Управління транспорту та зв’язку

 

27-08-2021

ПАМ’ЯТАЙ! СПРОБУЄШ ЗБЕРЕГТИ ХВИЛИНУ - МОЖЕШ ВТРАТИТИ ЖИТТЯ!

Залізниця - зона підвищеної небезпеки. Однак є чимало людей, які нехтують встановленими правилами, що інколи призводить до каліцтва та трагедій.

Найчастіше люди травмуються через особисту необережність, переходячи залізничні колій у невстановлених місцях, або ж через ходіння залізничними коліями. Є такі відчайдухи, котрі відважуються перетинати колії перед потягом, що наближається. У окремих випадках до сумних наслідків призводить і ходіння вздовж залізничних колій на відстані менше 5 м від крайньої рейки або ж заходження у негабариті.

Краще попередити

На залізничних станціях та вокзалах АТ "Укрзалізниця" регулярно оповіщають пасажирів по гучномовному зв’язку про дотримання "Правил поведінки громадян на залізничному транспорті", "Правил безпеки громадян на залізничному транспорті України".

Окрім цього, постійно ремонтуються та утримуються в належному стані під’їзди до залізничних переїздів, сходів та настилів пішохідних мостів, тунелів. Це підвищує безпеку пасажирів та сторонніх осіб.

Відновлюються попереджувальні плакати електробезпеки на щитах мостів, огородженнях трансформаторних та комплектних трансформаторних підстанцій, опорах ліній електропередач (ЛЕП). Ця візуальна інформація нагадує людям бути свідомими та нести відповідальність за свою безпеку.

Абсолютна більшість нещасних випадків травмування сторонніх громадян, у тому числі зі смертельним  наслідком, які трапляються на залізниці, сталися в результаті порушення громадянами «Правил безпеки на залізничному транспорті Україні»  та «Правил поведінки громадян на залізничному транспорті», а саме: переходу залізних колій у невстановлених місцях, ходіння по залізничних коліях, посадка і висадка під час руху поїзда, переїзд залізничних колій при закритому положенні шлагбаума або при червоному світлі світлофора та звуковому сигналі переїзної сигналізації, та інші.

У зв’язку з оголошеним в країні карантином в учбових закладах, особливої уваги у роз’ясненні цього питання потребують діти.

Нагадайте їм, а також своїм рідним, знайомим  про  небезпечність  перебування поблизу залізничних об’єктів  і про необхідність дотримання правил безпеки  задля збереження життя та здоров’я.

ПРАВИЛА БЕЗПЕКИ:

Пішоходам дозволяється переходити залізничні колії тільки у встановлених місцях – пішохідні   мости,  переходи,   тунелі,   переїзди.  На  станціях,  де  немає мостів і  тунелів, громадянам  належить  переходити  залізничні  колії  у  місцях, обладнаних спеціальними настилами, біля яких встановлені покажчики «Перехід через колії».

Не використовуйте залізничні колії як пішохідні доріжки.

Не дозволяйте дітям ходити або знаходитися на залізничних коліях і поблизу них без супроводу дорослих.

При знаходженні поблизу колії, на вокзалах тримайте дітей за руку.

Не  проходьте  повз  дітей,  які  порушують  правила  поведінки  на  об’єктах залізничного  транспорту,  наражають  на  небезпеку с воє здоров’я  та життя.

Перед  тим,  як  увійти  в  небезпечну  зону  (ступити  на  колії),   потрібно впевнитись у відсутності потягу.

При  наближені  потягу  треба  зупинитись  поза  межами  небезпечної  зони, пропустити  його і,  впевнившись  у відсутності рухомого складу, що пересувається по сусідніх коліях, почати перехід.

Наближаючись до залізничного переїзду, громадяни повинні уважно стежити за світловою і звуковою сигналізацією, а також положенням шлагбаумів. Переходити через колії дозволяється тільки при відкритому шлагбаумі. При відсутності шлагбаума перед переходом колії необхідно впевнитись, що до переїзду не наближається потяг.

Будьте уважні на вокзалах, особливо при значному скупченні поїздів. Щоб не розгубитися і не стати жертвою нещасного випадку, уважно слухайте об’яви по гучномовному зв’язку і дотримуйтесь вказівок оголошень.

Завчасно робіть посадку і своєчасно висадку із вагону – і тільки при повній зупинці поїзда.

ПАМ’ЯТАЙТЕ!

Машиніст локомотива не може відразу зупинити поїзд і попередити наїзд. Візуально, особливо в темний період доби, дуже важко визначити, з якою швидкістю прямує поїзд. Помилка при оцінці швидкості поїзда часто коштує людині життя.