуватися і потребує надання соціальних послуг з догляду, за формою, затвердженою МОЗ;

копія довідки до акта огляду медико-соціальною експертною комісією (для осіб з інвалідністю);

копія свідоцтва про народження дитини з інвалідністю віком до 18 років (за потреби);

копія медичного висновку про дитину з інвалідністю віком до 18 років за формою, затвердженою МОЗ (за потреби);

довідка про захворювання дитини на тяжке перинатальне ураження нервової системи, тяжку вроджену ваду розвитку, рідкісне орфанне захворювання, онкологічне, онкогематологічне захворювання, дитячий церебральний параліч, тяжкий психічний розлад, цукровий діабет I типу (інсулінозалежний), гостре або хронічне захворювання нирок IV ступеня про те, що дитина отримала тяжку травму, потребує трансплантації органа, потребує паліативної допомоги, видана лікарсько-консультативною комісією лікувально-профілактичного закладу в порядку та за формою, встановленими МОЗ (за потреби);

копія рішення суду про обмеження цивільної дієздатності або визнання недієздатною особи, якій надаються соціальні послуги з догляду на професійній основі (для недієздатних осіб та осіб, цивільна дієздатність яких обмежена);

копія рішення суду або рішення органу опіки та піклування про призначення опікуна або піклувальника особі, якій надаються соціальні послуги з догляду на професійній основі (для опікунів або піклувальників).

 

Кому призначається компенсація за догляд

Компенсація призначається і виплачується фізичним особам, які надають соціальні послуги з догляду на професійній основі, пройшли підготовку та перепідготовку з основ догляду і, які:

не перебувають у трудових відносинах;

не є фізичними особами - підприємцями;

не провадять незалежної професійної діяльності (наукової, літературної, артистичної, художньої, освітньої або викладацької, а також медичної, юридичної практики, зокрема адвокатської, нотаріальної діяльності);

не перебувають на обліку як безробітні.

Хто має проходити навчання

Фізичні особи, які надають соціальні послуги з догляду особам, які через порушення функцій організму не можуть самостійно пересуватися та самообслуговуватися.

Хто не зобов’язаний проходити навчання/перенавчання

Фізичні особи, які мають документ про медичну освіту.

Хто здійснює навчання

Кіровоградський обласний центр соціальних служб (вул. Преображенська, буд. 2, м. Кропивницький, 25022, телефон 32 15 93);

Благодійна організація “100 відсотків життя, Кропивницький”  (вул. Преображенська, буд. 2, каб. 14, м. Кропивницький, 25022, телефон  24 69 04). 

 


10.12.2021

Оголошено конкурс «Будуємо країну без бар’єрів разом!»

На виконання Плану заходів на 2021 і 2022 роки з реалізації Національної стратегії із створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року, затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 04.08.2021 № 883-р, Міністерство соціальної політики оголошує проведення конкурсу на кращий соціальний проект/ініціативу.

Метою даного проекту є виявлення найкращих ініціатив та успішних кейсів, реалізованих в громадах на території України фізичними особами, громадськими та релігійними організаціями, впровадження кращих практик врядування на державному рівні й на місцях через принципи прозорості, справедливості, рівності, гласності, верховенства права та прав людини.     

Взяти участь можна шляхом заповнення відповідних аплікаційних форм

Аплікаційні форми потрібно направити до 7 лютого 2022 року на адресу initiate_msp@ukr.net.

За результатами поданих даних буде створено єдиний портал ініціатив, успішних кейсів, сформовано базу партнерів та громадських діячів, а також визначено та відзначено громаду з найкращими практиками врядування в соціальній сфері.


10.12.2021

ОГОЛОШЕНО ПРИЙОМ ЗАЯВОК НА НАЦІОНАЛЬНИЙ КОНКУРС “БЛАГОДІЙНА УКРАЇНА-2021”

Асоціація благодійників України оголошує прийом заявок на Національний конкурс «Благодійна Україна-2021». Цього року стартує 15-й за рахунком, ювілейний, конкурс, який має на меті відзначити найкращі благодійні та волонтерські ініціативи, реалізовані протягом 2021 року.

У конкурсі можуть брати участь благодійники/волонтери, волонтерські, благодійні та громадські організації, молодіжні об’єднання, представники медіа та інші – всі, хто надавали благодійну чи волонтерську допомогу для вирішення актуальних суспільних проблем у період з 1 січня по 31 грудня 2021 року. Заявки на участь у конкурсі можуть подавати безпосередньо самі благодійники, отримувачі благодійної допомоги (за згодою благодійника) та будь-які неурядові організації та фізичні особи (окрім органів державної влади, місцевого самоврядування та політичних партій), незалежно від громадянства.

Заявку можна завантажити за посиланням (завантажити заявку). Заповнену заявку необхідно надіслати електронною поштою на адресу: konkurs.blago@gmail.com до 7 березня 2022 року (включно). До неї також доцільно додати фотографії (не більше 5 шт.), лінки на інформацію про благодійну чи волонтерську діяльність учасника конкурсу, що розміщена в інтернеті, публікації, відгуки, рекомендації тощо, які краще характеризують діяльність учасника конкурсу.

Цьогоріч оргкомітетом конкурсу визначено 25 конкурсних номінацій, у яких заявка може брати участь. Заповнюючи заявку необхідно обрати одну, або декілька номінацій під які підпадає діяльність організації чи проєкт:

Основні колективні номінації:

  1. Благодійність великого бізнесу.
  2. Благодійність середнього та малого бізнесу.
  3. Корпоративна благодійність.
  4. Колективне волонтерство.
  5. Всеукраїнська благодійність.
  6. Регіональна благодійність.
  7. Місцева благодійність.
  8. Благодійність в охороні здоров’я.
  9. Благодійність в освіті та науці.
  10. Благодійність в культурі та мистецтві.
  11. Благодійність в соціальній сфері.
  12. Благодійність в сфері екології та охорони довкілля.
  13. Благодійність в захисті України.
  14. Благодійність неурядового сектору.
  15. «Добро починається з тебе».
  16. «Молодіжні благодійні ініціативи».
  17. Благодійна акція року.
  18. «Платформа добра».
  19. «Інновації в благодійності».

Індивідуальні номінації:

  1. Благодійник року.
  2. Волонтер року.
  3. Менеджер року у сфері доброчинності (окрема заявка – ЗАВАНТАЖИТИ).

Спеціальні номінації:

  1. Народний благодійник.
  2. Медіа і благодійність.
  3. Допомога з-за кордону.

Кожна конкурсна заява буде оцінена незалежною експертною радою, до складу якої входять експерти з різних галузей, запрошені Організатором до участі. У кожній із вищезазначених номінаціях визначатиметься по три лауреати конкурсу, переможець буде оголошений на церемонії нагородження, що відбудеться навесні 2022 року у Києві.  Відзнака переможця Національного конкурсу «Благодійна Україна» – унікальна бурштинова статуетка «Ангел добра». Лауреати, які посядуть друге та третє місце нагороджуються спеціальними дипломами.

Детальна інформація про конкурс за посиланням:  https://blagoukraine.org/ukr/about.html.

Кінцевий термін подачі заявок – 7 березня 2022 року (включно).

Заявку можна завантажити за лінком.

Детальніша інформація за телефоном: 067-164-04-11 (в робочі дні та години), e‑mail: konkurs.blago@gmail.com;

 офіційні сайти конкурсу: http://vboabu.org.ua/http://blagoukraine.org/,

фб.: https://www.facebook.com/BlagodijnaUkraina

Основні етапи Конкурсу «Благодійна Україна-2021»:

Перший – організація, підготовка та розповсюдження матеріалів про конкурс, оголошення регіональних етапів конкурсу (до 31 грудня 2021 року);

Другий – прийом проектних ініціатив (з 4 жовтня 2021 року – до 7 березня 2022 року);

Третій – оцінювання проектних ініціатив Національною Експертною радою (до середини квітня 2022 року);

Четвертий – оголошення переможців Конкурсу (середина-кінець квітня  2022 року);

П’ятий – нагородження переможців (кінець квітня-травень 2022 року).

 


09.10.2021

Інформація

 щодо стану фінансування державних допомог та житлових субсидій

 

Повідомляємо, що 06 грудня 2021 року здійснено фінансування житлової субсидії за листопад 16197 домогосподарствам міста на загальну суму 27 978 381,39 грн.

Надійшли кошти І траншу державної субвенції за грудень 2021 року на виплату державної допомоги сім’ям з дітьми, малозабезпеченим сім’ям, особам, які не мають права на пенсію, особам з інвалідністю, дітям з інвалідністю, тимчасової державної допомоги дітям, тимчасової державної соціальної допомоги непрацюючій особі, яка досягла загального пенсійного віку, але не набула права на пенсійну виплату, допомоги по догляду за особами з інвалідністю І чи ІІ групи внаслідок психічного розладу, компенсаційної виплати непрацюючій працездатній особі, яка доглядає за особою з інвалідністю І групи, а також за особою, яка досягла 80-річного віку, державної соціальної допомоги на дітей – сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, грошового забезпечення батькам – вихователям і прийомним батькам за надання соціальних послуг у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім’ях за принципом “гроші ходять за дитиною”, послуг із здійснення патронату над дитиною та соціальної допомоги на утримання дитини в сім'ї патронатного вихователя та компенсації послуги “муніципальна няня” у сумі  21 679 792,82 грн, які перераховані на особові рахунки одержувачів допомоги.

Заборгованості з виплати державних допомог, у тому числі житлових субсидій, немає.


06.10.2021

До уваги отримувачів житлової субсидії!

Документи для призначення житлової субсидії приймаються в Центрі надання адміністративних послуг у форматі “Прозорий офіс“ за адресою:  вул. Архітектора Паученка, буд. 41/26. Записатись на прийом до спеціаліста або отримати консультацію можна за телефоном “гарячої лінії“: (0522) 30 87 90.

Мешканці селища Нового документи для призначення житлової субсидії можуть також подати у Новенському відділенні Центру надання адміністративних послуг у форматі “Прозорий офіс“ за адресою: вул. Металургів, буд. 3. Записатись на прийом до спеціаліста або отримати консультацію можна за телефоном “гарячої лінії“ (0522) 30 87 90.

Заява та декларація можуть бути надіслані в електронній формі через Єдиний державний веб-портал електронних послуг “Портал Дія“, офіційний веб-сайт Мінсоцполітики або інтегровані з ними інформаційні системи органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, а також інформаційні системи Мінсоцполітики (з накладенням кваліфікованого електронного підпису).

Також заяву про призначення житлової субсидії та декларацію можна надіслати поштою на адресу: вул. Академіка Корольова, буд. 11, м. Кропивницький, 25030 (для мешканців Фортечного району), вул. Архітектора Паученка, буд. 53/39 (для мешканців Подільського району).

Житлові субсидії призначаються відповідно до Положення про порядок призначення житлових субсидій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 14 серпня 2019 р. № 807) (зі змінами).

Житлова субсидія є безповоротною адресною державною соціальною допомогою вразливим споживачам житлово-комунальних послуг - мешканцям домогосподарств, що проживають в житлових приміщеннях (будинках) і не можуть самотужки платити за житлово-комунальні послуги, оплачувати витрати на управління багатоквартирним будинком, витрати на комунальні послуги, витрати на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива в такому будинку. Суми призначеної, але не виплаченої у зв’язку зі смертю одержувача житлової субсидії, виплачуються одному із членів домогосподарства, з урахуванням яких призначалася субсидія, за письмовим зверненням такої особи, поданим протягом трьох місяців після смерті одержувача.

Отримання житлових субсидій не пов’язане і не тягне за собою зміни форми власності житла.

Житлові субсидії призначаються за наявності різниці між розміром плати за житлово-комунальні послуги та/або скраплений газ, тверде та рідке пічне побутове паливо, за абонентське обслуговування для споживачів комунальних послуг, що надаються у багатоквартирних будинках за індивідуальними договорами, внесків за встановлення, обслуговування та заміну вузлів комерційного обліку, внеску/платежу об’єднанню на оплату витрат на управління багатоквартирним будинком у межах соціальної норми житла, соціальних нормативів житлово-комунальних послуг, скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, витрат на управління багатоквартирним будинком і розміром обов’язкового відсотка платежу.

Громадяни, яким надається житлова субсидія, зобов’язані щомісяця сплачувати вартість фактично спожитих житлово-комунальних послуг.

 


До уваги отримувачів житлової субсидії!

Субсидія призначається виходячи з єдиних для всієї України соціальних норм житла та нормативів споживання житлово-комунальних послуг, які встановлено постановою Уряду від 06.08.2014 року № 409 (зі змінами).

 Послуга

Норма

 НОРМА ПЛОЩІ ЖИТЛА:

Утримання житла, опалення

13,65 м2 на особу + 35,22 м2на сім’ю

Соціальна норма житла, розрахована для домогосподарства, збільшується на 30 відсотків для непрацездатних непрацюючих осіб, які проживають самі

СПОЖИВАННЯ ПРИРОДНОГО ГАЗУ:

на опалення

4,0 м3 на 1 м2 опалювальної площі * кориг. коеф. (в опалювальний період)

на газову плиту (приготування їжі)

3,3 м3  на особу

на газову плиту за відсутності гарячого водопостачання і газового водонагрівача (приготування їжі і підігрів води)

5,4 м3 на особу

на газову плиту і водонагрівач

10,5 м3 на особу

ЦЕНТРАЛІЗОВАНЕ ВОДОПОСТАЧАННЯ ТА ВОДОВІДВЕДЕННЯ:

постачання холодної води

3,6 м3 на особу (за відсутності централіз. постачання гарячої води)

водовідведення

3,6 м3 на особу

СПОЖИВАННЯ ЕЛЕКТРИЧНОЇ ЕНЕРГІЇ:

на опалення

 

30 кВт.год на 1 м2 опалювальної площі * кориг. коеф. (в опалювальний період)

для побутових потреб

у будинках, не обладнаних стаціонарними електроплитами   за наявності централізованого постачання холодної води та за відсутності централізованого постачання гарячої води і газових водонагрівальних приладів

100 кВт·г на сім’ю з однієї особи і додатково 30 кВт·г на місяць на кожного іншого члена сім’ї, але не більше 220 кВт·г на  місяць 

у будинках, обладнаних стаціонарними електроплитами,  за наявності централізованого постачання гарячої води

110 кВт∙г на місяць на сім’ю (домогосподарство) з однієї особи і додатково 30 кВт·г на місяць на кожного іншого члена сім’ї (домогосподарства) на житлове приміщення (будинок), але не більш як 230 кВт∙г на кВт·г на місяць

у будинках, обладнаних стаціонарними електроплитами,  за відсутності централізованого постачання гарячої води

130 кВт∙г на місяць на сім’ю (домогосподарство) з однієї особи і додатково 30 кВт·г на місяць на кожного іншого члена сім’ї (домогосподарства) на житлове приміщення (будинок), але не більш як 250 кВт∙г  на місяць

у  всіх випадках, крім зазначених вище

70 кВт·г на місяць на сім’ю (домогосподарство) з однієї особи і додатково 30 кВт·г на місяць на кожного іншого члена сім’ї (домогосподарства), але не більше 190 кВт·г на  місяць

 СПОЖИВАННЯ ТЕПЛОВОЇ ЕНЕРГІЇ:

на опалення

0,0383 Гкал на 1 м2 опалювальної площі * кориг. коеф. (в опалювальний період)

ПОВОДЖЕННЯ З ТВЕРДИМИ, ВЕЛИКОГАБАРИТНИМИ РЕМОНТНИМИ ТА РІДКИМИ ВІДХОДАМИ

тверді, великогабаритні ремонтні та рідкі відходи

0,4167 куб. метра на одну особу

рідких відходи

0,76 куб. метра на одну особу 3,6 м3 на домогосподарство - у разі відсутності системи централізованого водовідведення та за наявності централізованого водопостачання і вигрібних ям

Якщо в установленому порядку здійснено відключення споживачів від централізованого опалення (теплопостачання) і громадяни для обігріву приміщень використовують побутові електроприлади, для розрахунку розміру житлових субсидій в опалювальний сезон застосовуються соціальні нормативи на комунальну послугу з постачання та розподілу електричної енергії для індивідуального опалення.

Зазначені розрахунки здійснюються на підставі акта обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства та акта обстеження стану зовнішньо- і внутрішньобудинкових електромереж щодо їх відповідності вимогам нормативно-правових актів, що проведені організаціями, які здійснюють обслуговування таких мереж.

Форма акта обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства затверджується Мінсоцполітики.

У разі використання для обігріву житлових приміщень індивідуальних електроопалювальних установок, введених в експлуатацію в установленому порядку, що підтверджується документально, під час розрахунку розміру житлової субсидії в опалювальний сезон застосовуються соціальні нормативи на комунальну послугу з постачання та розподілу електричної енергії для індивідуального опалення та соціальні нормативи на комунальну послугу з постачання та розподілу електричної енергії для побутових потреб.

 


06.10.2021

Результати конкурсу

на зайняття посади директора Комунальної установи «Кропивницький міський територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг)» Кропивницької міської ради

За результатами конкурсного відбору (протокол засідання конкурсної комісії з питань проведення конкурсу на зайняття посади директора Комунальної установи «Кропивницький міський територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг)» Кропивницької міської ради від 04 жовтня 2021 року) Бердніков Олег Анатолійович набрав  349 балів (триста сорок дев’ять балів), середній арифметичний бал – 21,81 (двадцять одна ціла, вісімдесят одна сота балу); Юхименко Світлана Петрівна набрала 435 (чотириста тридцять п’ять балів), середній арифметичний бал – 27,19 (двадцять сім цілих дев’ятнадцять сотих балів).

Переможцем конкурсу на зайняття посади директора комунальної установи «Кропивницький міський територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг)» Кропивницької міської ради визнано Юхименко Світлану Петрівну.

Рекомендовано Кропивницькому міському голові призначити Юхименко Світлану Петрівну на посаду директора комунальної установи «Кропивницький міський територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг)» Кропивницької міської ради, як переможця конкурсу, за контрактом.

 

Голова конкурсної комісії                                                          Юлія ВОВК

 


05.10.2021

04 жовтня 2021 року в каб.117 Кропивницької міської ради відбулося засідання конкурсної комісії з питання проведення конкурсу на заняття посади директора Комунальної установи “Кропивницький міський територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг)”. Захід транслювався в режимі on-line. Переглянути засідання в записі можна за посиланнями:

Камера 1 Камера 2

 

Рішення конкурсної комісії з питань проведення конкурсу на зайняття посади директора Комунальної установи «Кропивницький міський територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг)» Кропивницької міської ради

Протокол засідання конкурсної комісії з питань проведення конкурсу на зайняття посади директора Комунальної установи «Кропивницький міський територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг)» Кропивницької міської ради від 04 жовтня 2021 року

 


27.09.2021

24 вересня 2021 року о 14.00 годині в кабінеті № 118 приміщення центру надання адміністративних послуг міста Кропивницького "Прозорий офіс" за адресою: 25006, м. Кропивницький, вул. Архітектора Паученка буд. 41/26 відбулося засідання робочої групи щодо проведення жеребкування  для визначення кандидатів до складу конкурсної комісії з питань проведення конкурсу на зайняття посади директора Комунальної установи "Кропивницький міський територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг)" Кропивницької міської ради.

 

 


13.09.2021

Всеукраїнська асоціація керівників бізнесу та Rotary Club Lviv Innovational підготували унікальний, досі небачений в Україні Національний Благодійний Всеукраїнський Інтелектуальний  онлайн Форум під назвою «Intellectual Online Ironman» — «Управлінські рішення в сучасних умовах». Стартує наймасштабніша подія в сфері бізнесу з 2 листопада 2021 року до 16 лютого 2022 року. 

Онлайн – трансляції в зазначені терміни відбуватимуться щодня з 19:00 до 21:00. Цей глобальний благодійний проєкт покликаний на якісну взаємодію між підприємцями та слухачами форуму. Адже, кризові часи в бізнесі створені для того, аби зуміти вчасно зупинитися та перенаправити власний вектор в ту сторону, котра  спроможна не лише врятувати бізнес, а покращити його. Тому, саме наші спікери в онлайн-зустрічах, які триватимуть 100 днів дискутуватимуть про такі важливі теми:

  • сучасні стратегії розвитку;
  • процесне та проектне управління;
  • операційне управління організацією;
  • фінансові та стратегічні рішення;
  • стратегічний та операційний маркетинг;
  • корпоративна культура;
  • партнерство у бізнесі; організація систем продажів;
  • піар та медійний супровід;
  • юридичні рішення;
  • побудова сучасних бізнес-систем. управління та розвиток персоналу;

Секретами в прийнятті сучасних управлінських рішень поділяться десятки успішних підприємців, серед яких ви зможете почути Анатолія Кінаха, Тараса Кіцмея, Геннадія Чижикова, Анатолія Корчинського, Степана Кубіва, Володимира Лавренчука, Павла Шеремета, Ростислава Вовка, Михайла Колісника, Михайла Крікунова, Євгена Пенцака та багатьох інших впливових та успішних власників, керівників та бізнес-тренерів України.

Онлайн-форум дарує можливість спілкування, обміну досвідом та важливої інформації. Експерти розкриватимуть власні секрети ведення бізнесу в кризові часи та навчатимуть цьому слухачів.

Мотивація, заохочення, комунікація, безцінні знання – це те, що чекатиме керівників, власників підприємств та організацій після онлайн- зустрічей з експертами.

Також хочемо повідомити, що усі кошти від  продажу квитків на участь у форумі буде спрямовано на підтримку молоді з інвалідністю, а саме створення віддалених робочих місць з подальшим навчанням та працевлаштуванням. Метою цієї благодійної акції є зміна ставлення українських керівників  до культури працевлаштування людей з інвалідністю.

Дізнатися більше: https://uabl.org/vseukrainskyi-blahodiinyi-onlain-forum/

 

У вересні щочетверга на прямому зв'язку пенсійники Кіровоградщини

 

У головному управлінні Пенсійного фонду України в Кіровоградській області щодня діє пряма телефонна "гаряча" лінія. Отримати детальні роз'яснення, консультативну допомогу ви можете за телефоном: (0522) 33-04-41.

Крім того, щочетверга з 11.00 до 12.00 на телефонні дзвінки відповідають керівники структурних підрозділів головного управління.

02.09.2021 – заступник начальника головного управління Інна МАКСИМЕНКО.

09.09.2021 – начальник управління контрольно-перевірочної роботи Світлана КРИВЕНКО.

16.09.2021 – начальник юридичного управління Євгенія ВОРОНЮК.

23.09.2021 – заступник начальника управління – начальник відділу методології та контролю за використанням даних інформаційних систем та електронних реєстрів управління інформаційних систем та електронних реєстрів Оксана ПУХАРЬ.

30.09.2021 – заступник начальника управління – начальник відділу розгляду звернень управління обслуговування громадян Володимир ІЩЕНКО.

 

Людмила Сорока, начальник управління адміністративного забезпечення головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області.

 

 

Е-лікарняний: як це працює?

 

Автоматичне формування е-лікарняних замість видачі паперових листків непрацездатності сьогодні стало реальністю. Це зручно та просто. І в цьому переконалися вже понад 600 мешканців Кіровоградщини.

А головне – електронний документ для застрахованої особи в разі оформлення лікарем медичного висновку про тимчасову втрату працездатності формується автоматично (також е-лікарняний автоматично відкривається в разі оформлення медичного висновку для дитини застрахованої особи, яка потребує догляду), що гарантує прозорість дій та швидкий обмін необхідною інформацією між установами.

Що змінилося і як діяти, коли після огляду лікаря вам відкрили е-лікарняний? По-перше, одразу після створення медичного висновку потрібно повідомити про це роботодавця. Це можна зробити будь-яким зручним способом, наприклад, телефоном.

Якщо працівник має кваліфікований електронний підпис, він зможе переглянути свій е-лікарняний в своєму Особистому кабінеті застрахованої особи на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду України (portal.pfu.gov.ua).

Роботодавець у свою чергу, інформацією щодо е-лікарняного може переглянути у власному Кабінеті страхувальника. Важливо, що роботодавець бачить лише загальну інформацію щодо тимчасової непрацездатності свого працівника, необхідну для призначення матеріального забезпечення (без діагнозу та інших приватних відомостей).

По-друге, якщо працівник не одужав у визначений у першому медичного висновку термін, лікар створить наступний медичний висновок, який продовжить тимчасову непрацездатність – і про це обов'язково потрібно повідомити роботодавця.

По третє, одразу після завершення періоду тимчасової непрацездатності е-лікарняний працівника змінює свій статус га "Готовий до сплати". З цього моменту роботодавець має упродовж 10 календарних днів призначити працівнику матеріальне забезпечення, а після дати призначення протягом 5 робочих днів сформувати і передати до Фонду соціального страхування України заяву-розрахунок.

 

Олена ПАРХОМЕНКО

начальник управління інформаційних систем

та електронних реєстрів головного управління

Пенсійного фонду України в Кіровоградській області

 

 


10.09.2021

ЗАТВЕРДЖЕНО

наказом департаменту соціальної

політики Кропивницької

міської ради

від 10 вересня 2021 року № 48-од

 

ОГОЛОШЕННЯ

про проведення конкурсу на зайняття посади директора Комунальної установи «Кропивницький міський територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг)»

Кропивницької міської ради

 

Правові підстави проведення конкурсу: відповідно до законів України «Про соціальні послуги», «Про соціальну роботу з сім’ями, дітьми та молоддю», «Про запобігання корупції», Постанови Кабінету Міністрів України від 03 березня 2020 року № 200 «Про затвердження Положення про конкурсну комісію умови та порядок проведення конкурсу на зайняття посади керівника надавача соціальних послуг державного/комунального сектору», відповідно до рішень Кропивницької міської ради від 20 травня 2021 року № 393 «Про створення Комунальної установи «Кропивницький міський територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг)» (зі змінами) від 07 вересня 2021 року № 720 «Про затвердження Положення про конкурсну комісію, умови та порядок проведення конкурсу на зайняття посади керівника надавача соціальних послуг комунального сектору Кропивницької міської територіальної громади», департамент соціальної політики Кропивницької міської ради оголошує про проведення конкурсу на зайняття посади директора Комунальної установи «Кропивницький міський територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг)» Кропивницької міської ради.

Найменування: Комунальна установа «Кропивницький міський територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг)» Кропивницької міської ради.

Місцезнаходження: 25030, місто Кропивницький, вулиця Шатила, будинок 12.

Основні напрями діяльності: надання соціальних послуг громадянам, які перебувають у складних життєвих обставинах з метою подолання або мінімізації цих обставин за місцем проживання, в умовах стаціонарного, тимчасового або денного перебування.

Найменування посади: директор Комунальної установи «Кропивницький міський територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг)» Кропивницької міської ради.

Умови оплати праці: відповідно до наказу Міністерства праці та соціальної політики України та Міністерства охорони здоров'я від 05 жовтня 2005 року № 308/519 «Умови оплати праці працівників закладів охорони здоров’я та установ соціального захисту населення» і складається з посадового окладу та інших складових заробітної плати, надбавок, передбачених чинним законодавством (у разі їх встановлення).

Період подання (із зазначенням дат початку та закінчення) документів для участі в конкурсі, адреса, за якою приймаються документи: Документи подаються департаменту соціальної політики Кропивницької міської ради з 10 вересня 2021 року по 24 вересня 2021 року включно уповноваженій особі Гапликовій Ірині Іванівні - начальнику відділу діловодства та організаційного забезпечення департаменту соціальної політики Кропивницької міської ради за адресою: місто Кропивницький, вулиця Архітектора Паученка, буд. 41/26, кабінет № 307 та електронною поштою szakhist@krmr.gov.ua, телефон для довідок 0522 30 87 90 (346). Строк приймання заяв не може перевищувати 15 календарних днів з дати оприлюднення рішення про проведення конкурсу.

Перелік документів, що подаються претендентом для участі в конкурсі: Для участі в конкурсі претендент особисто подає та/або надсилає електронною поштою такі документи:

  • заяву про участь у конкурсі за формою, визначеною у додатку до Положення про конкурсну комісію, умови та порядок проведення конкурсу на зайняття посади керівника надавача соціальних послуг державного/комунального сектору, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03 березня 2020 року № 200;
  • належним чином завірені копії документа, що посвідчує особу, документа про освіту, трудової книжки або інших документів, що засвідчують досвід роботи;
  • автобіографію та/або резюме (за вибором учасника конкурсу);
  • мотиваційний лист, складений у довільній формі;
  • довідку про відсутність судимості;
  • перспективний план розвитку територіального центру.

Крім зазначених документів, претендент може додатково подавати документи стосовно досвіду роботи, професійної компетентності, репутації (характеристики, рекомендації, наукові публікації тощо).

У разі подання заяви та документів, передбачених цим пунктом, лише електронною поштою претендент до проходження перевірки на знання норм відповідного законодавства України додатково подає власноручно підписану заяву.

Претендент не допускається до участі в конкурсі у разі:

  • неподання ним повного пакета документів;
  • його невідповідності кваліфікаційним вимогам;
  • наявності не знятої або не погашеної в установленому законом порядку судимості, заборони займати відповідні посади або займатися певними видами діяльності.

За достовірність інформації, викладеної в поданих документах, відповідає претендент особисто.

Відповідальна особа не пізніше ніж через три робочі дні з дати надходження документів для участі в конкурсі повідомляє претендентам про результати перевірки документів.

Після усунення претендентом недоліків, виявлених відповідальною особою у поданих документах, він може подати належним чином оформлені документи повторно у межах встановленого строку для їх подання, визначеного в умовах проведення конкурсу.

Претенденти, допущені до участі в конкурсі, є його учасниками.

Кваліфікаційні вимоги до претендента: посаду директора Комунальної установи «Кропивницький міський територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг)» Кропивницької міської раді може займати особа, яка має вищу освіту (магістр, спеціаліст) відповідного напрямку підготовки і стаж роботи на керівній посаді не менш як п’ять років.

Дата і місце проведення конкурсу: 04 жовтня 2021 року в приміщенні Кропивницької міської ради за адресою: місто Кропивницький, вулиця Велика Перспективна, буд. 41.

Прізвище, ім’я, по батькові, номер телефону, електронна адреса відповідальної особи, уповноваженої надавати інформацію про конкурс та приймати документи для участі в конкурсі: Гапликова Ірина Іванівна телефон для довідок  0522 30 87 90 (346) електронна адреса szakhist@krmr.gov.ua.

 Наказ  проведення конкурсу на зайняття посади директора Комунальної установи "Кропивницький міський територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг)" Кропивницької міської ради №48-ОД від 10.09.2021 року

 

 

ЗАТВЕРДЖЕНО

наказом департаменту соціальної

політики Кропивницької

міської ради

від 10 вересня 2021 року № 48-од

 

ОГОЛОШЕННЯ

про початок формування конкурсної комісії з питань

проведення конкурсу на зайняття посади директора Комунальної установи «Кропивницький міський територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг)»

Кропивницької міської ради

 

Відповідно до законів України «Про соціальні послуги», «Про соціальну роботу з сім’ями, дітьми та молоддю», «Про запобігання корупції», Постанови Кабінету Міністрів України від 03 березня 2020 року № 200 «Про затвердження Положення про конкурсну комісію умови та порядок проведення конкурсу на зайняття посади керівника надавача соціальних послуг державного/комунального сектору», відповідно до рішень Кропивницької міської ради від 20 травня 2021 року № 393 «Про створення Комунальної установи «Кропивницький міський територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг)» (зі змінами), від 07 вересня 2021 року № 720 «Про затвердження Положення про конкурсну комісію, умови та порядок проведення конкурсу на зайняття посади керівника надавача соціальних послуг комунального сектору Кропивницької міської територіальної громади», департамент соціальної політики Кропивницької міської ради оголошує про початок формування конкурсної комісії з питань проведення конкурсу на зайняття посади директора Комунальної установи «Кропивницький міський територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг)» Кропивницької міської ради.

Конкурсна комісія утворюється у складі не менш як п’ять осіб.

До складу конкурсної комісії у рівній кількості входять представники суб’єктів системи надання соціальних послуг, визначених статтею 8 Закону України «Про соціальні послуги», а саме:

  • уповноважених органів у сфері надання соціальних послуг;
  • отримувачів соціальних послуг;
  • надавачів соціальних послуг;
  • об’єднання працівників системи надання соціальних послуг;
  • об’єднання надавачів соціальних послуг;
  • об’єднання отримувачів соціальних послуг .

До складу конкурсної комісії не можуть входити представники того надавача соціальних послуг комунального сектору Кропивницької міської територіальної громади, в якому проводиться конкурс на зайняття посади керівника.

Пропозиції щодо кандидатур до складу конкурсної комісії подаються департаменту соціальної політики Кропивницької міської ради протягом десяти календарних днів з 10 вересня 2021 року по 20 вересня 2021 року включно уповноваженій особі Гапликовій Ірині Іванівні - начальнику відділу діловодства та організаційного забезпечення департаменту соціальної політики Кропивницької міської ради за адресою: місто Кропивницький, вулиця Архітектора Паученка, буд. 41/26, кабінет № 307 та електронною поштою szakhist@krmr.gov.ua, телефон для довідок 0522 30 87 90 (346).

 Перелік запитань для перевірки на знання норм законодавства України у сфері надання соціальних послуг для претендентів на зайняття посади директора Комунальної установи «Кропивницький міський  територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг)» Кропивницької міської ради

 СКЛАД конкурсної комісії з питань проведення конкурсу на зайняття посади директора Комунальної установи «Кропивницький міський територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг)» Кропивницької міської ради

 


31.08.2021

ЗАТВЕРДЖЕНО

Наказ директора департаменту соціальної політики Кропивницької міської ради

 31 серпня 2021 року № 45-од

 

 

 

 

 

 

ОГОЛОШЕННЯ

про проведення конкурсу з визначення програм (проєктів, заходів), розроблених міськими громадськими об’єднаннями соціальної спрямованості, для виконання (реалізації) яких надається фінансова підтримка з бюджету Кропивницької міської територіальної громади

у 2022 році

         Департамент соціальної політики Кропивницької міської ради (далі — організатор конкурсу), відповідно до Порядку проведення конкурсу з визначення програм (проєктів, заходів), розроблених міськими громадськими об'єднаннями соціальної спрямованості, для виконання (реалізації) яких надається фінансова підтримка з бюджету Кропивницької міської територіальної громади, затвердженого рішенням Виконавчого комітету Кропивницької міської ради від 03 серпня 2021 року № 482 “Про порядок використання бюджетних коштів та порядок проведення конкурсу з визначення програм (проєктів, заходів), розроблених міськими громадськими об'єднаннями соціальної спрямованості, для виконання (реалізації) яких надається фінансова підтримка з бюджету Кропивницької міської територіальної громади”, оголошує конкурс з визначення програм (проєктів, заходів), розроблених міськими громадськими об’єднаннями соціальної спрямованості для громадських об’єднань ветеранів війни, осіб з інвалідністю, громадської організації “Кропивницьке міське товариство політичних в'язнів і репресованих”, громадських організацій невиробничої сфери Українського товариства глухих, Українського товариства сліпих та Кропивницької міської організації Товариства Червоного Хреста України у 2022 році (далі - Конкурс).

Для участі в Конкурсі громадські об’єднання соціальної спрямованості подають організаторові конкурсу конкурсні пропозиції.

 

І. ПРІОРИТЕТНІ ЗАВДАННЯ

         Програми (проєкти, заходи), що подаються для участі у Конкурсі, мають бути спрямовані на виконання (реалізацію) наступних цілей та пріоритетних завдань:

         1. Проведення заходів передбачених статутами (положеннями) громадських об’єднань соціальної спрямованості з метою забезпечення соціального захисту та соціальної підтримки ветеранів війни, осіб  з інвалідністю, учасників АТО, ООС та членів їх сімей, членів сімей загиблих (померлих) учасників АТО, ООС, одиноких, пристарілих, непрацездатних та малозабезпечених осіб;

         2. Відзначення святкових, історичних пам'ятних дат і ювілеїв, встановлених актами Президента України та/або постановами Верховної Ради України, та дат пов'язаних з вшануванням і увічненням пам'яті ветеранів війни, жертв нацистських переслідувань та політичних репресій, захистом незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, формуванням  соборності та державності, проголошенням незалежності України, відвідування військових поховань та військових пам'ятників, дат та подій, що мають важливе значення для громадських об'єднань, а також реалізацію положень Конвенції ООН про права осіб з інвалідністю;

         3. Проведення заходів з пошуку, ексгумації та перепоховання останків осіб, які загинули внаслідок воєн, депортацій та політичних репресій, і впорядкування місць їх поховання;

         4. Проведення заходів з військово-патріотичного виховання дітей та учнівської молоді;

         5. Розроблення та виготовлення періодичних, довідкових, інформаційних, аналітичних та методичних видань з питань соціального захисту, реабілітації, соціальної адаптації, працевлаштування ветеранів війни, осіб з інвалідністю та діяльності громадських об’єднань без права їх подальшого використання в комерційних цілях;

         6. Інформування суспільства щодо вирішення актуальних проблем ветеранів війни, осіб з інвалідністю, учасників АТО, ООС та членів їх сімей, членів сімей загиблих (померлих) учасників АТО, ООС, одиноких, пристарілих, непрацездатних та малозабезпечених осіб у місті Кропивницькому та селищі міського типу Нове та формування позитивного ставлення суспільства до осіб таких категорій населення.

 

ІІ. ВИДИ ДІЯЛЬНОСТІ

         У межах Конкурсу можуть бути підтримані такі види діяльності:

         1. Проведення заходів передбачених статутами (положеннями) громадських об’єднань соціальної спрямованості (засідання ради, конференції, загальні збори, тренінги, курси, навчальні семінари, зустрічі у форматі засідань за круглим столом, фестивалі, виставки, концерти тощо);

         2. Проведення спортивно-реабілітаційних, фізкультурно-оздоровчих та інформаційно-просвітницьких заходів за умови участі в них переважної кількості представників цільової групи населення;

         3. Проведення соціальних опитувань, інформаційних кампаній, фокусгруп, анкетувань з питань утвердження патріотизму, духовності, моральності та формування загальнолюдських цінностей;

          4. Підвищення інституційної спроможності громадських об’єднань соціальної спрямованості;

          5. Створення сприятливого середовища для забезпечення зайнятості ветеранів війни, осіб з інвалідністю, учасників АТО, ООС, непрацездатних та малозабезпечених осіб;

          6. Розвиток волонтерського руху.

         У межах Конкурсу не можуть бути підтримані програми (проєкти, заходи), які:

         спрямовані на отримання прибутку та/або на підтримку політичних партій;

         фінансуються за іншими бюджетними програмами та/або до яких застосовується подвійне фінансування одного і того ж напряму з різних джерел;

         не передбачають міського рівня реалізації.

 

ІІІ. ВИМОГИ ДО КОНКУРСНОЇ ПРОПОЗИЦІЇ

         Конкурсні пропозиції можуть подаватися громадськими об'єднаннями соціальної спрямованості, зареєстрованими в установленому порядку не пізніше ніж за шість місяців до оголошення про проведення конкурсу.

         Для участі у Конкурсі громадські об'єднання соціальної спрямованості подають конкурсну пропозицію, яка повинна бути складена державною мовою та відповідно до вимог містити наступний пакет документів:

         1) заяву про участь у Конкурсі;

         2) опис програми (проєкту, заходу) та кошторис витрат, необхідних для виконання (реалізації) програми (проєкту, заходу). Опис програми (проєкту, заходу) повинен містити мету і завдання, план виконання із зазначенням строків та відповідальних виконавців на кожному етапі, очікувані результати та конкретні результативні показники виконання (реалізації) програми (проєкту, заходу), інформацію про цільову аудиторію, залучені до виконання (реалізації) програми (проєкту, заходу) інші громадські об'єднання, способи інформування громадськості про хід виконання (реалізації) програми (проєкту, заходу), детальний розрахунок витрат та джерела фінансування;

         3) копію статуту (положення) громадського об'єднання соціальної спрямованості, завірену належним чином;

         4) копію свідоцтва про реєстрацію громадського об'єднання соціальної спрямованості, скріплену його печаткою (у разі наявності);

         5) копію довідки про взяття громадського об'єднання соціальної спрямованості на облік у органі державної податкової служби;

         6) копію витягу/виписки з єдиного державного реєстру підприємств та організацій України (ЄДРПОУ);

         7) копію протоколу засідання статутного органу громадського об'єднання соціальної спрямованості про обрання посадових осіб та кількісний склад виконавчого апарату;

         8) інформацію про діяльність громадського об'єднання соціальної спрямованості за формою згідно з додатком;

         9) листи-підтвердження органів державної влади, місцевого самоврядування та їх виконавчих органів, наукових установ та організацій (у разі їх залучення до виконання (реалізації) програми (проєкту, заходу);

         10) довідку, складену громадським об’єднанням соціальної спрямованості у довільній формі, щодо зобов’язання взяти участь у співфінансуванні програми (проєкту, заходу) у розмірі не менш як 15 відсотків необхідного загального обсягу фінансування.

         Конкурсні пропозиції подаються організаторові конкурсу у двох примірниках друкованої форми, один з яких повертається учасникові конкурсу після реєстрації в журналі вхідної кореспонденції, та в електронній формі. Усі документи друкованого варіанту конкурсної пропозиції мають бути підписані керівником громадського об’єднання соціальної спрямованості та скріплені печаткою (у разі наявності).

         До участі у Конкурсі не допускаються громадські об'єднання соціальної спрямованості у разі, якщо:

         інформація, зазначена в конкурсній пропозиції, не відповідає інформації про громадське об'єднання соціальної спрямованості, що міститься у відкритих державних реєстрах;

         громадське об'єднання соціальної спрямованості відмовилось від участі в конкурсі шляхом надсилання організаторові конкурсу офіційного листа;

         громадське об'єднання соціальної спрямованості перебуває у стадії припинення;

         конкурсну пропозицію подано після закінчення встановленого організатором конкурсу строку подання конкурсних пропозицій та/або не в повному обсязі;

         відкрито кримінальне провадження відносно громадського об'єднання соціальної спрямованості, яке хоче брати участь у конкурсі з метою отримання фінансової підтримки з бюджетних коштів;

         установлено факт порушення громадським об'єднанням соціальної спрямованості вимог бюджетного законодавства протягом одного або двох попередніх бюджетних періодів із застосуванням заходу впливу за таке порушення або без такого.

 

IV. ГРАНИЧНИЙ ОБСЯГ ФІНАНСУВАННЯ

         Надання фінансової підтримки громадським об’єднанням соціальної спрямованості здійснюється в межах асигнувань, передбачених у бюджеті Кропивницької міської територіальної громади на 2022 рік. Граничний обсяг фінансування однієї програми (проєкту, заходу), що подається для участі у Конкурсі, громадським об'єднанням соціальної спрямованості, становить до 80,0 тис. грн.

 

V. АДРЕСА, ЗА ЯКОЮ ПРИЙМАЮТЬСЯ КОНКУРСНІ ПРОПОЗИЦІЇ ТА СТРОКИ ПРОВЕДЕННЯ

         Конкурсні пропозиції приймаються в понеділок, середу з 08.00 до 12.00  за адресою: вул. Архітектора Паученка, 41/26, кімната 118, робоче місце 70, м. Кропивницький, телефон для довідок: 30 87 90 (323).

 

         Конкурсні пропозиції подаються протягом 30 (тридцяти) календарних днів від дня оприлюднення організатором конкурсу оголошення про проведення Конкурсу на офіційному вебсайті Кропивницької міської ради  в розділі “Виконавчі органи” - “Департамент соціальної політики” - “Оголошення”.

НАКАЗ від 31 серпня 2021 року № 45-од Про проведення конкурсу з визначення програм (проєктів, заходів), розроблених міськими громадськими об’єднаннями соціальної спрямованості, для виконання (реалізації) яких надається фінансова підтримка з бюджету Кропивницької міської територіальної громади у 2022 році

 


13.07.2021

ЗАТВЕРДЖУЮ

Директор департаменту

___________________Юлія ВОВК

«__05_» ___травня___ 2021 року

 

 

Графік особистого прийому громадян

 

Посада

Дні

прийому

Години

прийому

Адреса

 

Директор департаменту соціальної політики Кропивницької міської ради

 

Вовк Юлія Миколаївна

 

 

середа

 

щотижня

 

 

з 14.00 до 16.00

 

м. Кропивницький

вул. Паученка

Архітектора

41/26

каб. 224

 

п’ятниця

 

щотижня

 

з 13.00 до 15.00

 

м. Кропивницький

вул. Паученка

Архітектора

41/26

каб. 224

 

Заступник директора департаменту

соціальної політики

Кропивницької

міської ради

 

Костенко

Олена Володимирівна

 

 

понеділок

 

щотижня

 

з 09.00 до 12.00

 

м. Кропивницький

вул. Паученка

Архітектора

41/26

каб. 310

 

четвер

 

щотижня

 

з 09.00 до 12.00

 

м. Кропивницький

вул. Паученка

Архітектора

41/26

каб. 310

 


06.07.2021

До уваги осіб з інвалідністю

 

Відповідно до Порядку надання окремим категоріям осіб послуг із комплексної реабілітації (абілітації), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 31 січня 2007 року № 80 (зі змінами), особам з інвалідністю та/або дітям з інвалідністю, та/або дітям віком до трьох років, які належать до групи ризику щодо отримання інвалідності, надаються послуги із комплексної реабілітації (абілітації).

Для отримання послуг із комплексної реабілітації (абілітації) в реабілітаційній установі державної або комунальної форми власності особа з інвалідністю або її законний представник подає такі документи:

  1. заяву про надання послуг із комплексної реабілітації (абілітації);
  2. індивідуальну програму реабілітації, видану медико-соціальною експертною комісією, лікарсько-консультативною комісією лікувально-профілактичного закладу (для дітей з інвалідністю);
  3. висновок лікарсько-консультативної комісії лікувально-профілактичного закладу (для дітей віком до трьох років, які належать до групи ризику щодо отримання інвалідності) з рекомендаціями щодо проходження комплексної реабілітації (абілітації) в установі;
  4. паспорт громадянина України, свідоцтво про народження (для дітей з інвалідністю, дітей віком до трьох років, які належать до групи ризику щодо отримання інвалідності) або інший документ, що посвідчує особу;
  5. документ, що засвідчує реєстрацію фізичних осіб у Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків;
  6. документ про освіту (для отримувачів, які потребують професійної реабілітації);
  7. виписку з медичної карти амбулаторного (стаціонарного) хворого (форма № 027/о);
  8. довідку про взяття на облік внутрішньо переміщених осіб (для отримувачів, які є внутрішньо переміщеними особами).

Для оформлення документів на комплексну реабілітацію (абілітацію) необхідно звернутись за місцем реєстрації до департаменту соціальної політики Кропивницької міської ради за адресою: вул. Архітектора Паученка, буд. 41/26, ЦНАП «Прозорий офіс», робочі місця 28, 34.

Перелік реабілітаційних центрів оприлюднено на сайті Міністерства соціальної політики України (https://www.msp.gov.ua/news/8361.html).

 


02.07.2021

Шановні учасники АТО/ООС, учасники війни з числа учасників АТО /ООС, постраждалі учасники Революції Гідності, учасники-добровольці, члени сімей загиблих (померлих) учасників АТО/ООС

Розпорядженням голови Кіровоградської обласної державної адміністрації від 19 травня 2021 року № 414-р затверджено порядок виплати компенсації за проведення зубопротезування учасникам антитерористичної операції/операції об'єднаних сил, учасникам війни, з числа учасників антитерористичної операції/операції об'єднаних сил, постраждалим учасникам Революції Гідності, учасникам-добровольцям, членам сімей загиблих (померлих) учасників антитерористичної операції/операції об'єднаних сил
(далі – Порядок).

Відповідно до Порядку отримати компенсацію мають право особи, які зареєстровані та проживають на території Кіровоградської області та мають статус:

  • учасника бойових дій - відповідно до пунктів 19-21 частини першої
    статті 6 Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” (далі - Закон);
  • особи з інвалідністю внаслідок війни, відповідно до пунктів 10-14 частини другої статті 7 Закону;
  • учасники війни - відповідно до пункту 13 статті 9 Закону;
  • особи, на яку поширюється чинність Закону, відповідно до абзаців четвертого-восьмого та чотирнадцятого пункту 1 статті 10 Закону;
  • постраждалого учасника Революції Гідності, відповідно до статті
    161 Закону;
  • учасника-добровольця, відповідно до рішення обласної комісії з визнання учасниками-добровольцями осіб, які брали участь у захисті територіальної цілісності та державного суверенітету на Сході України про визнання особи учасником-добровольцем та/або посвідчення учасника-добровольця, який брав участь у захисті територіальної цілісності та державного суверенітету на Сході України, виданого  Кіровоградською обласною радою.

Для отримання компенсації необхідно звернутись за місцем реєстрації до департаменту соціальної політики Кропивницької міської ради:

Управління соціального захисту населення Подільського району за адресою: вул. Архітектора Паученка, буд. 41/26, ЦНАП «Прозорий офіс»,
робоче місце 34;

Управління соціального захисту населення Фортечного району за адресою: вул. вул. Архітектора Паученка, буд. 41/26, ЦНАП «Прозорий офіс»,
робоче місце 28 із заявою, до якої додаються:

  •   копія документа, що посвідчує особу громадянина України;
  • копія витягу з Єдиного демографічного реєстру щодо реєстрації місця проживання або копія довідки про реєстрацію місця проживання особи (у разі надання копії паспорта у формі картки);
  • копія реєстраційного номера облікової картки платника податків або серія та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку в паспорті про право здійснювати платежі за серією та номером паспорта);
  • копія пільгового посвідчення (для осіб визначених підпунктами 1-5 пункту 1 розділу ІІ Порядку);
  • копія висновку військово-лікарської комісії, яким затверджено, що особа померла внаслідок поранення, контузії, каліцтва (травми) або захворювання, одержаних під час безпосередньої участі в АТО/ООС (для дітей загиблих та померлих учасників АТО/ООС);
  •   копія документа, що підтверджує безпосередню участь (забезпечення проведення) особи в антитерористичній операції чи заходах із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримуванні збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях;

- копія рішення обласної комісії з визнання заявника учасником-добровольцем та/або посвідчення учасника-добровольця, який брав участь у захисті територіальної цілісності та державного суверенітету на Сході України, виданого Кіровоградською обласною радою (для учасників-добровольців) (для осіб визначених підпунктом 6 пункту1 розділу ІІ Порядку);

  •   оригінали розрахункових документів, що підтверджують відповідні витрати за рахунок хворого (квитанція, чек, акт виконаних робіт, інші документи, що підтверджують факт оплати);
  • банківські реквізити заявника.

Під час надання копій документів надаються їх оригінали для огляду.

 


23.06.2021

“Про виплату громадянам, віднесеним до категорії 1, грошової компенсації замість санаторно-курортної путівки та розміру грошової допомоги для компенсації вартості путівок санаторно-курортним закладам і закладам оздоровлення та відпочинку”

Департамент соціальної політики Кропивницької міської ради інформує, що виплата грошової компенсації замість путівки та надання щорічної грошової допомоги для компенсації вартості санаторно-курортних путівок, громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, здійснюється відповідно до вимог Порядку надання щорічної грошової допомоги для компенсації вартості санаторно-курортним закладам та закладам відпочинку, здійснення доплат за рахунок власних коштів, виплати грошової компенсації громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23 листопада 2016 року № 854.

Постановою Кабінету Міністрів України від 08 листопада 2017 року № 838, відповідно до якої середня вартість путівки для виплати грошової компенсації замість путівки, громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, віднесеним до категорії 1, та дітям, яким, установлено інвалідність, пов’язану з Чорнобильською катастрофою, визначаєтья Міністерством соціальної політики України щороку  з розрахунку 35 відсотків розміру одного прожиткового мінімуму встановленого законом на 01 січня відповідного року для осіб, які втратили працездатність  (із заокругленням до однієї гривні), розмір компенсації у поточному році становить - 619,00 грн (наказ від 02 квітня 2021 року № 166).

Крім цього, інформуємо, що постановою Кабінету Міністрів України від 19 квітня 2021 року № 368 “Про встановлення розміру грошової допомоги для компенсації вартості путівок санаторно-курортним закладам і закладам оздоровлення та відпочинку у 2021 році” затверджено наступні розміри грошової допомоги:

  • для осіб, віднесених до категорії 1 - 8262,00 гривень;
  • для осіб, віднесених до категорії 1, із захворюваннями нервової системи (з наслідками травм і захворюваннями хребта та спинного мозку)  - 25130,00 гривень;
  • для дітей, яким установлено інвалідність, пов’язану з Чорнобильською катастрофою, та одному з батьків або осіб, яка їх замінює - 16417,00 гривень.

Для оформлення грошової компенсації замість путівки та взяття на облік для забезпечення путівкою шляхом надання грошової допомоги подаються наступні документи:

1) для громадян, віднесених до категорії 1:

  • заява про взяття на облік для отримання путівки за формою, затвердженою Мінсоцполітики;
  • довідка для одержання путівки на санаторно-курортне лікування за формою 070/о;
  • копія паспорта;
  • копія посвідчення громадянина, постраждалого внаслідок Чорнобильської катастрофи, віднесеного до категорії 1;

2) для забезпечення дитини з інвалідністю та одного із батьків або особи, яка їх замінює:

  • заява про взяття на облік для отримання путівки за формою, затвердженою Мінсоцполітики;
  • довідка для одержання путівки на санаторно-курортне лікування за формою 070/о;
  • довідка для одержання путівки одним із батьків дитини з інвалідністю або особою, яка їх замінює, на санаторно-курортне лікування за формою 070/о (у разі наявності);
  • копія свідоцтва про народження або копію паспорта дитини з інвалідністю;
  • копія паспорта одного з батьків дитини з інвалідністю або особи, яка їх замінює;
  • довідка про склад сім’ї або зареєстрованих у житловому приміщенні/будинку осіб.

Під час подання копій пред’являються оригінали зазначених документів.

За додатковою інформацією звертайтеся до департаменту соціальної політики Кропивницької міської ради (адреса: вул. Архітектора Паученка, буд. 14/26, стіл прийому № 26).


23.06.2021

Про відновлення роботи електронного серверу «Система реєстрації документів про призначення допомоги при народженні дитини»

Департамент соціальної політики Кропивницької міської ради повідомляє про відновлення роботи електронного серверу «Система реєстрації документів про призначення допомоги при народженні дитини» (https://e-services.msp.gov.ua).

Заяву про призначення допомоги при народженні дитини можна також надіслати, скориставшись комплексною послугою “єМалятко” або через Єдиний портал державних послуг “Дія”.