"Живопис, що став словом": у Кропивницькому презентували збірку новел "Останній штрих"
У середу, 07 травня, у Кропивницькому міському літературно-меморіальному музеї Івана Карпенка-Карого відбувся літературно-музичний захід «Живопис, який став Словом». У його рамках члени Кіровоградського обласного літературного об’єднання «Степ» імені Віктора Погрібного презентували нову збірку новел під назвою «Останній штрих», що вийшла друком цього року.
Це вже десята книга, створена літоб’єднанням під час повномасштабної війни. В анотації до видання зазначено, що історія його створення — дивовижна. У збірці представлені твори десяти авторів: Олександра Архангельського, Ольги Полевіної, Ніни Даниленко, Максима Липкана, Людмили Ніколаєвської, Галини Суржок, Олени Трибуцької, Надії Чичкан, Тетяни Микитась та Людмили Юферової. Їхні ліричні, містичні та фантастичні новели присвячені тим, для кого засобом виразності є фарби. Таким чином, збірка поєднує талант слова і майстерність пензля.
Захід відкрила наукова співробітниця музею Наталія Мельниченко. Вона розповіла про будинок Івана Тобілевича (Карпенка-Карого) — осередок українського мистецького та громадсько-політичного життя в Єлисаветграді другої половини ХІХ століття. Пані Наталія зазначила, що й нині меморіальний дім драматурга залишається місцем зустрічей із письменниками, театралами, музикантами.
Про незвичну історію створення книги розповіли очільниця літоб’єднання Ольга Полевіна та письменниця й журналістка Ніна Даниленко. Вони запропонували гостям інтерактив: уявити розвиток подій, коли загадкова сила втручається у вже завершену картину художника. Присутні із зацікавленням долучилися до творчої гри.
Авторки новел — Олена Трибуцька, Галина Суржок і Тетяна Микитась — поділилися історіями створення власних творів. Учасники заходу також мали змогу переглянути відеопрезентації, що засвідчили: автори книги мають неабиякий талант не лише до літератури, а й до образотворчого та фотомистецтва.
Музичні номери виконали учні Кропивницької музичної школи №4, додавши заходу особливого настрою.
Виконувачка обов’язків директора музею Світлана Колесник подякувала авторам і гостям за цікаве, щире спілкування та подарувала на згадку афішу заходу.